Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fél éves kan Német juhászomnak?

A fél éves kan Német juhászomnak?

Figyelt kérdés
A bal oldalán van közvetlenül a bőre alatt egy csomó,ami mozog is. Majdnem a hátsó lábánál, kicsit idébb. Mi lehet az? Anyum szerinte hulyeseg és az orvost se akarja kihívni.. Ugye nem daganat?

2016. aug. 26. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Kapott mostanában oda injekciót?
2016. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, utoljára a két oltás miatt kapott szurit,8-majd 10 hetesen.
2016. aug. 26. 20:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy valami belső kelés, vagy valami? Mert mikor meglattam,akkor mozgattam hogy ugye mozog-e,és utána elkezdett támadni,meg harapni,gondolom mert fájt neki..Akkor ugye az nem daganat?
2016. aug. 26. 20:54
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

12 hetes oltását meg sem kapta?

Veszettségi oltás? Fél éves korig kell az első, majd 1 éves korig a második.

Tehát ha 10 hetesen kapott utoljára oltást, akkor amúgy is el kell vinni oltásra. Akkor egyúttal a csomóról is meg tudod kérdezni az orvost.

2016. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első oltás 6 betegségre való, a második pedig volt a veszettség, meg stb.. Azt mondta az orvos.. Meg hogy majd csak 1 évesen kell már oltani,kullancsra is adott minden honapra cseppet. A második oltasnal be is lazasodott picit.
2016. aug. 26. 21:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Amugy ugy tudom csak ket oltas kell neki, a 8 és 10 hetes. Plusz meg a veszettség..
2016. aug. 26. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet zsír mirigy, amit sok esetben nem bántanak az orvosok, ha nem okoz különösebb gondot.

Egyebként figyelni kell, ha úgy érzed/tapintod, hogy növekedett, akkor mindenképp doki. De nem kihívni, hanem bemenni, mert ha normális a dokitok, akkor megultrahangozza a csomót. Úgy fogja látni, hogy tömör belül vagy folyadék van benne.

De egyelőre ne ijedj meg, csak figyeld 1-2 hétig.

2016. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy falun lakunk, itt az állatorvos házhoz jár.. Ha műteni is kell valamelyik kutyát, azt a közeli városba küldi.. És ha nem kezd el nőni akkor ne is hivjam ki az orvost?

Egyébként beszéltem azzal akitol vettuk, és azt mondta hogy az anyjának is volt. De semmi baja nem lett tole..

Nem torzskonyves amugy, se a szulei, csak fajtajellegu keverekek, de en igyis imadom! :) Egy torzskonyves nemet juciert sem cserelnem el!

Még mielott ebbe belekotnetek..

2016. aug. 26. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem növekszik, akkor max a következő oltásnál megmutatod a dokinak.
2016. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!