Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beagle-t, shibát, akitát...

Egy beagle-t, shibát, akitát vagy hasonló erős vadászösztönű fajtátle lehet szoktatni a vadászatról?

Figyelt kérdés
Ezek a fajták vissza lehet hívni ha meglátnak valami célpontot?

2016. szept. 19. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De csak nagyon -nagyon kemény neveléssel,mert ezek híresen makacs fajták. Kezdőknek egyáltalán nem való
2016. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A vadaszatrol nem, plane a SHIBA es az AKITA borzalamsan zsakmanyos (durvabban mint a beagle), de mind kozul a shiba a "legborzasztobb". Visszahivni vissza lehet, de leszoktatni rola nem. Az sem sokat segit, hogy nagyon ontorvenyu(fuggetlen torekvesu) allatok es meg nagyon eros kapcsolat eseten sem 100% a kutya, szoval SHIBA vagy AKITA tulajkent mindig benne van a riziko faktor, hogy pont most fog leszarni, mert szamara erdekesebb az uldozes lehetosege, mint az, hogy palackot csorgetsz neki, uvoltozol, jutalomfalattal hadonaszol, akarmi mas.


A hazunk elott mar kesz "szemetlerako" van, mert olyan szinten zsakmanyos a kutya, hogy minden szart osszegyujt es a szajaban -mint a veres ronygyot - korbehordozza (mondjuk amig botok, tobozok, fucsomo, falevel addig nem zavar). Voltunk nyaralni nyar elejen, es este 2 oran at a repkedo cserebogarakat vadaszta. Amig fel tudott ugrani mindet osszeszedte, majd megrecsegtette oket ott hagyta a foldon mert rajott, hogy a madarak leszallnak erte es osszeszedik, ezzel a "tervel" elkezdett madarakra vadaszni, de bena volt egyet sem sikerult elkapnia nem hulye a madarak sem (meg nem is hagytam volna ha latom, hogy "kepes ra").

2016. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden azon múlik, hogy az adott kutya személyiségénél (ha úgy tetszik, "energiájánál") a tiéd erősebb-e. Ha igen, akkor, ha nem is leszoktatni, de letiltani le tudod. Ha nem akkor meg nem. Amiről te írsz, az átlag halandónak nem szokott sikerülni, max ha a fajtának az az egyede inkább engedelmes típus.
2016. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó bocsi elírtam. A letiltásra gondoltam.
2016. szept. 21. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!