Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelel ez a német juhászkuty...

Megfelel ez a német juhászkutyának?

Figyelt kérdés

1. Nyáron vennénk meg egy tenyésztőtől.

2. Míg megkapja az mind a kettő kombinált oltását, addig szinte csak (vécézést leszámítva) a szobámban lenne, mert itt van csak parketta amit könnyebb takarítani.

3. 12 hetes kor után vinném el sétálni és kutyaoviba.

4. A sétálás mennyiségét mindig a szerint növelném, hogy látnám mikor fárad el. Futást csak 1 éves kora után kezdeném, mert úgy olvastam, hogy a fejlődő csontjainak nem tesz jót az intenzív mozgás. (Amúgy már most elkezdek futni, hogy tudjak majd a kutyával is.)

5. Állandóan lenne előtte friss ivóvíz és napi háromszor kapna minőségi tápot (majd még azoknak utánanézek, hogy mik a jók) Későbbiekben napi kétszer.

6. Heti akár, kettő kutyasulira is lenne időm. Főleg ha a hétvégére esik.

7. Általában hét órakor megyek el itthonról és olyan két óra fele érkezek haza. Onnantól kezdve annyit foglalkoznék vele, a tanulás mellett, amennyit csak tudok.

8. 3 hónapos kora után vinném ki egy minimum 12 négyzetméteres kennelbe. Persze mikor kint vagyunk vagy itthon vagyunk kiengedném onnan a nagy kertünkbe.

9. 3-4 hónaponta féreghajtatnám.

10. Későbbiekben őrző-védő képzésben részesíteném.

11. 2-3 naponta mosnám a fogát, de minden nap kapna abból a fogkő mentesítő dologból.

12. Heti egyszer kefélném ki a szőrét. Félévente mosnám csak, kivéve ha nagyon bekoszolódik a bundája.


Emberek könyörgöm, ne bántsatok! Azért írtam le, mert szeretném jól tartani.

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. dec. 18. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez így ebben a formában nem ok.
2016. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Egyszóval 3 hónaposan kitennéd a szűrét a kennelbe?

Addig jó, hogy amíg nem vagy otthon, zárva legyen a kennelben. De utána nem elég az udvar neki. Akiket ismerek, általában szabad bejárást engednek a kutyának a lakásba is, hogy kapcsolatuk legyen vele akkor is, ha nem az udvaron van kint bárki. Főleg fiatal kutyánál. idősebben már lehet, nem annyira akar bent lenni veled mindig. De a kölyök igényli a társaságot.

2016. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Eszembe sem jutna bántani!:)Aki ilyen kérdéseket tesz fel a jövendőbeli kutyusával kapcsolatban, az bizonyára komolyan gondolja a kutyatartást, és elvakult szerelmese a kutyáknak. Nagyjából mindent jól írtál, nekem a túlféltés jött le. Én is így kezdtem, de ez azóta sem változott:)

Az oltással kapcsolatban annyi, hogy nem csak két oltás van, sokkal több. Ezt az orvos elrendeli (a legjobbat keresd meg, életmentő lehet!)A kutyust nem tudod megóvni a fertőzésektől, a cipőddel is beviheted a kórt. Kb. 1 évesen lesz teljesen védett (vagy ha már elkapta a vackot). Addig oltás és jó orvos. (Sajnos minden óvintézkedés ellenére elkapta a parvót/koronát mindkét német juhászom. De ez nem törvényszerű. Mindenképp prémium tápot kapjon, nem darling és egyéb agyonreklámozott vackokat, hanem pl. joserát. Ár érték arányban messze a legjobb, sem tartósító, sem színezék, sem egyéb máj és vesepusztító mocsok nincs benne. Életkortól függően 2-3-szor kell etetni, mindig annyit kapjon, amennyit meg is eszik, ne maradjon előtte étel. Házikoszt nagyon módjával, igazából semmi, de úgyis kikuncsorog egy-két finom falatot:) Ne legyen túl fűszeres, hagyma, csoki, mazsola tiltólistás.

Az őrző-védőt az engedelmes vizsga előzi meg. De minden kutya más, idővel úgyis egy tündér lesz:) A mozgással erősödik, látni fogod amikor már teher neki. 7-től 2-ig vígan kibírja, de utána csak veled akar majd lenni. Vedléskor ajánlatos "kimosni", langyos vízzel és "mindenmentes" samponnal, ez felgyorsítja a folyamatot, és hamar, tiszta, évszaknak megfelelő új bundája lesz.

Üdv: Mariann

2016. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majdnem jó, kivéve a 8.-as pontot. Nem teszünk kennelbe egy kölyökkutyát, sőt tartós tartásra semmilyen kutyát. Fokozatosan be lehet persze szoktatni kennelbe, ahol napi pár órát, 8 órát max. tartózkodik, de nem rögtön kitenni 3 hónaposan.


A fogát sem kell mosni, hanem megfelelő rágcsálnivalót kell adni neki, pl. nyers marhacsontot, bikacsököt.


Fürdetni nem kell.

