Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, amikor...

Csak engem idegesít, amikor egy kutyára azt mondják fajtiszta?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, az emberek miért mondják azt egy kutyára hogy fajtiszta.. MINDEN kutya fajtiszta.. a fajtatiszta az már más tészta..
2016. dec. 3. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak téged :)
2016. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem izgat.
2016. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Engem az idegesít, ha fajtatisztának hívják. Mitől lenne MINDEN kutya fajtiszta? Mi van a keverékekkel, a korcsokkal?
2016. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kijavítom a népnevelés jegyében, de különösebben nem húzom fel magam rajta. Én is használok hülye kifejezéseket más szakmájában/hobbijában, nem tragédia.
2016. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

# 3


A keverékek, korcsok" is fajtiszták, mert a faj maga a kutya. Ez egy állatfaj, és azon belül vannak a fajták.

2016. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenek idegesítenének :D Az egyelőre/egyenlőre keverése mondjuk picit irritál, szóval mindenkinek megvan az, amire érzékenyebb... Hibás kifejezés, észreveszem, de nem kifejezetten idegesít. Az emberek nagyobb hibákat is vétenek, sajna.
2016. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy olyan dolog, amin egyszerűen túl kell lépni.

Engem pl jobban idegesít, hogy a falum tele van kutyákkal, de kb csak 10-en sétáltatjuk őket HETI rendszerességgel(a napi sétáról már nem is érdemes beszélni, meg ugye a hosszúságukról se)

Ez a kutyával való foglalkozás talán legpasszívabb, legkézenfekvőbb és legmegvalósíthatóbb dolga-kutya, nyakörv, póráz és mész előre.

2016. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

#3-as vagyok. Aki lepontozott, az gondolom mindig mindent a szakszótáraknak vagy a magyar helyesírás szabályainak megfelelően mond, vagy ír, és sosem használ köznapi, a hétköznapi szójárásnak megfelelő kifejezést. Az égő helyett mindig izzót, vagy világítóegységet mond, a kuplung helyett tengelykapcsolót, autó (automobil-önjáró szóból eredően) helyett személygépkocsit, ne adj Isten személygépjárművet, mikró helyett mikrohullámú sütőt, stb.

Számomra a "fajtiszta" szó a szokványos, az elfogadott, a megszokott, de én nem vagyok se kutyatenyésztő, se kutyatenyésztéssel kapcsolatban érdeklődő személy, így számomra -és szintén a saját véleményemet hangoztatva- az "átlagember" számára a fajtiszta az a fajtatiszta, és a nem fajtiszta a keverék.

Kedves lepontozó: nekem ilyen érdekes páros kifejezés a fékbetét-fékpofa. Szakmán kívülieknek ez sokszor egy és ugyanaz (nem tudják, mi a különbség), számomra nem. De szakmán kívülieket emiatt nem szoktam sose kijavítani, se "lepontozni". További jó kötekedést és szép estét! :-)

2016. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért vagy lepontozva te gyökér, mert nemcsak, hogy nem tudod, de jártatod is a pofád. Ugyanis jelentős különbség van aközött, hogy nem tudom mi fékpofa, és aközött, hogy nem tudom mi a fékpofa ÉS megpórbálom kioktatni az autószerelőt. Utóbbiért bárki el szokás küldeni a halálba.
2016. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
12%
Igen csak téged;)Miaz hogy minden kutya fajtiszta?hát legkevésbé sem nem tudom hogy ezt te honan a túróból szetetted de ez nem igaz:\
2016. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!