Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű, benti...

Milyen kistermetű, benti kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Egyedül élek, és kiskorom óta szeretnék egy benti kutyust. Nem vagyok az a "kapok egy háziállatot és leszarom" féle ember. Nővérem az aki mindíg kapott mindenféle állatot; kutyát, teknőst, halat stb... Mindegyik rámmaradt és azokat is gondoztam. Szóval idő, türelem, és odaadás téren nincs probléma. Egyedül élek és ebből sokféle irányban kilehet indulni. A mostani lényeg hogy muszáj egyedül élnem a szüleim kint dolgoznak külföldön a nővéremmel együtt. Én itthon maradtam mert tanulok természetesen. De nem jó egyedül élni és lelkileg csak leépít a magány. Ezt felerősíti az hogy évek óta kutyust szeretnék. Mkst eljutottam ida hogy megengedték, de nem tudom milyen fajta lenne jó nekem. Tacskóra, west highland white terrier, yorkshire terrier ilyenekre gondoltam eddig. Mindegyik fajtának utána jártam jellemileg mindegyik jó nekem. A legfontosabb hogy a árható élettartam a legtöbb legyen természetesen, és gondoltam kikérem mások vélemémyét is. Előre is köszönöm a segítségeteket.
2016. nov. 19. 19:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az elírásokért pedig elnézést. Telefonról vagyok és szójavítós a billentyűm.
2016. nov. 19. 20:02
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
francia bulldog,mopsz,fox terrier(igen mozgékony),palota pincsi,havanese ,bolognese
2016. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A westie gyakran csirkeallergias szival az o etezese koltseges lehet. Persze ez barmelyik kutyara igaz lehet de ismeroseim westijei mind allergiasak.


En bologneset ajanlanam neked. Nem hullik a szore es turelmes kiskutya. Bentre idealis. A terrierek es a tacsko tobb kihivast tartogat neveles szinten de barmelyik jo lehet.

2016. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is bolognese párti vagyok és valóban nem hullik a szőre, nekem is az van már 12 éves.

Egy nagy bohóc, magyaráz, ha ránézek már eldobja magát egy kis hasvakarásért. Imád sétálni, de nem szükséges neki több órás lemozgatás. Ha tanulsz ott fekszik a lábadnál, csak veled lehessen, de a TV nézésben is partner :-). Ja és jó jelző kutya, ha neszt hall, ugat (legalábbis a miénk).

Hogy melyik kutya hány évig él, az sok mindentől függ, de akár genetika is lehet, tehát lutri. A miénk 12 éves és kétszer volt gerincműtét közelében (gerincsérves), de iszonyú mázlink volt, egy nagyon jó ortopéd állatorvost találtunk és eddig megmenekültünk a műtéttől.

Szóval válaszd bátran a bologneset, ha ilyen kutyus veszel, érdemes 1 éves kora után kúra szerűen porc és ízületvédő szirupot adni neki. Nekünk csodát tett. És akármilyen kistestű kutyát veszel, ne engedd lépcsőzni. A gerince (és a pénztárcád) a tét.

2016. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A francia bulldog, mopsz, palota pincsi az ilyen jellegű kutyák... Nos csúnya mondat ez de nem igazán ideálisak számomra. Jól esik ha feltünően kifejező egy kiskutya arca mint pl: tacskó.

De köszönöm a vlaszaitokat sokat segítettetek nekem :)

Ha valaki még szeretne szivesen várom a további válaszokat. Hátrány abból sosem születik :)

2016. nov. 19. 20:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Utána néztem most a bolognese tulajdonságainak és énis ideálisnak találom. Nagyon hálás vagyok a válaszaitokért és átgondolom a javaslataitokat. Hálás vagyok tényleg sokat segítettetek <3
2016. nov. 19. 20:53
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Kinai meztelen puder puff? Szep is, nagy egyeniseg is... Az en kinam imar 13 de meg megfazva se volt.
2016. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kínai meztelen kutyut is szépnek tartom viszont a szőre miatt ha meztelen is nem lenne annyi időm amennyit igényli a szőre/bőre az ápolást sajnos
2016. nov. 19. 21:09
 9/12 anonim válasza:
83%
Én a keverék kutyusokat ajánlom. Azokban van valami erős volzalom. ☺
2016. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Terveztem menhelyre is menni meglátogatni kistermetű keverék kutyusokat. Pont ezért is amit írtál.


A többi fajta téren a fajtiszta kutyusok terén tenyésztőket is szeretnék meglátogatni és ezeket a fajtákat amiket ajánlottatok megnézni élőben is. :)

2016. nov. 19. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!