Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerika staffordshire terrier...

Kzsófia kérdése:

Amerika staffordshire terrier 5 hónapos kiskutyámat szeretném törzskönyveztetni. Fajtatiszta szülőktől. Hogy lehetséges e ha a szülők nincsenek törzskönyvezve illetve én meg csinálhatom e vagy csak az akitől vettem? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2016. okt. 29. 16:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha a szülőknek nincs törzskönyve nem lehet törzskönyves a tied sem, ugyanis nincs visszakövetve, hogy esetleg az x. generációba nem keeredette esetleg valamilyen más fajta. Ha legközelebb törzskönyves kutyát szeretnél vegyél tenyésztőtől!
2016. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet törzskönyveztetni. A szülők sem minősülnek fajtatisztának, ha nincsenek törzskönyvezve.

Egyébként a tenyésztő tud törzskönyveztetni, te nem, de akitől vetted, az sem, mivel ő nem tenyésztő.

2016. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy sem!

Különben is, keveréknek minek tk?

2016. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyvet csak tenyésztő tud igényelni. Mivel a te fajtajellegű keveréked szaporítótól van, soha nem lesz törzskönyve, hiszen ki tudja, milyen keverékek a felmenői.
2016. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy fajtiszta akkor nem értem miért kell rá azt írni hogy keverék??

Közben kiderült, hogy a szüleinek is van tk.

Így mit kell tennem, hogy az enyémnek is legyen? Kérjem meg azt akitől vettem, hogy segítsen benne?

2016. okt. 29. 22:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni, rendes tenyésztőtől kellett volna kutyát venni, aki mindent hivatalosan csinál, szűrések, tenyészszemle, ilyesmik, plusz ugye a papírmunka. Utólag már sajnos cseszheted.

És azért hívják itt egyesek keveréknek, mert TK híján nem visszakövethető a származása, nem igazolható a fajtatisztasága, úgyhogy hivatalosan keveréknek tekintendő.

2016. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod igazolni, hogy fajtatiszta, így nem tekinthető annak.
2016. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít fajtatisztának, csak ha van törzskönyve. Törzskönyvet pedig csak a tenyésztő igényelhet, amint megszülettek a kiskutyák. Ha nem kaptál törzskönyvet, akkor vásároltál egy ún. fajtajellegű keveréket egy szaporítótól.

Off:

A lelkiismeretes tenyésztő csak olyan kutyákat von be tenyésztésbe, akik egészségügyi szűréseken estek át, így a szerződésben általában egészségügyi garancia is szerepel a kiskutyával kapcsolatban.

Szóval egy szaporítótól származó kutyánál nem az szokott lenni a legnagyobb probléma, hogy nincs törzskönyve.

De ezt itt a GYK oldalon naponta leírja valaki.

Kívánom, hogy neked szerencséd legyen és ne legyen bajod a kutyáddal!

2016. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

"Leírtam hogy fajtiszta akkor nem értem miért kell rá azt írni hogy keverék??

Közben kiderült, hogy a szüleinek is van tk.

Így mit kell tennem, hogy az enyémnek is legyen? Kérjem meg azt akitől vettem, hogy segítsen benne?"


Nem tudsz mit tenni, értsd meg. A tenyésztő tud kiváltani törzskönyvet, ennek több feltétele is van, nem elég az, ha a szülőknek van tk.-e. Szükséges, hogy a szülők megfeleljenek a tenyészszemlén; meglegyenek az előírt eü. szűréseik megfelelő eredménnyel - ezután vonhatóak tenyésztésbe, csak így kaphatnak a kölykeik tk.-t.

Mivel te nem tenyésztőtől vetted, így eleve nem lehet törzskönyveztetni a kölyköt.

Legközelebb, ha törzskönyvezett kutyát szeretnél, akkor azt vegyél, tenyésztőtől.

2016. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az jutott eszembe, hogy ha már megvetted a kiskutyát, akkor mire kell neked a törzskönyv. Nem piszkálódom, tényleg kíváncsi vagyok, hogy mikor lehet szükséged a törzskönyvre.

Nekem két kutyám van, azért vettem őket tenyésztőtől és fizettem értük jelentékeny összegeket, mert tudtam, hogy jó helyről veszem a kutyákat. A szülők aktívan dolgoznak, egészségesek, tenyésszemlén, ösztönpróbákon kiválóan megfeleltek és megvan minden egészségügyi szűrésük. Bizonyíthatóan, hitelesen.

A két törzskönyv a szekrényben van, akkor láttam utoljára, amikor megkaptam és betettem a helyére.

Nem szoktam nézegetni, az első állatorvosi vizsgálat kivételével felmutatnom sem kellett még soha, sehol.

Szóval lehet, hogy ciki, de nem nagyon tudom, hogy mire használható a törzskönyv a mindennapokban...

Ha valaki felvilágosítana erről, elmondhatnám, hogy ma is tanultam valami hasznosat.

2016. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!