Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem a kutyámmal?...

Mit kéne tennem a kutyámmal? Már borzasztóan idegesít.

Figyelt kérdés
Szóval az egyik gond hogy folyton rosszkor jut eszébe hogy neki most játszani van kedve. Pl megyünk a kb 1 méter széles járdán, suhognak mellettünk az autók ő meg elkezd ugrálni meg tépi a pórázt... ilyenkor tiltom és olyan rövidre fogom hogy ne érje el. Viszont mikor elérünk a mezőre szabadon engedem de nem hogy játszana vagy szaladgálna elmegy ásni és szaglászik....ha nem rángatnám el szerintem egész nap ott ásni(amúgy sem szeretem ha ás épp e-miatt van kezelés alatt a füle) Hiába "hergelem" pl lögdösöm, ugrálok, hangokat adok ki, szólongatom, eldobok valamit nem figyel....mindig akkor jut eszébe hogy ő most játszana amikor nem lehet aztán mikor én játszhatna akkor meg leszarja így nem lehet rendesen lefárasztani...a másik hogy ha épp szaladgál is (ritkán de van) akkor nem jön ha hívom, minimálisan sem behívható. Úgy csinálom ahogy a nagy könyvben meg van írva de még csak rám sem néz, ha mégis akkor is leszar...aztán persze egész nap szomorú mert nem mozogja ki magát....nekem meg már vörösödik a fejem az idegtől...hullik a hajam...Mégis mi a frászt kezdjek vele? A kutyaiskolások kíméljenek, járunk kutyaiskolába de egyenlőre nem a behívással foglalkozunk, viszont ahhoz hogy a mostani problémákat megoldjuk nem jó ha teli van energiával....ördögi kör...

2016. dec. 22. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen probléma nem tud 2 perc alatt megszűnni. Folytassátok az iskolát, tartsd be a javaslatokat és szépen, apránként meg fog változni a kutya.

Rögzült szokásokról nehéz leszokni. Nekem volt olyan problémám a kutyámmal amiről majd 1 év alatt tudtam csak leszoktatni.

2016. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj le, az idegeskedéstől nem lesz jobb.


Ha nem behívható, akkor hám+nyakörv kell és egy 10-15 méteres heveder vagy zsinórpóráz (NEM flexi). Zsinórpórázra érdemes méterenként csomókat kötni a könnyebb fogás miatt.


Amíg elviszed arra a helyre, ahol el szoktad engedni, addig vigyed hagyományos pórázzal, nyakörvre csatolva, ahogy szoktad.

Amikor kiértek az elengedős helyre, vedd le a sima pórázt és helyette csatold föl a hosszú pórázt a hámra (nagyon nagy testű kutyánál nyakörvre).


És akkor engeded, hadd csinálja amit akar és időnként hívd be (XY, gyere!). Ha nem reagál, rántasz a pórázon, hívod újra, Ha letojja a fejed, odamész, leszidod,megfogod a hámjánál és odatessékeled arra a helyre, ahonnan hívtad. Kicsit vársz, majd egy "mehetsz" kíséretében engeded tovább csinálni a kis dolgait. Ha szórakozik és behíváskor elszaladna, akkor lépj a pórázra.


Ezt ismételd többször. Ha odajön magától hívásra, akkor hatalmas dicséret, nasi, dögönyözés, játék, akármi, amit szeret.


Később, ha már TUDJA, hogy az "XY, gyere!" mit jelent és ennek ELLENÉRE szórakozik, akkor odamész és leszidod a kutya habitusához illően. Ez lehet mély hang, rádörrenés, leüvöltés, grabancrázás, stb.


Lényeg, hogy amíg ennyire nem csinál semmit meg, addig tartsd hosszú pórázon, hogy messziről tudj hatni rá. Sokszor kis szakaszokban kell gyakorolni.Ha már valamennyire megy a behívás, utána lehet olyat csinálni, hogy rövidebb szakaszokra elengeded. Ha el van engedve és nagyjából működik a behívás, akkor az elbújással lehet még tovább javítani.


Gyakorlás, türelem, ez a kulcsa az egésznek.

