Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya kérdés?

Máltai selyemkutya kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos máltai selyemkutyám. Nem lehet otthonhagyni egyedül még 5 percre sem, mert ugat,sír és bérházban ez nem a legjobb. Egyébként is sokat szokott ugatni, játék közben, vagy ha valami nem tetszik neki. Ezekre esetleg valami megoldás?

2017. jan. 6. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Ez szeparációs szorongás.

Az okozta hogy nem lett hozzászoktatva ahhoz, ha elmész vissza jössz.


Mit tehetsz?


Hát nem két nap lesz... De kérd meg a szomszédokat hogy rajta vagy és MAXIMUM és tényleg MAXIMUM 2-3 hónap. Nekem a szorongó menhelyi kutyusomat 1 hónapba telt rendbe hozni. De Naponta és sokszor kell elvégezni a gyakorlatokat.


Kimész úgy, hogy ne tudja hogy nem mentél el. Hallani fogod hogy nyüszít és ugat de maradj csendben! 5 perc múlva vissza mész,játszasz vele tanítod vagy hasonlk. Aztán újra. Ki mész vársz öt percet és be. Ha 5 perc után nem nyüszít,ugat emelhetitek 10 percre. Így tovább...

2017. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Azért ugat, mert tudja hogy elér vele valamit. Figyelmen kívül kell hagyni a hisztijét. Egyedüllétre pedig fokozatosan lehet szoktatni, tehát először mondjuk csak a szomszéd szobába mész át 5 percre, ha csendben marad akkor visszamész, megjutalmazod. És így tovább egyre több időre lehet magára hagyni.

Egyébként javaslom egy kutyasuli felkeresését is, ott megtanítanak bánni a kutyával.

2017. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a kutya amelyik nem tudja,hogy visszater hozza a gazdaja,igy csinal. Ahogy az elso irta. Nekem is maltaim van,hala az egnek 1-2 oranal tobbet nem kell magara hagynom,de amikor megyek el,szepen leul es nezi ahogy tavozom. Eleinte csak 5-15-30percekre hagytam egyedul,csak a kertbe mentem ki, mikor visszamentem,megszeretgettem. Jaj istenem... ilyenkor eszembe jut milyen picike volt az en mindenem... hogy megy az ido....
2018. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!