Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű (10kg alatti) kutyák...

Kistestű (10kg alatti) kutyák közül melyikre illik ez a leírás?

Figyelt kérdés
Idegenekkel bizalmatlan, egygazdás, igazi mini házőrző, a gazdival viszont bújós és játékos. Energikus, mozgékony, lehet vele nagyokat sétálni, kirándulni, akár úszni is, de nem hiperaktív. Nagyon ragaszkodó, intelligens. Köszönöm! :) (Az álló fül előny.)

2016. szept. 17. 19:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%
Jack Russel? Törpe Pincser?
2016. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pl. Törpe snaucer:

[link]


A jack russel köztudottan hiperaktív fajta.

2016. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Mudi. 10 kg körüli, de szukák között van kisebb is. Nem hiperaktív, megfelelő mozgatás mellett tud fél napokat pihenni is. Szürkevillám vagy Kunok Kincse kennelt jó szívvel ajánlom. :) Nekem is mudim van, lakásban. Nem bontja le. Mi agilityzünk is heti 1x, amúgy sokat kirándulunk és sétálunk, jön velem mindenhova. A legjobb társ.
2016. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Csivava? Yorki? :)
2016. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nekem yorkim van, és ezek többsége igaz rá. de ha mindenképp akarsz vele futni vagy úsni, akkor annyira nem ajánlom. Futni egy kutyával szerintem nagy hülyeség, elég neki játszani, mert akkor is fut, vagy ha kerget valamit. Ha életmentésre vagy egyébre szeretnéd alkalmazni kutyád, akkor jó az úszás, de amúgy nem ajánlom, a KIS kutyák ezt az iramot nem bírják, úszásra nagyobb termetű kell
2016. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Westie?
2016. szept. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 es #kerdezo :D

Igen,nekem is hirtelen a westi ugrott be. Még annyit tudni kell a kutyáról,hogy más háziállatokka NEM problema mentes a kapcsolata :-)

2016. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem törpe snacim (törpe schnauzer) van és rá igaz ez a leírás, de ez egyedfüggő is lehet, van olyan törpe snaci amelyikre nem mindegyik igaz amit leírtál, de az enyémre stimmel. Kölyök korától szocializálva van, idegenekkel bizalmatlan, de sosem agresszív, meg tudja simogatni egy idegen is, de amíg én nem vagyok ott addig ugatja, elhúzódik. A schnauzerek köztudottan nagyon ragaszkodnak egy személyhez, nagyon megviseli őket, ha már egy megszokott családból másikba kerülnek. A gazdit viszont imádják, igazi kis szeretetbombák. Én a törpe snacimmal futok, túrázok, agilityzek (úszást nem próbáltuk, felénk nincs erre lehetőség) . Viszont kellő lemozgatás mellett, igazi kanapé kutya, szeret menni, imád a szabadban lenni, de ha nem olyan az idő, akkor elheverészik mellettem amíg én gépezek. A ragaszkodását már leírtam. Az meg, hogy intelligens nem is kérdés, rengeteg trükköt meg tud tanulni, nekem a 6 éves kutyám egyszer nem volt még házban, de most behoztuk és magától, minden tanítás nélkül szobatiszta lett, könnyű őket tanítani, de néha tudnak makacsok is lenni, de ez könnyen kezelhető. Én bátran adom kisgyerekek kezébe is a pórázt. És ha visszavágják a fülét akkor feláll, de szerény véleményem szerint, lógó füllel aranyosabbak :) .
2016. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Havagnese?Nekem az van.Úszni még nemtudom hogy tud-e mert még sajna ahhoz képest hogy 4éves nem volt alkalmunk kipróbálni.Az az egy hátránya,hogy ha kiskorába nem neveled,akkor makacs természetű lesz.De ha van időd szerintem tökéletes választás.Normális esetben 6kg köröl van.A füle nem áll,de attól még nagyon cuki.Játékos fajtájú kutyus.Picike kis házörzőnek is tökéletes,Mert ha magyon kell ugat,de feleslegesen nem.Idegenekkel bizalmatlan,és meg kell gyözni,hogy ne féljen xy-tól,mivel nagyon ragaszkodik a gazdájához.Nagyokat lehet vele sétálni,én hetente kétszer/háromszor elviszem egy 2 órás sétára,és nagyon jól bírja,a kis csöpp lábaival.Játékos kutyus,szokott is mororgni játék közben.Inteligens,de ha kiskorban tanítod annál jobban.Bár ez szerintem minden kutyánál ígyvan.Nem nagyon hiperaltív a játékimádásához képest,de nem lusta.Mondom,ha van időd,nagyon jó választás.Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredtem,de remélem azért kicsit segíthettem :)
2016. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: az én havanese lányom minden idegent úgy üdvözöl, mintha a Gazdi jött volna haza 3 hónap után!!! :D
2016. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!