2016. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, viszont ahhoz hogy gyorsabban haladjunk jó lenne ha nyugodtabb tudna lenni az-az mozogna.Ami a gond hogy: Ha nincs lehetőség játékra/mozgásra akkor nem játszunk -> ha van lehetőség akkor ő nem akar játszani/mozogni -> mivel nem mozog nem fárad el -> a túl sok energia miatt nem tud figyelni és nyugodt maradni....így nem haladunk rendesen...az egész generálja magát...csak forgunk mint a farkát kergető kutya...mindent fordítva csinál csak tudnám miért...mindig az utcán akar játszani...van hogy az útra is kilép ilyenkor megy a szidás és rövidre fogom a pórázt, viszont mikor el van engedve akkor meg nem csinál semmit...nem értem mit csináljak, így nem lehet sehogy kifárasztani...nem rombol de ez akkor sem jó így. Egyébként kamasz.
2016. dec. 22. 17:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, ilyesmi pórázra gondoltam zsinórpóráz néven: [link]


Boltokban nem szoktam látni, de webshopokban sokszor van.


Sima hevederpórázból sok métereset meg az Alphazooban láttam, nem volt drága.

2016. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem...amit leírtál egyszer próbáltam, a végeredmény az lett hogy kibújt a hámból (!) és hazáig rohant...ott megromlott a kapcsolatunk és azóta ha pórázon van és felé közeledek elkezd ugrálni és minden áron szabadulni akar...de azért megpróbálom. köszönöm.
2016. dec. 22. 17:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Van 2,5,10 és 15 méteres pórázom is, 2 féle hámom(sima és k9), fojtó és sima nyakörvem is, szóval felszerelésből sincs hiány de a 15 méteres pórázt elég nehéz cipelni, régebben nem engedtük el de mostanában ha nincs kutya a környéken elengedem, ha épp kirohangálja magát akkor legalább nem kell hazáig húzni és végül is jó nézni ahogy szabadon szalad.
2016. dec. 22. 17:23
 7/13 Duenna ***** válasza:
44%
Ne idegeskedj! Sőt, örülj, hogy a kutyád egy egyéniség, akit nem lehet rabszolgasorba hajtani! :) Az én kutyám is pont ilyen volt, semmire nem lehetett megtanítani, csak ment a saját feje után, mondjuk nem is nagyon erőlködtünk vele, engedtük, had legyen olyan kutya, amilyennek ő akar lenni. Ha fiatal a kutyád, akkor nagyon szeret önállóan játszani, engedd csak nyugodtan, és csak figyeld, ahogy ő maga elfoglalja saját magát. Semmi baj nincs vele, minden kutya egy egyéniség, van, amelyik azonnal tanul, van, amelyik csak lassan, olyan, mint a gyerekek az iskolában. De ha ideges vagy, azt megérzi a kutya, és annál inkább ellenszegül a tanításnak. Próbálj megnyugodni, és inkább hagyd, had játsszon a kutya úgy, ahogy ő maga szeretne játszani. Adj neki egy hónapot így, majd ismét tanítgasd azokra, amit a kutyaiskolában tanítottak. Hidd el, mindkettőtöknek így lesz jobb. :)
2016. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 az a gond hogy ő semmilyen formában nem hajlandó néha játszani...csak keres egy helyet és ás de azt meg én nem hagyom neki mert soha nem fog meggyógyulni a füle. Én inkább a szófogadó kutyákat szeretem szóval eléggé mellényúltam vele, nem az a szófogadó féle(de hát mit tehetnék,nem ő akarta hogy haza hozzam így a minimum hogy nem megszabadulok tőle hanem megpróbálom megoldani a problémát), nem is erőltetem neki a pl. láb mellett követést, ültetést hasonlókat, ha muszáj akkor megcsináltatom vele de pl amíg nem húz addig fölös hogy pl mellettem menjen. Örülnék ha legalább behívható lenne...az sem lenne baj ha semmi mást nem tudna se egyszerűen nem megy...szereti a finomságokat de még kajáért sem jönne oda...Nagyon okos kutya egyébként csak az eszét soha nem arra használja amire kéne.
2016. dec. 22. 17:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha kocognál vele egy kicsit úgy, hogy pórázon van? Hátha megjönne a kedve a játékra is :)
2016. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Duenna ***** válasza:
0%
Ha ás, akkor legalább elfoglalja magát. Nem tudom, mi a baja a fülének, de szerintem az ásástól semmi baja nem lesz. Inkább veled van a probléma, hogy nincs kedved a kutyához, idegesít. Menj vissza a kutyaiskolába, és próbáld újra a taníttatását, vagy ajándékozd el valakinek.
2016. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!