Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés

Napokban hoztam haza kiskutyámat (yorkshire és pincsi keverék, yorki erőteljesebb) első 2 napban simán megette amit elé raktam, azóta meg csak turkál benne! Sem konzerv se kiskutya száraztáp se virsli, parizer, rizses hús, friss húsleves leveshússal, tényleg semmit nem akar enni...

Inni viszont sokat iszik!

Mi lehet a gond és a megdolás?



2016. okt. 14. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

talán túl sokat adtál neki az első2 napban.

Amikor a kiskutya gazdához kerül, ajánlatos orvosnak megmutatni.

tedd ezt te is.

2016. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
oltásokkal mi a helyzet? A friss oltások tudnak ilyet okozni, de lehet vírus is.
2016. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy sokat adtam volna neki! Apósommal ellentétben szerintem nem csak híznia kell hanem vitaminokat is kell bejutattni a szervezetébe!

Oltásokat még nem kapott!

2016. okt. 14. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs oltása akkor vidd dokihoz, lehet össze szedett valamit.
2016. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi
2016. okt. 14. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
az én kutyám sem evett egyszer, mert kakilni sem tudott. mint kiderült gyomorgörcsöt kapott és ettől gyomorfekélye lett. vidd orvoshoz, jobb ha ők megnézik!
2016. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Mennyi idős a kiskutya?

Féreghajtót kapott?

Nem lázas? Élénk, jókedvű?

Mit evett az eddigi helyén?

Amúgy mindenképpen el kell vinned orvoshoz, el kell kezdeni az oltási programját.

Amit ne adj neki: virsli, parizer és hasonlók. Konzervet se, mert még ha meg is eszi, semmi tápértéke.

Húsleves, rizses hús: csak akkor, ha neki főzöd, só, fűszerek nélkül.

Egy jó minőségű kölyöktáppal érdemes etetni, vagy BARF módszer szerint is lehet (csontos hús, hús, belsőségek megfelelő arányban, olvass utána, ha érdekel).

De a semmit nem evés általában betegségre utal, vagy túletetésre.

2016. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-8hetes a kiskutya (pontosat nem tudok közvetítők által kaptam meg, nem én mentem érte és az eredeti helyéről pedig két 11 éves gyerek hozta el, sajnos csak saccolni tudom és remélni, hogy már választási időben volt!)

Igen tudom felelőtlenség igy elhozni, de gyorsan kellett döntenem, mert már el akarták altatni, úgy tudom azért mert már nem akartak tenyésztéssel foglalkozni.

Emiatt a kapott oltásairól sem tudok semmit! Orvoshoz 2hét mulva tudom csak vinni, mivel ahoz pénzt kell, én pedig még tanulok a párom pedig oktober elsejétől áll munkaviszonyban!

Vinném, de nincs rá kapacitásom!

Tudom, hogy nem a megfelelő táplálék számára a virsli meg parizer, de mivel mást nem hajlandó (délután már evett egy keveset) így ezzel is próbálkoznom kell, mert valamit csak kell ennie...

Kedve kifejezetten jó, sokszor túlzásba is viszi, mindent megrágna, ami annyira nem zavaró csak a hosszabbító kábelt hagyná békén....

Széklete is normalizálódott már (első nap mikor megkaptam kizârólag híg volt)

Igen külön csak neki készítek ! (De a húslevest egyébként sem sózom, mindenki sózza amennyire szeretné alapon, én sem eszek sok sót)

Kiskutyáknak való konzervet vettem neki.

2016. okt. 14. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne adj konzervet, kiskutyáknak valót sem, mert nincs benne tápanyag a számára.

Száraz kölyöktápot adj, kistestű kölyköknek valók. Néhány márka például, amit ajánlok: Brit vagy Josera (olcsóbbak), Acana, Orijen (drágábbak). Ha éhes a kutya, nem fog éhenhalni, ne aggódj, enni fog. Napi háromszor-négyszer kínáld meg most még. Az normális, ha egy ilyen kicsi kölyök egyszerre keveset eszik.

Ha nem eszi még szárazon, akkor öntsd le egy kis húslevessel, langyos vízzel.

A kiskutya szinte biztos, hogy férges is, ezért féreghajtót mindenképpen kell kapnia. Ez nem drága, párszáz forint.

Míg nincs meg legalább az első 3 oltása, addig utcára, sétálni sem viheted, illetve semmi olyan helyre, ahol más kutyák járnak.

2016. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kertesházban lakunk a séta nem gond
2016. okt. 15. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!