Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos Bichon Havanese...

7 hónapos Bichon Havanese kutyám bepisil. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk haza, este pisilt kakilt lent. Raktam ki neki pesult, az elöző gazdija azt mondta ha nem tud kimenni arra pisil. Reggel száraz volt és sehol nem láttam, éreztem pisit. 7kor levittem délben a szőnyegre pisilt. 2kor megint lement, pisilt. Most megint bepisilt. Hiába viszem a pelusra ha látom hogy valami baja van nem csinál oda. Holnaptól sajnos megint csak 7 és 2kor lesz lemenetel, párom éjszakás, délelőtt alszik. Valahogy megkéne szoknia a 3szori sétát. Mit csináljak? 7 hónaposan nem kellene már bírnia? Előre is köszönöm.
2016. nov. 27. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Új hely, új család ilyenkor újra tisztázni kell benne a szabályokat.

A szőnyeg és a pelus meg eléggé hasonló, nehéz elmagyarázni, hogy az egyik nem a másik. :)

Szerintem ennyi idősen már ne pelusoztasd, fokozazosan szoktasd le róla, mert különben sosem lesz normálisan szobatiszta.

2016. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alap hogy kiskutya mekle szonyeget nem teszunk le. Vedd fel. Pelust is. Az en kutyam 8 hos de nem birja ki amig dolgozni vagyunk. Remelem mar nincs sok hatra.


Amugy a legfontosabb a rendszer. Mindig ugyanakkor vigyetek le mert o is tudni fogja meg meddig kell tartania. Ha nem tudja nem fog varni...

2016. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szönyeget sajnos nem tudom felszedni, nagyon nagy és telejesen szét kellene szednem az ágyunkat. Pelust felszedtem. Megpróbáljuk mindig ugyanakkor levinni.
2016. nov. 27. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel sajnos pelusra lett szoktatva, ezért lesznek nehézségeitek. Erre még rátesz a gazdaváltás. Legyetek türelemmel, ez pár hétig biztosan eltart. Pelus ne legyen! Lehetőleg a szőnyeges helyiségből is ki kellene zárni, amikor nem tudtok rá figyelni.

Napi 4-5 séta még jó lenne, de legalább 4. Pl. reggel 7, du 2, aztán jön a nagy bandázós, futós, játszós séta pl. öttöl fél hétig, és még este 10 körül is kellene legalább egy pisiszünet. 7-8 órát bír ki maximum, vagyis annyit kellene neki.

Ha nem használtok pelust, és beáll a 4 séta rendszeressége, akkor valószínűleg beleszokik a rendbe.

Még egy ötlet: szobakennelbe szoktatás, ha nem vagytok otthon, és éjjel alváshoz. Fokozatos beszoktatással, és 7-8 óránál többet semmiképpen ne legyen bezárva.

2016. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elwera ***** válasza:

Zárjátok ki a konyhába amikor nem vagytok otthon, egyik sarokba tegyetek le neki egy alvóhelyet. Kőpadlóról könnyebb felmosni.


Kint mindig meg kell dícsérni amikor pisil. Így hogy, Ügyes kutyus vagy, és gügyögni kell neki, megsimogatni.

A hangsúlyból megérti előbb utóbb, hogy te annak örülsz ha kint végzi el a dolgát. Annak meg nem, amikor bent. Bent nem kell rászólni, csak feltörlöd, mintha semmi se történt volna.

2016. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!