Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 évesnek milyen kutyát...

2 évesnek milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a 2 éves gyerekünknek venni egy kiskutyát. Mindenképpen fontos, hogy antiallergén fajta legyen és kis vagy közepes termetű.

Lakásba lesz ami nagy terasszal rendelkezik.

Tudom, hogy ennyi idősnek a kistestű kutyák nem javasoltak, de van 2 törpenyúl akikkel jól kijön, nem bántja és nem is tépi őket így ez nálunk nem jelent akadályt.

Segítséget előre is köszönöm. :)



2016. okt. 23. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Azt jó, ha tudjátok, hogy a kutyát magatoknak veszitek, nem a gyereknek, ugyanis rátok fog hárulni minden felelősség, főleg hogy még ennyire kicsi gyerekről van szó. Nektek kell etetni, orvoshoz vinni, sétáltatni, minden nap, többször.

Hogy fajtát is ajánljak, pl: bichon havanese.

2016. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

SEMMILYET!!!!!!

Tök jó, hogy nem szadizza a nyulakat, de a kutya nem nyúl.

A kölyökkutya ugrál, harapdál, szarik arra az elején, hogy te mit beszélsz neki.

Volt már kölyökkutyád? Harapott már meg a túhegyes tejfogaival?

A lényeg a kölyökkutya-tartásban többek között az, hogy a gazdi és a családtagok megérsék, hogy a kölyökkutya nem azért harap, mert köcsög/neveletlen/agresszív, hanem azért, mert így játszik.

Nem fogja megérteni a gyereked, félni fog a kutyától, ti tiltani fogátok az állatot, senkinek sem lesz jó.

A barátnőmék halál pontosan ugyanezt csinálták, mint amire ti készültök. Eredmény: a már 8 éves fosik a kutyától, az kutya nem mer játszani a gyerekkel és kennelbe van zárva.

Várjatok még 2 évet!

2016. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Fajtát azért én is írok: yorkie, uszkár.
2016. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

remélem tudod,hogy az a kutya a tiétek lesz, ti feleltek a kutyáért minden téren. később,ha már kamasz lesz a lányotok/fiatok és még meg lesz a kutya is a ti kutyátok lesz, semmi garancia nincs rá,hogy a gyerek fog foglalkozni a kutyával.

lehet nagy állatbarát lesz és viszi majd mindig sétálni később is meg eteti stb..

de ne erre alapozzatok,hogy az az övé.magatoknak vegyetek olyat,amilyet szeretnétek és amilyen illik hozzátok.

mérete szerintem tök mindegy, bármilyen kutya lehet gyerek barát megfelelő nevelés mellett.

és nyilván a gyereket is nevelni kell,hogy tudja hogyan bánjon a kutyával. ez a nagyon minimum,hogy nem bántja a kutyát.

alaposan gondoljátok át,hogy milyen illik hozzátok, milyen körülményeket tudtok biztosítani(kinti,benti tartás?), mennyi pénzt szántok havi szinten kajára, stb..

és nyilván legyen oltva és féregtelenítve rendszeresen. a féreghajtás különösen fontos pici gyerek mellett

2016. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

2 éves gyereknek semmilyet.

A kiskutya nem törpenyúl. Amíg kölyök, kb. 2 óránként le kell vinni sétálni, amíg tanulja a szobatisztaságot. Kistestű kutyát később, felnőttként is napi négyszer illik levinni, de a minimum a napi 3 séta. Ebből az egyik olyan, ahol a kutya szabadon is mozoghat, játszhat más kutyákkal, jól elfárad, másfél órát.

A kölyökkutya sokáig nem szobatiszta, tele lesz eleinte minden pisivel és kakival.

A kölyökkutya harap. Így játszik: felugrál, harapdál. A gyereket is fogja. Persze erről idővel le lehet nevelni, ha értetek hozzá.

Én mindenképpen várnék vele még legalább 2 évet.

Fajta: uszkár, bichonok.

2016. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Rosszul fogalmaztam most már én is látom. :)

Nem a gyerekünknek akarjuk venni, hanem a családba, természetesen úgy, hogy ő is kivegye a részét amennyire egy 2 évestől elvárható. :)

2016. okt. 23. 18:25
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Te jó ég...mégis mi várható el egy 2 éves kisgyerektől mikor kb. Azt sem tudja hogy van...kb sok semmit nem fog tudni csinálni de ti tudjátok.
2016. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Együtt le lehet menni sétálni. Meg lehet fésülni, ha a kutya is hagyja. Az ebédet együtt lehet odaadni stb... Egyszóval elkezdeni felelősségre nevelni a gyereket. Nem ő lenne az első 2 éves aki mellett egy kutya lenne. :D

Tisztába vagyok azzal, hogy a kutya nagy felelősség azért is próbálok puhatolózni, hogy melyik kutya lenne az igazi, mert nem kis időre tervezzük.

2016. okt. 23. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időtök a kutyára is meg a gyerekre is akkor OK. Arra azért ne szoktassátok rá a kutyát, hogy együtt eszik veletek, neki külön kell kaját adni. Egyébként kistestű, nem alergizáló, kedves kutya (amit én ismerek) törpe uszkár (neves tenyésztőtől) és nagyon jól kijön a gyerekekkel. de miel uszkár sokat kell vele foglalkozni. De van az ismerősőem között olyan akinek van törpe uszkárja és kis gyereke is (igaz ott a kutya volt meg előbb, utána lett a gyerek).
2016. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyákhoz nem igazán tudok hozzászólni, sajnos, nekem elég sok rossz tapasztalatom volt már. Német juhászunk van, egész pici (9 hetes korától ) gyerekhez szoktattuk. A nagyobbik unokám volt akkor 5 éves, állandóan együtt voltak az első időben. Második unokám születésekor már felnőtt volt a kutya, de kezdettől "befogadta" a babát. Ha sírt, a kutya próbált a közelébe jutni. Most a kicsi lassan két éves, szó szerint "mindent megenged" a kutya, de mai napig szigorúan mellette vagyok, eteti, a falatot olyan finoman veszi el a kicsi kezéből, hogy meg sem érinti. De azt tudnod kell, hogy ez rengeteg tanítás-tanulás (kutyasuliban és otthon is folyamatosan) eredménye. Minimum két órát foglalkozunk vele naponta, mindenhova visszük magunkkal, a kutya kicsi korától szocializálva van emberekhez, gyerekekhez, kutyákhoz.

Ha ezt tudjátok vállalni, akkor simán lehet a gyerek mellett tartani. De mondom, én a kistestű kutyáknál már sokszor tapasztaltam, hogy támadják az én kutyámat, és az a szerencséjük, hogy nyugodt a kutyám, így nem "veszi fel a kesztyűt":)

Az uszkárok talán nyugodtabbak,mint a többi kistestű, ráadásul nem allergének, és az egyik legokosabb fajta, ha kistestűben gondolkodtok, talán ő lenne a legjobb a kétévesetek mellé.

2016. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!