Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon durva bélférgesség!...

Mohesz kérdése:

Nagyon durva bélférgesség! Meg tud teljesen gyógyulni?

Figyelt kérdés

A történet kicsit hosszú kezdem az elején.

Láttam fb-on egy hirdetést, ahol kiskutyákat lehet ingyen elhozni. Megnéztem a képeket és láttam milyen körülmények között voltak, így hát a már meglévő 1 éves német vizslánk mellé elhoztunk egyet. Sajnáltam őket, elakartam hozni az összeset, de nyilván nem lehetett (és állítólag vannak gazdái már).

Jó nagy pocakja van, egyből a férgességre gondoltam és nem is fejlődik rendesen, csontjai kilátszanak a nagy pocak ellenére. Egyébként jó kedvű.

Tegnap hoztuk haza, hétfőn akartam elvinni állatorvoshoz, de elmegyek ma.

Éjjel egy maréknyi kifejlett nagy orsóférget kakilt ki....

Hát mondanom sem kell, hogy mennyire sajnálom szegényt.

A kérdéseim:

Teljes mértékben meg lehet gyógyítani?

Mennyire veszélyes ez az emberre?

A másik kutyánkat is kell kezelni? Ő rendszeresen 2 havonta kap drontal tablettát.


2016. dec. 11. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ki lehet kezelni. Vigyázz a spórákra, most a másik kutyus is el fogja kapni. Rossz ötlet volt hazahozni mielőtt nincs kikezelve.
2016. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Erre nincs más megoldás, mint folyamatosan féregteleníteni 2 hetente mind két kutyát addig, míg bármelyikben is van akár egy darab.

Lehetőleg csak száraz tápot adj nekik.

Ha teljesen kitisztultak, akkor pedig negyedévente kell nekik adni tablettát.

2016. dec. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és olyat vegyél, ami minden féregre jó.
2016. dec. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem előbb lássa orvos és addig ne kapjon féreghajtót. Ennyire durva fertőzésnél ki tudja nyírni a kutyát ha egyszerre döglik meg az összes féreg. Az orvos majd tudja melyik készítmény alkalmas arra, hogy ne készítse ki a szervezetét. Ha az elejét átvészeli, hosszú távon nem lesz több féreggondja mint egy szerencsésebben indult kiskutyának. És ajánlott a másik kutyát is kezelni vele együtt.
2016. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Fogadott vasárnap is az állatorvosunk. Kapott féregtelenítő pasztát és holnapra is egy adagot, amit majd be kell adnom neki és kapott tablettát is amit csütörtökig minden reggel be kell neki adnom.

Csütörtökön megyünk vissza, vinnem kell a nagy kutyát is, ő is fog kapni féregtelenítést.

Vettem itthonra kézfertőtlenítőt, remélem mi nem kapjuk el.

Írtam annak, akitől elhoztuk a kutyát, hogy mi a gond. Azt írta vissza, hogy ez teljesen normális dolog minden kiskutyánál...

2016. dec. 11. 10:19
 6/8 Platypus ***** válasza:
58%
Teljesen normális minden kiskutyánál, amelyiknek már a nagyszülei sem kaptak féreghajtót. Igaz, hogy minden kiskutyát féregteleníteni kell, de ha az anya rendben lett volna, akkor a kölyköknek nem lehetne semmiféle észrevehető tünete. Egy marék kifejlett féreghez durván kellett fertőződnie és nagyon korán.
2016. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Túl vagyunk a 3 napos féregtelenítésen. Nagyon durva volt.

Hétfőn és kedden jött ki sok bélféreg, éjjel és ma már nincs a kakijában.

Még ma kap egy adaggal és holnap megyünk vissza az állatorvoshoz a nagy kutyával is, ő is fog kapni féregtelenítést.

2016. dec. 14. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!