Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak 6 hónapos kutya...

Mit csináljak 6 hónapos kutya nagyon agresszív?

Figyelt kérdés
Van egy két éves fiú yorkink aki egész nyugodt kutya. Pár hónapja lett egy lány palotapincsi. Most 6 hónapos, de neki ugrik a yorkinak, idegen embereknek, gyerekeknek. Igaz néha eljátszik a yorkival de durván játszik is. A szőrét felborzolja és olyan szinten morog, vicsorit, hogy nem is gondoltam volna, hogy egy 6 hónapos kiskutya ilyen is lehet. Pár hét múlva ivartalanítva lesz, akkor talán kicsit megnyugszik? Próbálom fegyelmezni, tanítgatni, de nehezen megy. Családtagokkal nagyon jól elvan, velem is, sokat játszok vele. Mit csinálhatnék, hogy kicsit nyugodtabb legyen vagy a palotapincsik alapból ilyen kis hamisak?
2016. szept. 6. 18:09
 1/7 bollocks ***** válasza:
100%
Valóban roppant nehéz lehet egy 5kg-s kutyát fegyelmezni...
2016. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha tudod, hogy kell szívesen meghallgatnám. Jön hozzánk bárki idegen a kutya elkezd morogni, elkapja az illető lábát. Én rákiabálok, hogy nem, nem szabad. A kutya mintha megse hallaná addig csinálja amig fel nem veszem és elviszem onnan. Hogy fegyelmezzem meg akkor, hogy hagyja abba?
2016. szept. 6. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak rászólni kell, meg kiabálni, hanem megfogni őnagyságát a nyakánál fogva és leszorítani a földre, és úgy tartani, míg meg nem nyugszik.

Amúgy meg kutyasulit javaslok, mert ez addig fog fajulni így, hogy majd titeket is megharap, ha nem úgy van valami, ahogy ő akarja.

2016. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Domináns, ezen csak Te tudsz segíteni.

Ha azt látod, hogy a yorki fél, vagy egyszerűen túl agresszív a pincsi, azonnal állítsd le. Határozottan, megfogod a pofáját, a szemébe nézel mereven, és rászólsz.

Az idegenek ugatását szintén gyakorolni kell. Tudom, hogy mondani könnyű, az én 10 éves yorkimnál kb mostanra sikerült azt elérnem, hogy ne rohanjon ki ugatva a folyosóra, ha jönnek. De ha idegen jön be a házba, akkor sajna nekem sem mindig sikerül.

Kérj meg egy ismerőst, hogy menjen el Hozzátok. Amint elkezd ugatni a kutya, azonnal tereld el onnan messzire. Ha abbahagyta, újra próbáljon meg bemenni az illető. Meg fogja tanulni, hogy az ugatással nem ér el semmit.

2016. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bollocks ***** válasza:
És miért kéne abbahagynia bármit is, ha azt mondod neki, hogy nem szabad? Vagy valami nyelvész kutyád van, aki alapvetően ért magyarul? Ha nem tanítod meg neki a "nem szabad" jelentését (márpedig láthatóan nem tanítottad meg), akkor miért várod, hogy bármit is reagáljon rá?
2016. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvass utána a falkavezérségnek. A másik, hogy ha ölbe kapod azt ő dícséretnek fogja venni.
2016. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fel éves kolyokkutyat( palotapincsi=kutya ?) sikerült elcseszni. Remelem flexin setaltatjatok, es suttogva mondjatok neki hogy nem szabad es el van intézve a dolog. A lehető legkönnyebben fegyelmezheto kutyakbol is tudnak őrjöngő idiótát csinálni az emberek. Borzalmas ez a világ. Google a barátod, ennyire ne legyél mar életképtelen. Nincs minden kutyára érvényes varázsszó,amitől tok jól nevelt lesz,ez nem így megy
2016. szept. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!