Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene csinálnom mikor a...

Mit kellene csinálnom mikor a kutyám macskát lát és húz?

Figyelt kérdés

Mikor macskát lát figyeli és húzni kezd, nem erősen de érezhető. Ha a macska előttünk van húz, és bármit csinálok nem tudom elvonni a figyelmét. Viszont ha pl. Messzebb van és elhaladunk mellette akkor csak egy kicsit nézi aztán megyünk tovább. A cicákat amúgy szereti. Ilyenkor mit tegyek hogy ne húzzon. Most még nem húz de pár hónap múlva dupla ekkora lesz. Mit kéne csinálnom?

(Kutyaiskolába járunk de ilyesmivel nem foglalkoznak)


2016. aug. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoznak azzal ha húzza a pórázt? Gyorsan válts. Ez alap,hogy bármi legyen, a kutya SOHA nem húzza a pórázt,hanem szépen sétál a gazdi mellett.

Hogy mit tegyél?

Amit mindenki tanácsol. Fordulj meg,és indulj el a másik irányba.Ezt csináld folyton,ha újra húz. Igy megtanulja,hogy még macska láttán sem szabad húznia, mert egyből tipli van onnan.

Remélem segítettem.

2016. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 És ha elengeded a pórázról és hirtelen arra sétál a macska, akkor mi lesz?


Akkor kezded el kezelni a problémát, amikor már látja a macskát, de még nem húz. Ez valószínűleg rohadtul sokkal távolabb van a macskától, mint gondolod és pörgős kutyáknál a másodperc tört része alatt átvált reakcióba.

Áh, sikerült megfogalmaznod, ezt a pillanatot keresed: "Messzebb van és elhaladunk mellette akkor csak egy kicsit nézi aztán megyünk tovább."

Szóval, amint felfogja, hogy ott cica van, neked már kezedben a világ legeslegfinomabb jutalomfalatja.

Elnéz a macskáról, klikk, falat. Így, egy szó nélkül. Ezt később lehet finomhangolni, a leghasznosabb szerintem, amikor rád néz. Aztán lehet közelebb araszolni a macskához.


Ez azért jó, mert:

- nem fosztod meg a macska látványától, nem lesz az által még izgalmasabb, hogy nem nézhet rá. (Próbáld ki, mi van, ha azt mondom neked, hogy tilos a szobád bal sarkába nézni. Ugye, hogy rögtön oda akarsz nézni?)

- azt jutalmazod, hogy nyugodt marad és rád néz

- az ilyen vezényszó nélküli dolgok a kutya "alapbeállításai" közé tartoznak. ha macskát lát, magától fogja felajánlani ezt a viselkedést.

- ha nem fogadja el a falatot, már régen túl vagytok mindenféle ingerküszöbön.


"Kutyaiskolába járunk de ilyesmivel nem foglalkoznak"

Leslie McDevitt: Control Unleashed. Ezt a könyvet pont arra találták ki, ami az alap engedelmes tanfolyamból kimaradt. Vegytiszta problémamegoldás.

2016. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 nagyon szépen köszi. Az a legnagyobb problémám hogy nem mindig van nálam juti falat, ha nincs nálam mindig kellene...ha van akkor nem történik semmi. Én már annak örülök hogy nem heves a reakciója, ez annyiban kimerül hogy húz. Majd utána nézek azoknak a könyveknek.


Ui: #1 válaszoló, nem váltok kutyaiskolát mert nincs másik... kettőt hívtam fel 1 elutasított, 1 meg nem válaszolt...maradt ez ami engedelmességi nem pedig szocializációs. Közeli ismerős is mondta hogy amit én próbáltam az csak lehúzás szóval maradt ez az iskola.

2016. aug. 26. 22:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pár hónap múlva kétszer ekkora lesz, akkor még nagyon kölyök kutya. 6-7 hónapos korig általában nem szoktak pórázfegyelmet használni a szocializációval foglalkozó kutyaiskolákban sem, mert egy kis kölyöknek a rántások, az érdeklődésről, kíváncsiságról való letiltások ez nem tesznek jót.
2016. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
most 6 hónapos
2016. aug. 29. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!