Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kiskutyánk lesz!...

Német juhász kiskutyánk lesz! Ezekre a kérdésekre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Majd tavasszal akarunk beszerezni egyet. Nagyon szeretném, hogy egészséges legyen és hogy jól legyen tartva. Első kutya lenne. Először is sajnálom, hogy ennyire estlen vagyok. Nem találtam olyan helyet ahol részletesen leírták a fajtának a tartását. Össze vissza lesznek az információk. Kertes házban élünk apummal, tatámmal, anyummal és a nővéremmel. Fajtiszta kutyust szeretnénk. Nekem napi két órám minimum lenne rá, hétvégén jóval több.


1. Milyen neműt ajánlotok? A szomszéd kutyájának (az is német juhász jellegű keverék) neme befolyásolja-e ezt? Ő azt hiszem szuka.

2. Hány hetes korában hozzam el? Azt tudom, hogy nyolc hetestől lehet, de ti mit ajánlotok?

3. A chip micsoda?

4. Az oltásokról mit kell tudni? Eddig csak ezt néztem: [link]

Vagy erről majd állatorvossal beszéljek?

5. Kint tartanánk nagy udvaron, mekkora karám kéne neki (terület, magasság) amíg ha jön valaki/ valamiért nem kéne szabadon lennie, valamint kiskorában ott lenne. Kiskorában ott lenne, még én suliban vagyok valamint este. Maximum csak este lenne egyedül, mert tata mindig otthon van.

6. Meddig tarthatjuk ott, milyen idős korától lehet az egész udvaron?

7. A kertben tehet kárt vagy fordítva? (pl. megesz valamit amit nem kéne)

8. Én be tudom úgy tanítani, hogy jól nevelt legyen? Képes lennék rá? Vagy ajánlott ilyen kezdőknek a kutyasuli illetve ovi?

9. Hogyan kell etetni egy nap kiskorában és nagykorában? Száraz táppal nevetnénk, korához megfelelően.

10. Mennyit kell vele sétálni egy nap kiskorában, úgy hogy kiengednénk mikor vele vagyunk illetve nagykorában mikor szabadon van?

11. A szőrét hetente kefélnénk, havonta-kéthavonta megfürdetnénk.


Biztos kihagytam valamit. Ne oltsatok le kétlek, azért kérdezek, hogy jól tarthassam.

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. nov. 5. 23:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
11%

1. a neme tökéletesen mindegy. nekem szukám van

2. 6-8 hetes volt az én pici Lüszikém, amikor megkaptam

3. a chip segítségével meg tudod találni a kutyut (vagy esélyesebb) mert benne vannak az adataid

4. kell vinni oltásokra, meghatározott korokban, állatorvos tudja

5. nagy udvar bőven elég neki. az a lényeg, hogy sokat mozogjon

6. én az elejétől fogva udvaron tartottam, volt egy kis házikója és ott eléldegélt és szaladgálhatott

7. nem esz meg semmi károsat, nálunk megrágcsálta a pacskerokat és a bejárati szőnyeget, de ezt mindent kölyökkutya csinálja

8. képes vagy rá, de nagyon neveld meg és ne erőszakosan, mert visszakapod.

9. mi maradékot adunk neki, napi 2 tányér. azt eszik, amit mi is. mások vitaminos tápot javasolnak, de a végeredmény ugyanaz. annyit adj neki, amennyit megeszik.

10. kiskorában kezdetnek 30perc, hogy szokja a pórázt, aztán fokozatosan át lehet szoktatni többre

11. mivel nem szobakutya, nem szükséges annyiszor, én évente egyszer fürdetem és teljesen tiszta.



megjegyzés:

vegyél neki rengeteg játékot, mert amikor nő a foga, össze-vissza harapdál.

sokat játssz vele, így fejlődik az agya is

csak akkor szidd meg, amikor tényleg rosszat csinál

2016. nov. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%
ja és majdnem elfelejtettem: rengetegszer dicsérd meg, ha valamire meg akarod tanítani, jutalomfalatkákkal érdemes és nagyon szeretik a német juhászok, ha a mellüket simized
2016. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Kimaradt:

12. A szüleim szeretnék, ha őrző-védő lenne. Lehet hülyeség lesz de: Alapból megvédi a házat és a családot vagy ugyanúgy be kell neki tanítani mint egy parancsot?

