Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sajat kutyank harapott meg!...

A sajat kutyank harapott meg! Mit tegyunk?

Figyelt kérdés

Keverek. Kb fel eves koratol van nalunk es most kilenc eves.

Regebben volt mar arra alkalom hogy mikozben anya mosta a teraszt, a kutya meg ott ult, megkapta anyanak a labat.

Aztan nemregiben apanak is megharapta a labfejet valamint tegnap jatszas kozben a mutatottaujjat elwg rendesen verzett is.


Ma pedig en kijottem napozni az udvarra o pedig lefekudt mellem fube. Mikor ultwm fel fel oraval kesobb nwm tudtam hogy o hol fekszik. A kezemmel az arca fele nyulhattam mikor vocsoritani kezdett es egyenesen az arcomnak rontott.

Az orrnyergemet erte csak szerencsere nem pedig a szemem. Nagyon faj meg mostis.

Mit csinaljunk? Mitol ilyen aggressziv?


2016. aug. 26. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Attól hogy valószínűleg egyáltalán nem lett megnevelve, nem tekint titeket falkavezérnek. Szakember segítségét kell kérni kutyaiskolában vagy házhoz hívni a kiképzőt.
2016. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Hogyan volt nevelve eddig?

Milyen büntetés, szankció járt eddig közvetlenül a harapás után?


Valószínűnek tartom, hogy a kutyátok nem volt nevelve, illetve rá lett hagyva az ilyen (és más hibás) viselkedés. Ezért ő érzi magát felettetek állónak, aki ezt megteheti.

Bár már nem fiatal, de nevelni kellene, és rendezni a fejében a rangsort, melyben neki kellene az utolsónak lennie.

2016. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Odaadni valakinek a kutyát, aki meg tudja nevelni-vagy vigyétek el kutyasuliba.


NEm magától ilyen, ilyenné (nem)neveltétek.

Más az, hogy van nálatok egy kutya, és más az, hogy a gazdái vagytok.


Mindenesetre NE PRÓBÁLJÁTOK MEG házilag kinevelni az agressziót, és vezérséget belőle, mert veszélyes!

2016. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eddig mindig kapott egy utest az orrara es kiabalast ha rpsszat vsinallt

Hogyan krllene nevelnunk ezekutan?

2016. aug. 26. 14:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a problema hogy mivel fel evesen kaptuk meg elotte nem tudhatjuk mihez szokott hozza. Regebben ilyen viselkedesre nem volt panasz amiota nalunk van. Csak mostanaba. Nem lehet h azert agressziv mert oregszik?
2016. aug. 26. 14:37
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Érdemes elvinnetek kivizsgálásra, lehet, hogy a korosodásával kapcsolatban lett valamilyen egészségi problémája, ami miatt ilyenné vált. Gondolok pl. hormonális problémára. Esetleg látásával nem lehet gond?
2016. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Te arról beszélsz, hogy fél évet hol töltött, holott nálatok, 8 és felet volt?


TI nem neveltétek, és mint említettem, saját és kutya érdekében, ne akarj kísérletezni a megnevelésével, mert ahogy az ábra mutatja, eddig sem sikerült.


Kutyaiskola. Egy jó kutyaiskola. Ahol megtanítanak, hogyan bánj a kutyával.


És nem, egy kilenc éves utya még nem olyan öreg. 11-15 éves, az az.

De megsúgom, még ők is nevelhetők, csak macerásabban.

2016. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Először vigyétek állatorvoshoz, a mi kutyánk is így kezdte. néha rossz kedve volt, és időnként odakapott. Volt olyan, hogy ott ült előttem, csóválta a farkát, hogy simogassam a fejét, mint mindig, aztán amikor odanyúltam megkapott. Meg nem harapott, mert rögtön állatorvoshoz vittem. Akkor derült ki hogy agydaganata van, és sajnos el kellett altatni. Ha eddig 8,5 évig nem volt vele gond, akkor nem kizárt, hogy valami betegsége van.
2016. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Mitől ilyen agresszív? A büdös életben nem neveltétek normálisan, csak ütöttétek meg ordibáltatok vele, ha rosszat csinált. Így tehát adott egy kutya, aki nem tekint titeket falkavezérnek, ellenben meg van félemlítve. Ha odakapsz hirtelen az arcába, nyilvánvaló, hogy visszatámad.

Keressetek egy kutyakiképzőt.

2016. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

"Az a problema hogy mivel fel evesen kaptuk meg elotte nem tudhatjuk mihez szokott hozza"

Egy búbánatos frászfenét. 8 és fél éve nálatok van a szerencsétlen, épp elég időtök lett volna megnevelni. Kizárólag magatokra vethettek, hogy ilyen a kutyátok.


Fél év nem a világvége, de 8,5 fél sem. Én 10 éves korában fogadtam örökbe a kutyámat, most egy 12 éves házsártos öreg tacskó úr lelki világát készülünk helyre tenni a gazdájával. Viszont ennyire hiányos kutyás tudással nektek kutyasuliban a helyetek.


"Eddig mindig kapott egy utest az orrara es kiabalast ha rpsszat vsinallt"

Ez kizárólag akkor működik, ha a kutya pofátlan: tudja mi az elvárás, de nem csinálja. A tiétek az sem tudja mi az elvárás, hiszen nem tanították meg neki.

2016. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!