Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kerülnek, ha fekete...

Miért kerülnek, ha fekete kutyával vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy fekete, kb térdig érő, befogadott keverék kutyám. Göndör szőrű, de nagyon cuki, tényleg semmi ijesztő nincs benne, bár lehet azért, mert én már megszoktam.

A lényeg, hogy eddig csak nyugalmas helyeken sétáltunk, kevés ember, néhány kutya, ma viszont elmentünk egy lakótelepes részre, ahol nyüzsgés van, és "forgalom". A kutyámnak semmi baja nem volt, ha meglátott 1 kutyát, akkor olyan 10 méterről kb morrantott egyet, de ahogy rászóltam abbahagyta, és ez is csak az első alkalommal volt, utána már semmi, semleges volt.

Mivel nem régóta van nálam, ezért folyamatban a szocializációja, ami annyit eredményez, hogy még nem nyit kutyák felé, tehát ha szembe jön egy, akkor simán mindenféle kontakt nélkül elmegy mellette, ha pedig a másik meg akarja szagolni, akkor óvatosan pár mp-re engedi, aztán inkább leül mögém, még félénk.

Mégis, ma akárhányszor megláttunk egy kutyást (mondjuk ők főleg idősek voltak), akkor a kutyájuk elkezdett volna vagy nekünk ugrani, vagy a többi esetben fogták a kutyát és inkább lementek a járdáról és nagy ívben kikerültek minket.

Hallottam, hogy az embereknek nem szimpik a fekete kutyák, na de ennyire? Vagy más lehet az ok? Tény, hogy ma csak kistestű szobakutyákkal találkoztunk, ők pedig "híresek" arról, hogy kicsit szocializálatlanok errefelé, de tényleg mindenkié?

Köszönöm, ha bármi épkézláb magyarázatot tudnátok erre adni.



2016. szept. 25. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a kutya színe miatt lenne. Egyszerűen nem bíznak a kutyádban, és talán a saját kutyájukban sem. Nem akarják hogy összeverekedjenek.
2016. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Szamomra valamiert felelmetesek a fekete kutyak. En azt hittem, egyeni defekt nalam. De pl imadom a zsemleszinu labradorokat, de a fekete labradoroktol kiraz a hideg! Soha nem bantott semmilyen szinu kutya.
2016. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
a kutyák könnyen begurulnak ha másik kutyával találkoznak, célszerűbb elkerülni, főleg ha a másik kutyát meglátva nem vakkant hanem morrant. még kell egy kicsit nevelni
2016. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
illetve kiszámíthatatlanabbak lesznek
2016. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De a morranást azt maximum én hallhattam, tényleg messze volt még akkor a másik kutya, és a későbbi alkalmaknál a sétán már ez sem volt, persze attól lehet, hogy még a testbeszéde rossz.

Mindenesetre köszi az eddigi válaszokat.

(A színre már csak azért gondoltam, mert ha mondjuk egyismerősömmel sétáltam régebben, akinek barna kutyája van, az a kutyus valahogy "népszerűbb" volt, de valóban lehet, hogy egyáltalán nem számít a szín, mégis van valamiféle előítélet az emberekben a fekete kutyákkal szemben:( )

2016. szept. 25. 21:16
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%
Ez egy létező előítélet, a menhelyeken is a fekete kutyák találnak a legnehezebben gazdára.
2016. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kistestű kutyások alapból tartanak az övékénél nagyobb kutyáktól általában. Vagy korábbi rossz tapasztalat miatt vagy épp azért, mert az ő kutyájuk kötekedő. Mindkettővel találkoztam már. A fekete szín csak rátesz egy lapáttal.
2016. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is elkerültem volna titeket, pedig nekem is fekete kutyám van :D Viszont kiskutya, aki minden igyekezet ellenére kiszámíthatatlan és agresszív főleg a nagyobb kutyákkal. A te kutyád védelmében kerülök nem a sajátomé miatt. A valódi okot persze nem tudom, de nálunk így van :)
2016. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, már rájöttem, hogy biztosan ezért van, az összes kistestű kutya ránk akar támadni, vagy aki meglát, az inkább félreáll, aztán mikor odaérnénk, kitörnek:D

Már értem, jobb is, ha kerülnek, felfogtam én is, hogy nem jó mindenkihez odaengedni a kutyámat, és inkább kerestem szervezett talikat, jobb a békesség.

Köszönöm a válaszokat!:)

2016. nov. 3. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!