13. Mennyibe kerülnek az oltások összesítve, valamint mennyibe kerül majd az etetése havonta? Kiskorában és nagykorában.

2016. nov. 5. 23:32
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. nov. 5. 23:34
 5/26 anonim ***** válasza:
8%

nálunk alapból megvédi a házat, bár nem árt, ha körbevezeted, hogy meddig a tiétek. ne lepődj meg, ha eleinte össze-vissza ugat, ahogy fejlődik, csak azt fogja megugatni, akit kell


nem tudom mennyi a védőoltás összesen, mert még Lüszi sem kapta meg az összeset.

[link]


ezen szerintem megtalálsz mindent :)

2016. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%

az etetést nem tudom megmondani. nem számolom. a minőségtől és a fajtától függ.


nagyon szívesen :)

2016. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Hát babám látni hogy nem volt még kutya de majd megtanulsz bánni vele.

Szukát ájánlok mert a szukákkal mindig könnyebb bánni és javaslom az ivartalanítást. Ha tenyésztőtől lesz akkor 8 hetes kora előtt nem hozhatod el csak látogathatod. A chip arra szolgál hogyha a kutyád elszökne és valaki befoglya és elviszi egy menhelyre vagy állatorvoshoz akkor ott le tudják olvasni a kutya és a tulaj adatait. Oltásokkal a dokival beszélj de párat megkap még a tenyésztőnél meg a legtöbbnél a chipet is. Egy kölyöknek minimum 3-6 hónapot a házban kell töltenie mert sok betegséget elkaphat ami az életébe is kerülhet. Kennel szerintem felesleges mert ha valaki a kutyájának a főnöke az tudja a kutyát irányítani tehát el tudja küldeni ha akarja. Sztem elég neki egy "kuckó" ahol majd lesz a háza van a vize és ahol majd a napi 1 étkezését fogyasztja el. Az ajtótokhoz pedig egy nagy szőnyeget tegyetek neki. Egy ilyen idős kölyöknek minden idejét a gazdájával kell töltenie tehát szerintem nyáron vegyetek kutyát. Amint megkapta minden oltását élhet a szabadban. Bármit megehet és megrághat bármit. A suli & ovi tapasztalt gazda esetében a kutya javát szolgálja de kezdőnél mindkét félét mert a gazda tanul s kutyával együtt és a kutya szocializálódik. Nem szeretnélek lebecsülni de nem tudnád egyedül megnevelni mivel ez egy munkakutya és hozzájuk szellemi és fizikai erő is kell mert oda kell csapni ha morog vagy ugrál vagy bármi negatívat tesz. Az etetést a tenyésztő és a doki is elmondja. Kell és szabad vele játszani de csak óvatosan és olykor szigorúan. Húzós játékokból csak kevés és gyengén mert fogzás van. Labdázni kergetőzni kell vele. De 1 éves koráig ne nagyon mozogjon mert fejlődnek a csontok.1 éves kora után erőteljes és sok mozgás kell. A fürdetés nem annyira lényeg a kefélés fontos hetente többször. Minőségi tápot kapjon. Olvass még sokat. Sok sikert!

Kérdezz priviben ha szeretnél!

2016. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálok majd még utánaolvasni.
2016. nov. 5. 23:51
 9/26 anonim ***** válasza:
20%
Semmilyen őrző-védőre ne vigyétek.
2016. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Jézusom az elsőre nehogy hallgass, nem etetünk emberi kajával egy kutyát!!! Semmilyen fajtát!!! Majd rájön az egyes válaszoló is h hasnyálmirigy gyulladást kap a kutya és meghal, holott élhetett volna +5-6 évet... Első válaszoló! Ha moslékkal eteted a kutyát(amit ti esztek az neki az!), az végeredményben NAGYON NEM UGYANAZ mint egy minőségi táp, hanem sokkal de sokkal rosszabb etetés.
2016. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!