Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogy szoktassam le a...

Erről hogy szoktassam le a kutyám?

Figyelt kérdés

Nemrég megtanitottam a kutyámnak a lazapórázon való sétát. Rendben is van minden szépen sétel, de amint valakivel megyek sétálni akkor olyan mintha kicseréltél volna. Húz, nem fogad szót, stb... Ha pedig egyis ismerősömmel viszem sétálni (akinek szintén van kutyája nakkor az egy külön fejezet. Mindenáron hozzá akar menni. Ha pedig odaengedem hozzá akkor örömiben ráugrik, üdvözli meg ilyenek. De ez se túl jó mert az én kutyám 20kg (még kölyök) az övé pedig max 4kg (7 éves). Idővel erre is rájön, hogy iylenkor is lazapórázon menjen?

Persze ugyanúgy csinnálok mindent mint ahogy a lazapórázra tanitottam. Ha húz meállok és addig nem indulok ameddig nem nyugszik meg. Ha másirányba megy vagy túl messze lesz tőlem irányt váltok. VAgy valamit rosszul csinálok?



2016. aug. 26. 21:59
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha már annyira odaakar menni de persze én vagy másik irányba indulok vagy meállok akkor valamikor rágja is a pórázt. Bár ha megállok akkor nem. Inkább akkor ha iránytváltok.
2016. aug. 26. 22:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél türelmes és kitartó. Ugyan nem írtad, mennyi idős a kutyád, de valószínüleg túl fiatal, hogy a külső ingereket figyelmen kívül hagyja. Ha sokat sétáltok így, más kutyákkal, lassan meg fogja tanulni.
2016. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fél éves. Türelmes vagyok, nem kiabálok vele vagy hasonlók. Csak picit zavaró, hogy 1 óra latt pár métert teszünk meg.
2016. aug. 26. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2016. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
boxer
2016. aug. 27. 09:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A boxerek örök bohócok :-) <3 Legyél türelmes, lassan be fog érni.
2016. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!