2016. dec. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, én nem bántani akarlak, nem kötekedni, nem kioktatni ilyenek, csak elmondom a véleményemet amivel vagy egyet értesz, vagy nem, szerintem egy esküvő nincs ilyen napirendi pontok szerint megtervezve, mint amit most te ezzel előre megterveztél. a kutya nálunk is családtagnak számít, de bármennyire is családtag, a kutya az egy eszköz a betörők távol tartására, és semmi keresnivalója a házban, különösen ha nagytestű. Tenyésztőtől vegyél, ezzel egyet értek. Semmi baja nem lesz a kombinált oltás előtt az udvaron sem, sétálni ne vidd, idegen kutyáktól ne kapjon el semmit, de ha az udvaron lesz akkor sem lesz semmi baja. 2. kombinált oltás után mehetsz sétálni. Bevallom őszintén én a kutyámat már a 2. oltására is pórázon vittem az állatorvoshoz, elsétáltam vele, és nem lett semmi baja. Kutyaovodának én nem sok értelmét látom, inkább kutyaiskola. Izületnek tényleg nem tesz jót a futás, de nem úgy van, hogy ma 364 napos akkor ma nem fut, holnap meg már 365 elmúlt 1 éves és akkor futhat, diszplázia szűrés, ami 1 éves korban megtörténik azután futhat már, inkább én ehhez kötném. Ezt megint nem tudom hova tenni, hogy fél évvel a kutya előtt már ráedzel. Sétát jó ha hozzá igazítod mikor mennyit bír, de nem ő mondja meg, hogy mikor van vége a sétának, hanem te döntesz, nem ő a főnök. Friss ivóvíz jó. Kajálás szerintem fiatalkori 3 későbbi 2 helyett fiatalkori 2 felnőttkori 1 ami inkább jó. És ne csak tápot. Konyhai kaját is, húst is, vegyesen kell, hogy mindenféle anyag bekerüljön a szervezetébe. Az enyém káposztás tésztát kapott már 8-9 hetes korában is, emlékszek az volt az első maradék kaja amit megevett, és semmi baja nem lett tőle. Kutyaiskola oké, azt élvezik. Németjuhász igényli a foglalkozást, a tanítást, a gazda közelségét, sokat kell vele foglalkozni, ha sokat van egyedül akkor elég elveszett. Kennel alja ne beton legyen, az hideg. Fa, az az ideális, vagy ha a fűre, a földre csinálod az is jobb, mint a hideg kő. Pont akkor engedd ki, mikor nem vagy otthon. Örző-védő, akkor tud ugatni a kerítésnél. Kennelbe autóval ki-be álláskor zárd csak be. Legyen szabadon egész nap, ha vendég jön, akkor kell elzárni, amúgy jobb, ha szabadon van, nem kell zárva tartani. Ha tápot kap fél évente is féregteleníthetsz, ha vegyes kajákat kap, főleg kenyeret, na akkor kell 4 havonta, ha tápot adsz neki mindig (amivel egyébként a gyomorcsavarodás esélyét is növeled) akkor elég csak fél évente, tehát féregtelenítésen spórolsz a táppal, csak a gyomorcsavarodás esélye megnő, és nem lesz változatos a kajája, hanem csak egyfajta vitaminokat, ásványi anyagokat kap, te sem mindig ugyanazt eszel, minden nap mást. Ő is egyik nap kapjon csontos húst, abba van kálcium, másik nap a táp, abba van izület erősítő, meg szebb lesz tőle a szőre, ilyenek. Legyen mindig változatos a kajája szerintem. Örző-védőzés az jó, az is kell nekik, szeretik. Fogmosás? Fogkő? Ugyanmár :) Kutyád lesz, nem a csajod, nem fogsz vele minden nap csókolózni, hogy jó szájszagúnak kell legyen :)

Szerintem tökfelesleges, mint ahogy a kefélgetés is meg az állandó fürdetés., bár írod fél évente, tökéletesen elég, ha bekoszolódik majd megtisztul, levedli :)

Nagyon fiatalnak tűnsz, hogy ennyire komolyan veszed, és ennyire rá vagy erre feszülve, nem kell kényesztetni, mert azt hiszi majd, hogy ő a falkavezér, ezért jársz minden hülyeséggel a kedvébe. Nem kell szerintem ennyire ráfüggeni, meg ennyire precízen várni eltervezni mindent, meg előre edzeni hozzá, meg ilyenek. Kb. másfél év mire el tudod vinni még futni, és már most készülsz rá? Ez nekem kicsit sok(k) így :)

Tényleg segíteni szeretnék, nem bántásból, nem piszkálódásból mondtam semmit, de a kutya bármennyire is családtag, soha nem teljes értékű családtag, soha nem lehet fontosabb, mint egy tesó, vagy mint egy apa, anya. És ezt jó, ha tudja, hogy a többieket is tiszteletben kell tartania, nem csak téged. Ráadásul a németjuhász, mint munkakutya, ez a rendőrségnek csak egy eszköz, ami jól keresi a kábítószert, meg jó a szimata, meg ha bajba kerül a rendőr tud harapni a kutyája. Ezt a kutyát nem azért tenyésztették ki, hogy ő majd családi kedvenc legyen, nem a kutya volt soha a központban, ő csak egy eszköz volt egy sikeres nyomozás lefolytatásához, vagy a rendőrök megvédéséhez. Remélem segítettem.

2016. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg a kérdező nem az utolsó válasz alapján fog a leendő kutyájával élni.
2016. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok, #6 miért? Mi a baj a válaszommal, véleményemmel?
2016. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Óvoda

2. etetés

3. féregtelenítés

4. fésülés

2016. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!