Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyának jó a Pedugre...

Labrador kutyának jó a Pedugree táp? Perdze csak amíg kicsi, később nem ilyen drágát veszünk. És elég neki felnőttként majd ha 2X15 percet leviszem meg 1X egy hosszabbra (fél órát) elviszem sétálni ugye? Milyen játékot szeret ez a kutyafajta?

Figyelt kérdés
Csak értelmes és hasznos válaszokat kérek, köszönöm !!

2016. szept. 17. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem jó.

Ennél olcsóbbak még rosszabbak.

Amit tervezel mozgatásban időt, az 0 értékű egy kutyának, bármilyen fajta is.

2016. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem jó a táp sem most, sem később. És még ennél ócskábbat akarsz neki majd adni? Lehet,hogy drága, de semmi hasznosítható anyag nincs benne. Jó tápok pl: acana, orijen, taste of the Wild.

Ennyi séta pedig nem elég. A fél óra a "hosszabb"? A hosszabbnak legalább 1-2 órásnak kell lennie, ezen kívül pedig még legalább 3 rövidebb.

2016. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

CSatlakozom az előttem szólókhoz. A Pedigree - hiába reklámozzák -, nem jó táp semmilyen kutyának.

Ha pedig labradorod van, aki nagytestű kutya, és igenis nagy a mozgásigénye, akkor - bár kölyökként megfelelhet neki ez a sétamennyiség (amennyiben egy nyugisabb, kevésbé mozgékony egyedet fogtál ki) - majdan serdülőként és felnőttként kizárt dolog, hogy ennyi kis mozgással kielégíted az igényeit. Másfél óra már megfelel, ha az intenzíven telik.

Igazából egyedfüggő a játék, de mivel vadászkutya, így az apportot és a keresgélős játékot ajánlanám, de én mindig mindent kipróbálok a kutyákkal, és amelyik a leginkább tetszik nekik, azt szoktuk többet játszani.

2016. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Tuti troll kérdés... :)
2016. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Minek akarsz kutyát tartani ilyen elképzelésekkel? Ha a Pedigree-t - ami a kínálat legalja - drágának találod, mégis mivel etetnéd? Moslékkal? Miből fedeznéd az esetleges sürgős kezeléseket? És nem, napi egy óra mozgás nem elég, legfeljebb egy tizenéves, reumás állatkának. Ha csak ennyit tudnál vele foglalkozni, plüsskutyát vegyél inkább.
2016. szept. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is troll. Jó hogy azt nem kérdezte meg, hogy dühös lesz-e az anyakutya, ha évente kétszer a szeme láttára öli meg a kiskutyáit. Unalmasak vagytok már gyerekek, bezzeg a suliban nem vagytok képesek ilyen aktivak lenni, mint itt a Gyakorin.
2016. szept. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Már van kutyám:D Megnéztem én ezeket a tápokat amiket vki írt, de vmi horrorisztikus áruk van b...meg.

Amíg kicsi addig azért ezt vesszük, mert ebből van junior, és mindenki a környéken ilyennel etette kicsiként és jéé: egészséges, boldog, erőss kutyák mind:DD

A séta meg miért lenne olyan kevés neki, hogy akkooor már kutyám se legyen ahogy itt mondták ?! Nem hiszem, hogy munka/suli/háztartás stb mellett mindenkinek annyi ideje lenne, hogy 2 órákat sétálgasson a kutyájával:DD


Na mindegy, most megválaszoltam magamnak a kérdéseimet, mert szinte semmi értelmes választ nem kaptam 😂

2016. szept. 18. 07:53
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem csak drágán lehet beszerezni jó minőségű tápokat. Egy labrador nagyra nő, ergo eszik majd rendesen, ez esetben érdemes nagyobb kiszerelésben, netról beszerezni, mondjuk petissimo stb, én 2*15 kg-os kiszerelésben szoktam. Ekkor már annyira kedvező a kilónkénti ára, hogy alig több a pedigrénél, ami lássuk be ipari hulladék. Az, hogy sok kutya elél azon, nem jelenti azt, hogy jó. Ehetsz te is holnaptól kizárólag kenyeret párizsit és vizet életed végéig, meghalni nem fogsz, csak az életminőséged romlik, kihullik a fogad idővel és jönnek a hiánybetegségek. A Josera például (ilyen nagy tételben) pláne megfizethető, 20ezer ft körül van 30 kg belőle, ha azt leosztod, pedigréé árban van, mégis minőségi táp. de ugyanígy a brit is például.

Amúgy pedig kutyát tartani nem kötelező, csak egy opció és ha már vállalod, elégítsd ki az igényeit is. ennyi séta egy ölebnek sem elég, nemhogy egy labradornak. Nővéremnek szintén ilyen fajta van, érdekes, 40-en felül, férjjel, háztartással és munka mellett is meg tudja oldani, hogy lemozgassa a kutyát tisztességesen, pedig nem 8 órában dolgozik. Vegyél macskát inkább, bár élek a gyanúperrel, hogy Te vagy a napi troll.

2016. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én azokat néztem, amiket egyik válaszadó írt: acana, orijen, taste of the wild
2016. szept. 18. 08:21
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

A pedigree-ben és a hasonlókban alig van bármi olyan, amit hasznosítani tud a kutya. Olcsóbb, de normális tápok: Brit, Josera. Mindegyikből van kölyök változat is. Netről tudsz rendelni. Nem drágább, mint a pedigree, viszont sokkal jobb.

Ennyi séta bármilyen kutyának kevés lenne, nemhogy egy labinak (az megvan, hogy vadászkutyád van?).

Kétszer félóra és a hosszabb legalább másfél órás legyen, abban bandázhasson más kutyákkal, futhasson, mozoghasson szabadon stb.

Milyen játékot szeret? Bármilyet, amit a gazdival játszhat. Lehet vele labdázni, rongyot húzni stb. De a legfontosabb a minél több együtt töltött idő, séták, kirándulások, fajtársakkal való játék biztosítása számára, esetleg kutyasuli.

2016. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!