Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a kuvasz egy...

Mennyibe kerül a kuvasz egy tenyésztőtől? És írnátok róla néhány dolgot?

Figyelt kérdés
Milyen a mozgásigénye? Elég neki napi 1 óra séta a hegyekben? (ilyen helyen lakom) Hatalmas udvaron lenne tartva. Mennyire nevelhető? Tehát mennyire igazak a vele kapcsolatos hiedelmek, hogy nehezen kezelhető és agresszív? A macskával hogy jön ki? A kertet mennyire rombolja? Itt elsősorban a virágokra gondolok. (Olyat légyszi ne írjatok, hogy első kutyának nem jó és hogy tapasztalat kell hozzá, mert 13 évig egy husky gazdája voltam, tehát van tapasztalatom.)

2016. aug. 27. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

100-150 ezer Ft körül.

Elég neki a napi 1 órás séta. Az jó, ha nagy az udvar, nagy a területigénye, amit szabadon bejárhat és őrizhet.

Nevelhető természetesen, csak nem olyan, mint pl. egy német juhász. Sokkal önállóbb, erre lett kitenyésztve. Tehát nem szeret számára értelmetlen trükköket, feladatokat végrehajtani. Gazdájával, családjával nem agresszív, idegenekkel szemben és kutyákkal szemben lehet az. Határozott, de soha nem durva bánásmódot igényel. A kertet az unatkozó kutya rombolja, de alapvetően nem az a pörgős, minden szétásós típus. Legyen neki több olyan helye a kertben, ahol áshat magának lukat, ha melege van, árnyékban.

A virágokról neveléssel leszoktatható, ha mégis hozzákezdene. A cicával is összeszoktatható, különösen ha kölyökkortól cicával nevelkedik, akkor nem fogja bántani. Számára a cica is a család része lesz, akit védeni kell. Ez idegen macskákra persze nem vonatkozik.

Értelmes, hűséges kutya, de azért nagyon más, mint a husky. Ettől függetlenül nem akarlak lebeszélni róla, csak ismerd meg jól a fajtát (tenyésztőkkel, más kuvasz gazdákkal beszélgetés).


Nekünk gyerekkoromban volt egy kuvasz-német juhász keverékünk, anyja fajtatiszta kuvasz, apja a szomszéd német juhásza volt. Nyilván ő már nem volt olyan, mint egy igazi kuvasz, de a jelleme sokkal inkább a kuvaszra hasonlított, mint a német juhászéra (meg a külleme is). Családunk 4 tagját maximálisan elfogadta és szerette, bármint meg tudtunk vele csinálni. 12 évesen vittem egyedül sétálni, nem húzott el, szót fogadott. 5 éves kisöcsémet sem bántotta soha, ha nagyon unta már a gyereket, akkor elmenekült előle inkább, de soha még csak rá sem mordult.

Rajtunk kívül viszont, ahogy felnőtt, senkit nem fogadott el. Állatorvos bekötött szájjal oltotta, vizsgálta. Senkinek nem támadt neki sem utcán, ha sétáltunk, sem az udvaron, ha mi beengedtünk valakit, de hozzá nem érhetett senki, és egyedül idegent nem mertünk volna vele hagyni. Gyerekekkel viszont (idegenekkel is), türelmesebb volt.

Saját cicát nem bántotta, de nem kedvelte, csak megtűrte. Kivéve, ha evett. Nagyon kajaféltő volt. Tőlünk gazdáitól nem, de akkor már se macska, se más nem mehetett a közelébe, ha kajált. Én viszont gyerekként is ki tudtam venni a csontot a szájából.


Ülni parancsra tudott, és ha elengedtem pórázról, első szóra visszajött. Akkoriban még nem volt ennyire elterjedt a kutyaiskola, tehát nem volt része semmi ilyenben, nem is próbáltuk más egyébre tanítani.

2016. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Az egy óra séta elég, főleg ha nagy az udvar.

Abszolút nevelhető, de nehezen kiképezhető.

Pl -nem fog egy labdát háromnál többször visszahozni, hiszen semmi értelme ha úgyis megint eldobod.

Az a kuvaszunk amelyik úgy nőtt fel hogy macskánk is volt, az idegen macskákat ugyan megkergette, de nem bántotta ha véletlenül utolérte. A mostanit nem tudom hogy bántaná-e de általánosságban erős bennük a vadászösztön. Amilyen állatokkal megismerteted kölyökkorában azokat nem fogja bántani, amikkel nem az lehet problémás.

Lehet és kell is szocializálni, de mindig megmarad tartózkodónak.

Aki nem kifejezetten családtag, az jobb ha nem jön be a kertbe egyedül csak azért mert már párszor találkoztak.

Nekem a szuka ásásbolond, igaz azt a szomszéd kutyától tanulta. A most egy éves szukám alom utolsó példánya volt ( nem törzskönyvezett 12.000Ft) 6 testvérét két ember megvette (rossz az aki rosszra gondol?) Nagyon félős volt amikor elhoztam. Mostanra kutyákkal teljesen kiegyensúlyozott lett, emberekkel szemben még van amikor fél de ahhoz képest ahonnan indult, elégedett vagyok vele.

Szerintem ez így is van rendjén, a szuka őrizze az almot, legyen óvatos és csak akkor bocsátkozzon harcba nála jóval nagyobb élőlényekkel ha muszáj. A kan meg legyen bátor és védje meg a területét mindenkitől.

Ősi fajta, nem sportkutya, nem kedvenc, de a családtagokkal szemben rengeteg szeretetet ad, még akkor is ha nem esik kétségbe ha pár napig egyedül hagyják otthon.

Szóval, ha jól szocializálod nem agresszív de nagyon erős a terület védő ösztöne, és lehet hogy néhány más fajtához képest nehezen kezelhető /az önálló gondolkodása miatt/ de pont ez az ami jó benne. Fantasztikus fajta, én csak ajánlani tudom.

Ez a leírás is elég jó.

[link]

2016. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!