Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek többet a kutyámm...

Hogyan legyek többet a kutyámmal télen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy berni pásztor kutyám, ami nagyon szeret kint lenni az udvaron, főleg így télen. Nyáron be szoktuk engedni, vagy én kimegyek, olvasok, vagy akármit csinálok az udvaron, és odajön hozzám, simogatom, odatelepszik, szóval együtt töltjük az időt. Télen nem hajlandó bejönni a lakásba, ha bejön, 10 perc múlva kimegy, mert melege van. Oké, hogy megsétáltatom, de az csak egy óra kábé. Nem egy játszós kutya. Kutyajátékot, labdát vagy valamit ha eldobok neki, 3-szor érte megy, de negyedszer már nem érdekli. Télen meg nem fogok kiülni a kertbe csak úgy. Az a kérdésem, hogy nagyon elhanyagolom így?
2016. dec. 20. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez így elég gáz. Nem muszáj kint élned a hidegben, de azt javaslom h jól öltözz fel és gyakran legyél kint. Egyébként nem hiszem h azért menne ki mert melege van,szerintem más lehet az ok ( de sajnos nem tudom mi).
2016. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 evimeri ***** válasza:
65%
Szerintem sem azért megy ki mert melege van. Ha nyári hőséget bírja a lakásba lévő 20-25 fokot - gondolom nincs benn melegebb - is bírnia kell. Én sem tudom mi az oka annak, hogy ki akar menni. Általában az a kutya amelyik ragaszkodik a gazdájához mindenhol mellette akar lenni. Szerintem tölts vele több időt kinn. Persze nem egyfolytában, hanem mondjuk naponta kétszer-háromszor egy-egy órát. Attól függ, hogy vagy otthon. Esetleg a lakásban keres neki hűvösebb helyett.
2016. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél kint többet! Sajnos ennél nincs jobb ötletem. Az enyémek is nagyszőrű kinti-bentiek, ők sem töltenek sok időt bent egyhuzamban, mert melegük van. Igen, melegük van! Zihálnak. Olyankor kimennek egy kicsit, aztán visszakéreszkednek. Néha lejjebb szoktam venni a fűtést, vagy kinyitok egy ablakot bukóra, úgy tovább bent tudnak maradni, mert elviselhetőbb nekik a hőmérséklet.

(A kinti kutyáknak nyáron sokkal szellősebb a bundájuk, mint télen, amikor téli bundát növesztenek)

Ha a meleg a gond, akkor esetleg azt lehetne megpróbálni, hogy egy helyiséget picit lehűtesz-ha meg tudod oldani, hogy ne egy egész házat hűts ki és ott lehetne veled. Egy kb. 18-20 fok neki nem nagyon meleg, neked meg nem nagyon hideg.

2016. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom nyáron megy a klíma a lakásban és ott van hűvösebb, kinn meg meleg, télen pedig a fűtés megy ezerrel, és azért menekül ki a kutya.
2016. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is volt bernink. Nem szeretett bent lenni. Direkt a hideget szerette. Telen meg gondolom mar teli bundaja van amivel nem ugyanaz a 25 fok...
2016. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekünk kandallónk (is) van, és a nappali-konyha-étkező-előszoba egyterű, és a kutya csal oda mehet be, a szobákba nem. A kandalló meg ilyen falba épített, egyszerre fűti a konyhát meg a nappalit, mindkét oldalról nyitható stb. Szóval jó meleg van bent, meg hát igen, megy a fűtés bent akkor is, ha nem megy a kandalló, kicsit fázósak vagyunk. :) Nyáron a hideg kövön fekszik, és van légkondi. Érdekes módon a kutyaházába se nagyon megy be, így télen a teraszon alszik egy meleg szőnyegen, a terasznak van teteje, nem esik be a hó vagy eső, de nincs oldala. Elég hidegpárti. A kimenésről: persze van olyan, hogy más miatt akar kimenni, meg nagy kertünk van, megkergeti a macskát, elvan a szomszéd kutyával, megnézi a járókelőket, ilyenek, de nagyon sokszor csak a meleg miatt megy ki. Nehéz leírni, ilyenkor látszik, hogy maradna ott velem, de liheg, nem bírja igazán. Szóval annak örül, hogy ott vagyok, de látszik, hogy melege van, és vagy kikéredzkedik, vagy lelkesen megy ki, ha kinyitom az ajtót. Persze, tudom, öltözzek fel, és menjek ki hozzá, csak nem érzem elégnek, meg nem tudom, mi legyen olyankor, mert labdázni nem szeret.
2016. dec. 20. 23:07
 7/9 A kérdező kommentje:
az, hogy nem hajlandó bejönni - most visszaolvastam - túlzás volt, mindig lelkesen bejön, ha hívom, de 10 perc és liheg, meg odaáll az ajtóhoz.
2016. dec. 20. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Bizony ám, a kinti kutyának télen bent melege van. Nálunk is kint van télen, jó nagy, meleg bundát növesztett simán bírja. Igaz, hogy jó kis meleg kuckója is van éjszakára :) Sajnos én sem tudok ilyenkor annyit vele foglalkozni, hiszen hazaérek munkából sötét van, hideg, nem ülök vele kint, mint nyáron. Ez van, sajna én elkönyveltem így magamban, hogy ilyen a téli időszak, igyekszem sokat simogatni mikor kimegyek hozzá, hogy ne érezze úgy, hogy hanyagolva van...Még este is kirohanok hozzá fürdés előtt, benyúlok a kutyaházba és simizem a pociját, hogy tudja hogy szeretem... Többet nem tudok érte tenni...
2016. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszod.
2016. dec. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!