Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek nekem a Shar-peiről?

Mesélnétek nekem a Shar-peiről?

Figyelt kérdés
Általános tudnivalók is érdekelnek de főként tapasztalatok . Előre is köszi.

2016. okt. 9. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

általános tudnivalókról itt mesélek :D


[link]

2016. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha bújós kutyát akarsz, felejtsd el. Ha könnyen kezelhető kutyát akarsz, felejtsd el. Ha nincsenek felesleges millióid, hogy eltartsd az állatorvosod, felejtsd el, vagy spórolj össze egy igazán jó tenyésztőtől való darabra.

Mindenképpen először ismerd meg őket, és utána dönts, mert elég egyedi jellemük van, kicsit inkább macskák, mint kutyák. Nagyon nagy formák, szeretem őket, de kevés emberrel passzolnak össze, és viszonylag könnyen problémásak lesznek, illetve kifejezten csalódást tudnak okozni azoknak, akik mást várnak tőlük, mint amik. Igazából ha nem élvezed az egyéniségüket, akkor sok örömöt nem fogsz találni a tartásukban, mert nem azok a tipikus ölbekutyák, nem is kifejezetten játékosak, nem szokták igazán élvezni a sportolást sem, szóval kb. semmit nem lehet velük komolyabban kezdeni azon kívül, hogy élvezed azt, ahogyan ők léteznek. Az marha élvezetes tud lenni egyébként, mert nagyon nagy egyéniségek, különleges stílussal, de nem mindegy, hogy te kutyát szeretnél, vagy shar peit :)

2016. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akuminak igaza van!!


Egy jó kutyás barátomnak van shar-pei-e és azt mondta soha többet!


Nem lehet elengedni sehol mert világgá szalad, alig lehet nevelni, ráncok miatt sok műtét szükséges főleg szemműtűt, fent említett barátom mondta,hogy 2 éves a kutya 4x volt műtve a szeme. Nem olcsó buli.

Legtöbb sharpeinek 1x-2x tuti kell műteni a szemét.

Hajlamosak a bőrbetegségekre.

Abszolút nem bújósak, nagyon durván játszanak más kutyákkal és az emberrel is.Önfejűek és makacsak.


Tenyésztőkkel beszélj a fajtáról ők mindent elmondanak, de nekem amiket eddig olvastam meg amiket kutyás barátom mondott illetve mikor náluk vagyok tapasztalom. Nem kéne ez a fajta.

Cukik,de ennyi :D

2016. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Annál azért többek :) El lehet érni egy shar pei-jel is, hogy el lehessen engedni pórázról, meg normálisan viselkedjen, de elég melós, és rá kell hozzá hangolódni a kutyára. Nem egy német juhász, aki két pórázrántástól vigyázzba áll. Neki elvei vannak, meg önérzete, és aki ezt nem veszi figyelembe, az max. úgy tudja megnevelni, hogy meg is töri.

Őt úgy kell tudni alárendelt szerepbe tenni, hogy közben tiszteled, és ez marha nehéz. Hogy olyan ember legyél, akit ő a méltósága megőrzése mellett is követni tud. Nem egyszerű.

2016. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!