Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyákról mi a...

Menhelyes kutyákról mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam, hogy kihozok a menhelyről egy kutyát. Milyen feltételeik vannak? Panelba adnak örökbe kutyát? Mennyit kell fizetni érte?

2016. dec. 9. 09:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
A kutya nem attól lesz kutya, hogy menhelyes vagy nem. A többit meg bemész és megkérdezed.
2016. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kifejezetten örültek,hogy lakásba viszem a kutyát,igaz ő kis termetű.Általában megmondják a kutya természetére vonatkozólag,hogy csak kertesbe vagy lakásba is vihető-e.Az ár valószínüleg menhelyenként eltérő.
2016. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ott dolgozók tudnak segíteni abban, hogy melyik kutyát ajánlják lakásba. Mielőtt elhozod, párszor elmehetsz hozzá, esetleg elviheted sétálni is, hogy mennyire "passzoltok" egymáshoz.

Feltétel annyi szokott lenni, ha esetleg még nincs ivartalanítva, akkor ivartalanítási kötelezettséggel adják oda.

A chip és az oltások árát azért illik kifizetni nekik.

2016. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Igazán rendes tőled, hogy adsz esélyt egy ilyen jószágnak!
2016. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Mi is menhelyről fogadtunk örökbe. Illetve egy alapítvány ment ki kutyákat az Illatosról, és tőlük. Minden oltása megvolt, chip, ivartalanítás, szocializáció. Ideiglenes befogadótól hoztuk el, és ő már ismerte a jellemét, és el tudta dönteni, passzol-e hozzánk.

Egy percre sem bántam meg, hogy nem tenyésztőtől vásároltam kutyát. Ugyanolyan kutya, okos, hálás, kedves, szép, mindenki dicséri, milyen helyes, különleges kutya. Én csak ajánlani tudom főleg a Vigyél Haza Alapítványt. :)

2016. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Esetleg Zala megyében melyik menhelyet ajánlanátok?:)

2016. dec. 9. 09:48
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Igen, adnak örökbe panelba is. Vannak menhelyen kifejezetten lakásba ajánlott kutyusok is, akik igencsak szenvednek most, fáznak :(

Ár menhelyenként változó, 5 ezer-20 ezer között szokott lenni. Ami valójában csak hozzájárulás, mert ezek a kutyák oltva, chipezve, parazitamentesítve és ha felnőttek, akkor ivartalanítva vannak. Nálunk 5-10 ezer a kölyök, 10-20 ezer a felnőtt - méretfüggő (Szentendre).

Feltétel, hogy aláírsz egy örökbefogadási szerződést, amin vállalod, hogy az állatot élete végéig megfelelően tartod, illetve ha valami oknál fogva ez mégsem sikerül, akkor nem adod tovább másnak, hanem visszaadod a menhelynek. Ha nincs még ivartalanítva, akkor ivartalanítási kötelezettség van, ezt is vállalod (szukáknál legalábbis biztosan).

Egyébként érdemes többször is ellátogatni a választott menhelyre, menhelyekre, és ismerkedni ott a kutyákkal. Amelyikek szimpatikusak, kivinni sétálni. A gondozók tudnak segíteni, ismerik a kutyák jellemét, természetét.

Olyat érdemes választani, amelyik kis vagy közepes méretű, már nem pici kölyök, hanem fiatal felnőtt, vagy idősebb kölyök maximum, természete vidám, barátságos, lehetőleg nem ijedős, nem agresszív. Vérmérséklete pedig inkább nyugodt legyen, ne legyen túl pörgős.

Nekem most menhelyi staffim (jellegű keverékem) van, 6 hónaposan fogadtam örökbe, és életem egyik legjobb döntése volt :) Ő kinti-benti tartásban van.

2016. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Oh, jajj, megelőztek:( Barátaim közösen megleptek a szülimapomon(ami ma van) egy kis kölyök yorkival. Mini méretű és kan.

Tudták, hogy már régóta szeretnék egy kutyust, de én menhelyről szerettem volna:(

De ő is aranyos:)

2016. dec. 9. 15:34
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak sajnos mini yorki nem létezik, ez a fajta egy méretben van. Tehát valószínűleg kaptál egy szaporítós keveréket :(

Ezért nem adunk soha élő állatot ajándékba, most ahelyett hogy megmentettél volna egy menhelyi kutyust, a barátaid támogattak egy szaporítót... De erről te természetesen nem tehetsz, csak szomorú.

2016. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

"Oh, jajj, megelőztek:( Barátaim közösen megleptek a szülimapomon(ami ma van) egy kis kölyök yorkival. Mini méretű és kan. "


Ez elég szomorú :( Barátaid nem tudják, hogy élő állatot nem adunk meglepetésként? Pláne nem mini yorki-t - ilyen nincsen ugyanis, ezeket a szaporítók hívják mininek, valójában egészségtelenül méreten aluli, beteges, fajtajellegű keverékek. Illetve az is lehet, hogy a felnőtt mérete jóval nagyobb lesz, mint kellene...

Ha lehet, vigyétek vissza a kutyát ahonnan hozták, és kérjétek vissza az árát. Ha nem akarja az eladó, akkor kérjetek számlát a kutyáról... amit nem fog tudni adni természetesen.

Nem szabad a szaporítókat támogatni! Épp most számoltak fel egy szaporítótelepet Tolna megyében, hatvanvalahány kutyát mentettek ki onnan. Többen életveszélyben vannak, daganatosak stb.

Inkább kérd meg a barátaidat, hogy menjenek veled a menhelyekre, és a majd ott választott kutyusodat fizessék ki.

2016. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!