Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét utáni mély, rekedt...

Műtét utáni mély, rekedt hang? Az orvosunk szerint az altatás okozza. De miért?

Figyelt kérdés
2 kutyámnál is tapasztaltam. Az első egy közepes testű nőstény volt. Emlődaganat-eltávolító műtétje volt, amelyet altatásban végeztek. Azután egész hátrelévő életében mély, rekedtes hangon ugatott. A mostani kutyám egy nagytestű hím. Neki több hónappal ezelőtt műtötték a gerincét (háti tájékon), és őneki is azóta nagyon rekedt és mély hangja van ugatáskor. Aztán elvittük ivartalaníttatni, és ezután a műtét után még rosszabb lett a hangja. Rengetegszer érdeklődtem már kutyások körében, de úgy tűnik, soha senki nem tapasztalt még ilyesmit. Hogy lehet ez?

2016. dec. 2. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Megsérthették a hangszalagokat.
2016. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég furcsa, én sem találkoztam még ilyennel. Kérdezz meg másik dokit, hátha van ötlete.
2016. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor altatas utan beleraktak a tubust, megsertettek a hangszalagolat, amikor vezettek at a hangresen.
2016. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A mi orvosunk nem használ tubust, úgyhogy ez nem valószínű.


De ha feltételezzük, hogy mégis ez okozhat ilyet, akkor miert nem gyógyul meg soha a hangszalag?

És az orvos több éves gyakorlattal miért sérti meg a hangszalagokat? Nem tudja másképp megoldani?

2016. dec. 5. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Honnan tudod hogy nem hasznal tubust? Akkor altatasban hogy tortenik a legutbiztositas az altatasban?
2016. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Több műtétnél is ott voltam és segítettem neki. Nem használt tubust soha. De eddig még minden kutya felébredt. :)
2016. dec. 5. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!