Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
96%
De. Nagyon :D Minden séta elott keresztül kell menjünk rajtuk... A panel Fifike csapat :D
2016. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%
Mivel mas lehetoseged nincs (hacsak nem akarsz minden masodik nyugdijast felnyomni a kozterulet felugyeletnel, vagy minden masodik bichon tulajdonossal konfrontalodni), a te kutyadat kell megtanitani, hogy hagyja figyelmen kivul a tobbi kutyat, legalabbis amig porazon van. Ez nem egyszeru (nekem ketto van egy fajtatiszta meg egy menhelyi), de ertelmes keretek kozott mas lehetoseg nincs.
2016. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogyan tanítsam meg rá. Kocsim nincs, a legközelebbi kutyaiskola nagyon messze van, és pénzem sem lenne rá. Arra van pénzem, hogy szépen etessem, ellássam, orvoshoz járassam a kutyát, megvegyem a bolhanyakörvet stb, de az iskola már nem fér bele. Sokat önképzem magam a témában, értelmes emberektől tanácsokat minden mennyiségben elfogadok, a párom is segít, és mondom, hogy nagy haladást értünk el így is a kutyával, de ez már meghaladja a képességeimet.
2016. szept. 14. 12:06
 4/52 anonim ***** válasza:
94%
Ki kell zokkenteni. Valoszinu nagyon izgatott allapotba kerul mikor masik kutyat lat, a magas szintu izgatottsag amugy sem elonyos sem neked sem neki. A keverek kutyam hamar megertette megtanulta a "figyel" parancsot, mikor elmentunk egy kutya mellett es kiadtam neki ha el tudott ugy menni, hogy nem foglalkozott a masik kutyaval, akkor "fel sultcsirke" azonnal leszaladt a torkan. Kb 10-15 alkalom utan teljesen automatikussa valt nala, utana "szaladj" parancsal hagytam, hogy menjen es szagolgasson (feloldottam). A masiknal mar neccesebb, ott szo szerint kirantottam (pici rantas oldara) TEMPO parancsal (nalunk ez a porazas seta, elorementel, nincs szaglas, nincs bamulas, csak haladas utanam) mikor elkoricalt a figyelme. O igy ertette meg, hogy nem jo otlet, mert neki a jutalomfalat semmit nem er.
2016. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%
Elozo vagyok. Tehat oldalra rantottam rajta picit, majd TEMPO parancsal elindultunk.
2016. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
93%

Azt kell elérni nála, hogy rád figyeljen, ha odajön a másik kutya. Szépen, láb mellett sétáljon és ne figyeljen a másik kutyára. Ez persze nem könnyű, de idővel menni fog. Az, hogy erdőben jól működik a behívás, az nem azt jelenti, hogy más szituációban is jól működik. Kutyaiskolába, ahova jártunk vizsgafeladat volt a közös játékból behívás. Nem egyszerű feladat.

Üdv: egy bichon gazdi (akinek a kutyája nem ideggyenge és aranyos)

2016. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a parancsszavas tanácsokat, mindenképpen addig fogjuk próbálgatni, amíg nem megy. A bichon gazdinak annyi, hogy számomra egyáltalán nem aranyos ez a fajta, sőt valamiért viszolygok tőle, ennyi arroganciát meg hadd engedjek meg magamnak egy anonim oldalon. Mindenesetre rendes, hogy ennek ellenére sem szóltál le. Amiatt meg nagy szerencséd van, hogy nem ideggyenge a kutyád, hidd el, hogy veled ellentétben a bichon-tulajdonosok 90%-a elkényezteti és minden sz***t ráhagy. Remélem, te nem sétáltatod póráz nélkül.


Az erdőben is szoktuk egyébként - nyilván szervezetlen keretek között, spontán módon - "gyakorolni" a közös játékból visszahívást, mert néha rákényszerülünk. Egyelőre csak működGET. Remélem lesz jobb is. De valahogy azt nem hajlandó felfogni a kutyám, hogyha egy másik kutya nem vevő a játékra, és ezt minden lehetséges módon jelzi is. Mindenesetre próbálkozunk szorgalmasan.

2016. szept. 14. 14:34
 8/52 anonim ***** válasza:
98%

Sok ideggyenge kutya van, igaz, de akikről te beszélsz a többség csak nagyon rosszul lett nevelve és semennyire nem lett szocializálva más kutyákhoz. A kettő nem ugyan az! Én is nagytestű kutyákat tartok, én sem szeretem a hisztis, agresszív görcs kutyákat, nem őket védem. Viszont amíg a te kutyád sem megfelelően nevelt, nem tudod mindig visszahívni, nem tudtok laza pórázon sétálni más kutyák közt, nem tudod leállítani, kontroll alatt tartani, addig kár fikáznod másokat emiatt.


A kérdésedre pedig: a szocializációba az is beletartozik, hogy a kutyád felismeri, ha a másik nem akar játszani. És ebben bizony neked is részt kell venned. Ha ő magától nem áll le, neked kell leállítanod! Addig játék a játék, amíg mind a két fél élvezi, ez aranyszabály, és ezt tartsd szem előtt! A kutyádnak ezt meg kell tanítanod, hogy ha a másik nem élvezi ezt a "játékot", akkor hagyja békén.

2016. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 kilós csivava keverékem van, jól nevelt és szocializált, behívható, nagy kutyákkal is barátságos vagy semleges. Múltkor séta közben volt egy fehér hosszúszőrű kutyus, talán máltai vagy havanese keverék lehetett. Amikor meglátott minket a gazdája (ráadásul férfi) felkapta a kutyáját. Erre most mit mondjak? Aztán csodálkoznak, hogy miért őrjöng Fifike a póráz végén, vagy éppen miért f*ssa össze magát, ha meglát egy nagyobb kutyát. Számomra is idegesítőek, de hát ez van. A bichonokat én sem bírom, kb mindegyik "becsapja" a kutyámat, csóvál, pitizik, hogy menjen oda hozzá, aztán meg hirtelen átmegy ilyen idegbeteg módba... a yorki jó kutya lenne, igazi terrier, sajnos ezt sokszor elfelejtik a selymes szőre miatt, aztán értetlenkedve nézik hogy 200% on pörög a kutya és ugat. :/
2016. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Szerintem meg igenis van jogom fikázni azokat, akik kölyök kora óta nevelnek egy kutyát, és még mindig nem sikerült semmire se megtanítaniuk, plusz az alapvető emberi együttélés azon szabályát sem tartják be, hogy egy lakótelepen ne engedjék el póráz nélkül a kutyát. Az mindegy, hogy mekkora, mert egyszer kell, hogy autó elé szaladjon, jól kics..szik azzal, aki elüti. Egyszer kell, hogy egy bringás elé szaladjon, és az összetörje magát. Nem csak a nagy kutyák tudnak veszélyesek lenni, és nem csak a viselkedésükkel. Nálam 2 hónapja van a kutya, és folyamatosan nevelem, dolgozom a jellemén. Azt, hogy nem fogja fel, ha valaki nem akar játszani, nem fogadom el, épp erre keresek megoldást, de közben teljesen jogosan több szolidaritást várnék embertársaimtól mondjuk abban, hogy a (vagy tenyésztéstől vagy neveléstől) idegbeteg kutyáikat pórázon tartsák.


Sorry, de TELJESEN JOGOS a "fikázásom".

2016. szept. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!