Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.2 hete találtam az utcán...

Kb.2 hete találtam az utcán egy kb.3-4 hónapos mudi fajtájú kutyust. Elkezdett bedurvulni, csipked az éles fogaival, megtámadja sétáltatásnál a gyanútlan járókelőket. Hogyan lehetne leszoktatni erről, milyen nevelési módszerekkel?

Figyelt kérdés
Ha simogatjuk, akkor is harapdálni kezdi az ember kezét, nagyon erősen, sebeket ejtve a fogaival, ha ellökjük vagy rászólunk, olaj a tűzre, a nadrágunkat, ruhánkat kezdi el vadul húzni és tépni. Körbeugrálja az embereket és harapdál, fájdalmasat csíp. Ha lefogjuk, morog, ki akar szabadulni és megbolondul, bekattan. Akkora ereje van, hogy csak na, közben vicsorít, támad és morog. Minden sétáltatásnál eljátssza ezt. Lehet ahonnan jött, erre trenírozták? Első kutyám, inkább macskás vagyok mint kutyás, megköszönöm a jó tanácsokat, ötleteket, mit lehetne vele kezdeni.El van látva rendesen mindennel, rengeteg játék, rágcsálnivaló, kényelmes fekhely stb.

2016. dec. 6. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el kutyaoviba. A mindenféle technikákat nem elég csak elmagyarázni, azt is meg kell tanulnod, hogy hogyan csináld jól, az pedig személyes segítséggel fog menni.

Amúgy ne aggódj, nem képezték harci kutyának, csak kölyök, és még nem tanult meg viselkedni :)

De ne nyald ki a fenekét, nem kell neki rengeteg játék meg rágcsa. Hagyj neki elöl egyvalamit, amivel elszórakozik magában, a többit meg csak akkor vedd elő, amikor te is aktívan játszol vele.

2016. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni kellene és határozottan tiltani a helytelen viselkedést. A kutyaovi jó ötlet, ott megmutatnák neked miként kellene ezt kivitelezni és még szocializálódna is a kutyus. Amúgy nem hiszem, hogy agresszív lenne ebben a korban, csak még bizalmatlan az idegenekkel - tekintve az előéletét -, és neveletlen. Szóval, légy határozott és neveld, ha egyedül nem megy irány a kutyaovi!
2016. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként a 2 hét az nem sok, ha majd biztonságban érzi magát nálatok, nyugodtabban is viselkedhet az utcán. Türelem, és hordd sokfelé emberek közé, hogy megszokja az ingereket.
2016. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Remélem, nem szabadon sétáltatod? Ha pórázon van, simán le tudod tiltani az emberek támadásáról.
2016. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

:))) Mudi! ne felejtsd el, terelő kutya! 7 éves lesz a kanom, 2,5 hónaposan vettem. MIntha őt írtad volna le kicsiként. Lesz ez még rosszabb is! De nyugi, kinövi. Elképesztően intelligens kutya. Nagyon alkalmazkodó, gyorsan tanul.

Amit viszont imád, az a harc (nem komolyan!), és a kergetőzés. Mivel terelő.

Én úgy játszok az enyémmel, hogy megkergetem, közbe pofozkodunk. Ilyenkor körbefutja vagy 20x az udvart, utána kinyúlik....ez neki olyan, mintha terelné a birkát, és erre szüksége van. MInden nap többször, mivel erre lett tenyésztve.

Kapkodni is azért kapkod, mivel így tereli a birkát is (ráfog a lábára). Jó ösztönerős kölyök, mint az enyém (volt).

Nagyon határozottan kell hozzáállj! Amitz nem szabad, azt nem szabad. Persze, ő még baba, úgyhogy óvatosan. De hidd el, nekem is le kellett nyomnom párszor a fejét a földre, mire megértette, hogy az utcán nem ugatunk vissza a kerítés mögött acsarkodóra,nem szaéadunk ki a nyitott kapun, stb stb. De ezt már ma mind tudja!!


Nagyon szép meg/felnevelni egy kiskutyát. Annyi mindent lehet tanítani neki...Ha taapsztalatlan vagy, menj kutyaoviba, ott mindent el fognak amgyarázni (ha olyan helyen laksz). Nekem magamnak kellett megoldanom mindent. Később hobbiterelésre is viheted, vagy egyéb kutyás sportra.

2016. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzáteszek, hogy én a legdominánsabb kölyköt hoztam el az alomból, nekem egy kicsit erősebben kellett nevelnem, hogy ne legyen probléma később. Lehet, hogy a te kölyköd nem ilyen jellem.
2016. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon okos egyébként, egy szemvillanásból, hangsúlyból érti mit akarok, leleményes és kreatív. Most például egy nagy papírdobozt cincál szét már egy félórája, duracell elem van benne. Az összes cipőmet, csizmámat behordja a fekhelyére és fejét rázva, a cipőkre is morogva rángatja őket. A zoknijaim lefejezve, félbetépve... :-) Kábelek behuzigálva. Csatatérre megyek haza, mindent átrendez a szobában :)
2016. dec. 7. 21:23
 8/12 anonim ***** válasza:
:) Játszik :)
2016. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kölyök ide vagy oda az nem normális hogy rátámad a saját gazdájára, a kezem már tele van sebekkel, sérülésekkel, valószínű keresek neki olyan gazdát akit elfogad és nem támad meg.
2016. dec. 7. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként elvitted orvoshoz chipet nézetni, hátha van gazdája? Lehet keresi valaki. Ez alap ha találunk egy kutyát! Sok facebook csoport van ahol elveszett kutyákat keresnek a gazdáik!
2016. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!