Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mit tettetek volna?

Ilyen esetben mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Vittem ma a kutyákat sétálni, befordultam egy sarkon. Látom hogy egy nagy fekete kutya van szabadon (tudtam, hogy melyik, kerítésen keresztül szoktam látni), higgadtan megfordultam a másik irányba a 2 kutyával, azt gondoltam, hogy a kutya nem jött utánunk, de tök váratlanul nekiesett az egyik kutyámnak. Elkezdtek verekedni (bár így visszagondolva nem volt szerintem élet-halál harc), én elkezdtem sikítani, hogy segítség, majd rugdosni kezdtem az idegen kutyát. Valahogy az enyém kibújt a hámjából, és olyan 5 méterrel arrébb folytatták. A másik (amúgy sokkal nagyobb kutya) megfutamodott, az enyém pedig első szóra visszajött. Rátettem a hámot, erre odakiabál egy fickó (lehet, hogy csak random ember, lehet, hogy a gazdája), hogy minden rendben-e. Ekkor már teljesen sokkos állapotban voltam. Közben megvizsgáltam a 2 kutyát, mondtam, hogy igen.

(Mondjuk így visszagondolva azért büszke vagyok a kutyámra, hogy megvédte magát egy nála 2 akkora kutyától)


Ti mit tettetek volna ilyen esetben? Történt már veletek olyan, hogy megtámadta a kutyátokat egy nagyobb kutya?

(harcművészetre járok, ezért azt hittem, hogy tudom higgadtabban kezelni a helyzetet...)


2016. okt. 22. 17:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem. De jól reagáltàl.
2016. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát nálam 2x volt ilyen az egyiknél csak álltam és néztem (2 kutyával voltunk egy fekete kistestű kölyökkel és egy csivava mix-el, egy udvarból kirohant 2 kutya én reflezből felrántottam a kicsit de a másik a húgommal volt és megtámadták, nem lett baja de sokkot kapott és vagy 2 sarkot futott, mikor meg akartam fogni majdnem megkapott, utána kézben sírva rohantunk hazáig, falun laktunk, és kb 10 éves voltam a húgom meg 8)

(a másik szintén a fekete kutyámmal történt csak akkor már 3-4 éves volt, bizóval mentem futott mellettem pórázon és mikor egy ház előtt mentünk el kirohant egy kutya és megtámadta, ugyan úgy sokk volt, csak álltam és néztem, nem tartott sokáig mert jött a gazda, bezavarta a kutyát és lecseszett hogy minek sétáltatom ott a kutyám? (az utcán volt, az ő kutyája jött ki a tárt kapun))

Mostanra egy nagyobb városban lakom és már másik kutyám van, csak áldani tudom az urat hogy itt 1 darab kóbor kutya nincs és még szabadon engedett kutyák sem.

ennyi az annyi.

2016. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van nálam egy flakon, tele apró kavicsokkal (a legtöbb kutya megijed, ha mellédobod és elszalad) meg egy borsspray. Utóbbi inkább a nemi erőszakot/rablást kivédendő, eddig még nem kellett használnom, de a 8kilós terrieremet biztos megölné, ha egy tényleg nagy kutya támadna rá, szóval szükség esetén nem haboznék használni.
2016. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyemet is tamadta mar meg ketszer akkora kutya. Az enyem epp kamasz volt, de felos, o szegenykem csak orditott es menekult volna. Az idegen kutyat agrabancanal es fulenel fogva rangattam le a sajatomrol. Az enyem hazaig rohant, sokkos allapotban volt, en sem birtam utana kinyogni egy epkezlab mondatot. Az eset utan a kutyam minden idegen kutyatol rettegett. Vernem agyon a gazdat, aki kutyat tart, de nem teszi szokesbiztossa a keriteset, valamint nem neveli meg es nem szocializalja a kutyajat. Akarmennyire is szeretem az allatokat, ha barmi Baja lett volna a kutyamnak, isten az atyam, agyon verem a ruhes dogot a gazdajaval egyutt.
2016. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
De még hányszor történt ilyen...a lényeg, hogy bármilyen eszközzel, technikával, de meg kell akadályozni, hogy a kutyádhoz férjen a másik. Sok esetben ez lehetetlen, mert hirtelen történik, mint most veled. Ilyenkor egyedül nagyon nehéz dolga van az embernek sajnos, és minden eset más és más. Lényeg, hogy ha leállítjátok a támadót, a saját kutya ne folytassa a balhét, legyen jól nevelt
2016. okt. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos többször is, de egyik sem volt egy igazán vérengző fenevad, csak bunkó töketlen gazdák neveletlen sz-rházija.

én meg fogtam fogni a sajátomat a másikat pedig erőből rúgni, üvölteni rá, nekem ez jön ösztönből. el szoktak takarodni. ha a fejét vagy a lágyrészeit kell ezért többször megrúgdosni akkor azt teszem, ez k--va rossz érzés, de a saját kutyámról van szó.

szerintem jól reagáltál. nem blokkoltál le, ez jó!

2016. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6éves voltam, táras házban laktunk, volt egy kutyánk, akivel együtt nőttem fel. Levittem a kutyát a házel3, gondolta Anya is, hogy csak lemegyek a kutyával, kicsit játszunk, mindenki ismert minket, barátságos környék vokt. Lementem a kutyával, játszunk, és egy nagy fekete kóbor kutya elkezdett vicsorogva közeledni felém. Zoe a kutyám az életét adta volna értem. Meglátta a kutyát (a kóbor kutya volt vagy 40kg, Zoe pedig 10) neki rohant a kutyának, hogy engem védjen. Szerencsére a kutya csak a fülét harapta meg Zoenak, és sijeresen elkergette Zoe. A fülét megmutattuk a dokinak, lekezelte, és ennyi. Szerencsésen végződött. :) nagyon jól reagáltál. ;)
2016. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 valakiadjonválaszt válasza:
Nekem volt ilyenben részem adva volt egy német juhászom szép kifejlett kan..és adva volt a séta mentén egy bernáthegyi aki megugatott bárkit embert kutyát bárkit..sokszor kértem a gazdáját..kösse meg mert a kutya éjjel nappal szabadon volt..egyszer aztán a bernáthegyi gazdája meg látta az enyémet...bár adva volt lesz ami lesz de ha még egyszer a kutyája neki megy az enyémnek (akit addig védtem és ovtam) na onnantól kezdve a berni nem volt az utcán én úgy voltam ezzel a kutyám majd elintézi a bernit..gazda is belátta jobb megkötni az övét mint hogy bármelyik kutyának baja esne....de kérdésedre a válaszom..én biza mivel ismertem a kifejlett kanomat..hagytam volna kutyák közt hogy lerendezzék..enyém magasan győzött volna.
2016. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!