Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi történhetett a...

Mégis mi történhetett a kutyámmal? Szinte megbolondult.

Figyelt kérdés
Szóval kb. 1 hónapja vagy kevesebb elkezdte ugatni a kutyákat, viszont nem értem miért, előtte soha nem volt gond, ugyan húzott kicsit ha kutyát látott de nem ugatott. A másik hogy nem akar tovább menni, lefeküdne erővel, egy istenért nem menne ha kutya van a közelben...pokollá teszi az összes sétát. Ma voltunk kutyaiskolában, a kiképző csak felmérte milyen is a kutya és melyik csoportba rakja, de a vége az lett hogy inkább privát órákra megyünk mert az idióta állandóan ugat, egy csoportban csak zavarná a többi kutyát...és a legrosszabb hogy most még rosszabb mert már mindent ugat... Mégis mi az isten miatt kezdett el ugatni? Semmit nem csináltunk, ugyan úgy tiltottuk neki, de nem használ. 10 hónapos ivaros szuka.

2016. nov. 26. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Azért kezdett el ugatni mert felnőtt, ivarérett lett, keményebben kellene fogni, kamasz. Ezen nincs semmi meglepő. Menjetek csak el a magán foglalkozásra, és ott majd segítenek, ne aggódj ez nem a világ vége! :)
2016. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy heti 1 foglalkozás van az is kb 30 perc a kutyám fajtájához és képességeihez igazítva, így viszont a többi 6 napot ugyan így végig kell szenvedni...eddig sem szerettem vele sétálni mert ha kutyával találkoztunk az kész rémálom volt de mostanra már tűrhetetlen a ahogy viselkedik...nem értem hogy eddig nem volt baja most meg hirtelen bekattant. Okos kutya remélhetőleg gyorsan leszokik erről...
2016. nov. 26. 17:38
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Van szabad mozgása minden nap? Bandázás parkban, kutyafuttatón más kutyák társaságában, szóval ki vannak elégítve a szociális igényei?
2016. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3# szerinted ha a felsoroltakból egy is meglenne így viselkedne a kutya? Mivel ugat és ugrál senki nem jön a közelünkben, mivel kutyát látva fejét veszti elengedni nem lehet, mivel kutyafuttató nincs nem tud kutyákkal játszani csak nagyon néha az ismerősöm kutyájával...ezért megyek vele kutyaiskolába nem azért mert sok a szabadidőm és a pénzem.
2016. nov. 26. 17:45
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem rossz a megközelítés.

Időpocsékolás azon agyalni, mi történhetett, hiszen ígyis úgyis ugyanaz a vége, és jelen esetben a megoldás is:

A kutya pont annyit csinál, amennyit megtehet.


"nem akar tovább menni, állandóan ugat , már mindent ugat"


Ki engedte meg, hogy döntési joga legyen ezekben a dolgokban?


"ugyan úgy tiltottuk neki, de nem használ"


Ami nem meglepő, hiszen ha semmin nem változtatsz, és ugyanúgy tiltod, mint ami egyszer már hatástalan volt, a következetesen a többi tiltás is hatástalan lesz.


Nem kell túlbonyolítani, ez egyetlen dolgot jelent, túlzottan gyenge a kizökkentés, egyáltalán nem vesz komolyan.

A megoldás pedig pont ennyire egyszerű.

Ha azt akarod, hogy ne ugasson, fegyelmezd olyan intenzitással, hogy 1 másodperc alatt megértse, ellentmondást nem tűrően, hogy komolyan gondolod.


Onnan fogod tudni hogy elég érthető vagy, hogy azonnal bekussol.

2016. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és mégis mit csináljak rúgjam oldalba? A régi oldalbökés a mivel először leszoktattam már nem használ, a rászólás nem használ, a pofájára csapás nem használ, tovább húzás szintúgy...semmi nem használ. Eddig úgy csináltam hogy ha falattal elcsalogattam de most már az sem nagyon működik.
2016. nov. 26. 17:51
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

...Ja, és lehetőleg mindezt némán, és nyugodtan.

Hangoskodva, izgatottan, nem lehet leállítani egy hangoskodó izgatott kutyát.

Szóval cipzár a szájra, képzeld el magadban a helyes viselkedést, és olyan erővel zökkentsd ki, és fegyelmezd, amíg ez az elképzelt kép valóra nem válik.

2016. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mit számít?
2016. nov. 26. 17:53
 9/18 A kérdező kommentje:
De mind egy nem az a kérdés hogy mit csináljak, azt majd a kiképző megmondja, a kérdés az hogy mi válthatta ezt ki belőle.
2016. nov. 26. 17:54
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Akkor semmit, egyébként annyit, hogy könnyebb megmutatni, mivel aktívan követni kell a kutya reakcióit, mint látatlanban magyarázni, és esetleg tudtam volna segíteni... Mindegy.


A fizikai fegyelmezés lényege nem a "verés" nem attól lesz jólnevelt, hogy szájbavered.

Az inkább a kizökkentés része, aminek a lényege a meglepetés.

Ez bármi lehet. Az oldalba bökés is, időzítésen, intenzitáson múlik.

A póráz rántás is, oldalra. Persze nem huzigálás, hanem olyan, hogy azzal legyen elfoglalva, hogy visszanyerje az egyensúlyát, és újra 4 lábra álljon.

Ha ez megvolt, akkor jöhet a fegyelmezés, domináns magatartással, testbeszéddel, lefektetni, várakoztatni.

Ha nem akar várni, rákényszeríted. Nincs döntési joga.


A továbbmenésre se a továbbhúzás a megoldás.

Mindig az a megoldás, hogy olyanra vegyük rá, amitől magától dönt úgy, ami nekünk a célunk.


Ha felfelé húzod a pórázt, lépni fog. Nem akar megfulladni, szóval lépni fog.

Ha lép, és ezt póráz lazítással jutalmazod, megérti az üzenetet.


De a legfontosabb a te kisugárzásod. Ha frusztrált, ideges, csalódott, feszült vagy a botrányos viselkedése miatt, minden technika kudarcra van ítélve.

Csak a saját nyugalmadat tudod ráerőltetni, más forrása nincs a nyugalomra.

2016. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!