Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az olcsóbb, a táp,...

Melyik az olcsóbb, a táp, vagy ha házi kosztot kap a kutya?

Figyelt kérdés
Üdv! Szeretnék egy kutyát. Naponta szerintem tudnám tartani a 2 óra foglalkozást. Körülbelül mennyibe kerül az etetés? Én arra gondoltam, hogy össze állítok egy menüt több fajta kajából, és mindennap azokat kapná. Tehát nagy adagban megfőznék mindent, ami kell neki, összekeverném valamiben, és azt lefagyasztanám, minden etetéskor ugyanazt kapná, persze nem fagyosan adnám oda neki. Ez mennyibe kerülne, mennyivel lenne olcsóbb, mint a táp? Tudom hogy minden kutya más mennyiséget eszik, de 1 kg teljes értékű étel előállítása mennyi pénz körülbelül? Olyan kutyát szeretnék, amit erdőben, vagy bárhol el lehet engedni, nyugodt alaptermészete legyen, de védjen is meg, bírja a nagy túrázásokat, futtatást. Nagytestű kutyát szeretnék, amit itthon is lehet olcsón kapni. Szoktam biciklivel túrázni, tehát ha lemarad tőlem 1 km-re, véletlenül se jelentsen veszélyt senkire. Állatorvoshoz nem akarok szaladgálni, a kutya legyen majdnem tökéletesen egészséges fizikailag, és mentálisan is. Milyet ajánlotok, és mennyibe kerülne? 100 ezerből kijönne?
2016. aug. 26. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Tőlem a hörcsög kap napi 2 órát.

Ezt gondold át!


MINŐSÉGI TÁP! Nem olcsó,de megéri.

A házikoszt alatt mit értesz?

Főzöl neki külön?

Mert akkor jóval nagyobb odafigyelést igényel.

Maradékot kap?

Felejtsd el! Ezzel megmérgezed.


A KUTYA MENTALITÁSA,FIZIKUMA NAGYJÁBÓL TŐLED FÜGG!

NE VEGYÉL KUTYÁT! TÚL KEVÉS IDŐD VAN RÁ!

2016. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Főznék neki külön, fűszermentesen. Leírnád mit foglalkozol naponta két óráig a hörcsöggel? :) Ha ül az öledbe, közben tévét nézel, az nekem nem számít foglalkozásnak. 2 órát, minden egyes nap, szerintem 100-ból egy kutyával foglalkoznak. Ez a 2 óra intenzív lenne, séta, tanítás, stb., nem úgy, hogy közben mást is csinálok. Gondold el, dolgozol/iskolába jársz, reggel felkelsz, délutánra vagy otthon, kéne kajálnod, tanulnod, stb., mégis szerinted egy átlag embernek mennyi szabad ideje van egy nap? :)
2016. aug. 26. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen táp. Véleményem szerint főzni tök felesleges neki, vagy egy jó minőségű táppal érdemes etetni, vagy BARF módszer szerint.

Áruk kb. hasonlóan jön ki.

Nagytestű kutyának kb. 12-15 ezer között mozog a havi kajája, ha normálisan eteted.

100 ezer alatt nemigen van fajtatiszta kutya, talán csak magyar fajták (pl. magyar vizsla, pumi, mudi, bár ezek nem igazán nagy testűek).

Ha fontos az egészsége a kutyának, akkor ha fajtatiszta kutyát szeretnél, ne spórolj a vételáron. Legyen fontosabb, hogy a tenyésztőtől általánosságban jó egészségű kutyák kerülnek ki, jó híre van. A szülők örökletes betegségekre irányuló szűrővizsgálatai legyenek meg, ez alapvető.

A legstrapabíróbbak talán mégis a keverékek. Érdemes menhelyeken is körülnézni, és egy fiatal, egészséges kutyát választani. Sajnos elég bőséges a választék.

2016. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3.: Menhelyi kutyát nem szeretnék. Valójában nem hálásak, amiért megmentem őket, ezt nem fogják fel, és egy problémás, félre nevelt, rossz múltú kutyát nem akarok, kb. 10-szer nehezebb valamit helyrehozni, mint ha az elejétől megtanítanám a dolgokat. Egyébként menhelyen mi a garancia, hogy a kutya teljesen egészséges, normális? Van ott egyáltalán valamiféle vizsgálat, ránézésen kívül?
2016. aug. 26. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:

"tehát ha lemarad tőlem 1 km-re, véletlenül se jelentsen veszélyt senkire"

Bocs, de ez brutál kiverte a biztosítékot. Az nem foglalkozás, ha elmész biciklizni, és a kutya mögötted kullog... valahol...


A nyerskoszt hivők szerint az a legolcsóbb, és tiszta ételt kapnak.

A táp egyszerű. Kiveszed a zacsiból és odaadod. Van benne vitamin (meg tartósítószer).

Főzhetsz mellé rizst, rèpát. Így már macerásabb.

Hogy melyik a legolcsóbb? Kutya válogatja...


Egyébként "kicsit" magasak az elvárásaid. Egy törzskönyves, szűrt kutyánál sincs garancia, hogy "tökéletes" lesz (ahogy persze egy menhelyi keveréknél sem).

2016. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5.: " "tehát ha lemarad tőlem 1 km-re, véletlenül se jelentsen veszélyt senkire"

Bocs, de ez brutál kiverte a biztosítékot. Az nem foglalkozás, ha elmész biciklizni, és a kutya mögötted kullog... valahol... " Az hogy szóba hoztam az 1 kilométeres lemaradást, még nem jelenti azt, hogy folyamatosan ennyire lesz lemaradva, kullognia kéne utánam. Például erdőben egy magas domb tetejéről nem fogok lépésben menni, ha a kutya kényelmesen a saját tempójában beér a domb alján 5 perc alatt. Ezzel mégis mi a gond? A kutyának van annyi esze, hogy nem hajszolja magát túl, lekocog kényelmesen és ennyi. Lehet hogy egy kicsit félreértettél, szóval a kutyát nem tervezem túl hajszolni, ha mindenáron teljes erejéből akarna is futni mellettem, akkor természetesen lassítanék a tempón.

2016. aug. 26. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, tisztában vagy azzal mekkora távolság 1 km? lol


Menhelyen is vannak pici kölyökkutyák. Nem, nem szellemi rokkantak és nem gyilkos vadállatok, semmivel sem rosszabbak, mint azok a keverékek akiket te meg akarsz venni 10-20 ezerért (mert egy nagytestű fajtatiszta kutya 150+ ezernél kezdődik), akiket fajtatisztának hazudnak, csak vigyed már elfele mert sokat zabál, aztán 2 hét után rohanhatsz vele az orvoshoz, mert parvós meg minden baja van.

2016. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!