Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha befogadok egy kutyát az...

Ha befogadok egy kutyát az utcáról, az eredeti gazdája állíthatja hogy elloptam vagy x idő után visszakövetelheti?

Figyelt kérdés
Szóval ha találok egy kóbor kutyát, nincs benne chip, hazaviszem és nem jelentkezik érte senki mondjuk egy hónapig ezért csináltatok neki oltási könyvet, kap chipet, oltást, satöbbit szóval papíron az én kutyám és a régi gazda megtalálja, visszakövetelheti bármennyi idő után?
2016. okt. 23. 21:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg persze szólok a menhelynek hogy találtam, kirakom plakáton a faluban, facebookon, stb szóval nem rejtegetem hogy nálam van természetesen.
2016. okt. 23. 21:15
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom; hogy fék vagy egy év kell
2016. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom; hogy fél vagy egy év kell
2016. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal 2 hétig vagy köteles keresni az eredeti gazdáját.

Ha nincs benne chip, eleve nem tudja igazolni, hogy övé volt a kutya. Esetleg fényképekkel.

2016. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Van egy meghatározott idő ameddig köteles vagy keresni a gazdát, és ha nem lesz meg akkor azt csinálsz a kutyával amit akarsz. Meg is tarthatod, de örökbe is adhatod.

Az állatmenhelyek is pont emiatt kezdik el hirdetni a kutyákat, hogy elveszett és keresi a gazdáját, nem pedig egyből lepasszolják egy új gazdinak.

2016. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Én is úgy tudom, hogy 2 hétig kell keresned a gazdit.
2016. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Ilattos úton is 15 nap. Ha addig nem jelentkezik a gazdája, akkor örökbeadható a talált kutyus.
2016. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*Illatos úton.
2016. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem volt benne chip, nincs miről beszélni. Esetleg ha oltási könyvvel valahogy tudja igazolni, hogy az övé..

De kétlem, gondolom szart a többi kötelező procedúrára is., a chip is kötelező.

Szerintem tartsd meg a kutyat, nyilván jobb gazdája leszel.. Meg nezettel benne chippet, szóval elég alaptalan, hogy elloptad..

2016. okt. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Chip nélkül nincs oltási könyv, és ha nincs oltási könyv, akkor elvileg oltás sincs. Elvileg.


Jól mondták előttem. Két hétig jelentkezhet még érte a gazdája de egyértelműen igazolnia kell valahogy, hogy az övé. Ezt a két hetet pedig szükség esetén igazolnod kell (de nem hiszem, hogy ebből probléma lenne) pl: Facebook bejegyzésekkel, feladott hirdetések dátumával stb...

2016. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!