Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a tesómat ezért...

Megharapta a tesómat ezért anyáék oda adják egy rokonnak, de ott kint lesz a hidegben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerdán jönnek érte,addig be van zárva,addig nem is mehetek oda hozzá. :(((

A kistesóm hibája volt. Mit tegyek? Szálkás szőrű vizsla :(



2017. jan. 9. 20:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az Isten állatkertje....a szüleidet kéne kitenni, egy lakatlan szigetre, mert ezek szerint se gyereket, se kutyát nevelni nem tudnak.

De akkor minek nekik?!

2017. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Úristen 1x odakapott (nem is az ő hibája volt). Engem is amikor 3-4 éves voltam harapott meg a kutyánk, mert beletúrtam a kajájába és akkor mi van? anyáék mondták, h ne én nem hallgattam rájuk, a kutya odakapott (nem nagy harapás volt, éppenhogy megkapott) a szüleim annyit mondtak, most legalább megtanultam, hogy ne piszkáljam a kutyát amikor eszik (én a sajátomat úgy nevelem, hogy ne mozduljon ha belenyúlok a táljába, ráadásul ugyanaz a fajta németjuház), szóval nem okozott nagy törést az életemben, kutyamániás lettem. Próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy próbálják a kisöcséddel megértetni, hogy nem lehet mindent csinálni egy kutyával (a tacskó is ugyanúgy megharaphatja, sőt..., főleg 1 kölyök). Nagyon logikus lépés lecserélni a 100-150 ezres tenyésztőtől vett vizslát egy jóskapista féle szapis tacskóra...ez felelős dolog, ha a tacskó is odakap mehet világgá, majd lesz másik?
2017. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyanyám macskája harapott meg, amiért meghúztam a farkát, mit ne mondjak, én lettem leb..va, amiért ilyen hülye voltam, megjegyzem teljesen jogosan és most nem valami lilaködös állatvédő szól belőlem, hanem egyszerűen arról van szó, hogy egy gyereknek meg kell tanulni, hogy nem bánthatja az állatokat, a saját érdekében sem. A tesómék gyerekein látom, hogy kb 4 évesen kezdik megérteni, hogy az állatnak is fájhat, amit művelnek vele, addig nagyon oda kell figyelni rájuk, mert akármilyen hülyeségre képesek, természetesen minden gonoszság nélkül, egyszerűen nem érzik át a tetteik súlyát.
2017. jan. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kilencessel. A két legfontosabb dolog, hogy ne legyen kint a hidegben a vizsla, és hogy semmiképp se legyen másik kutyátok. Se tacskó, se más. Most, hogy be van zárva, azért minimálisan foglalkoznak vele legalább? Bár félek, hogy nem... minden esetre örülök, hogy legalább egy felelőségteljes ember van abban a családban, soha ne változz meg! Egy kutya nem játék, és nem csak az első problémáig vagyunk érte felelősek.
2017. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Enni-inni adnak neki, de ennyi :( Tesóm dobálta a kutyához a labdát, pedig mondtam, hogy ne csinálja, a kutya elkezdett morogni, tesóm meg futni, megijedt a kutyától. Az utána ment és megharapta a mellkasát, arcát, karját :( Nagyon sajnálom a tesómat is :(
2017. jan. 10. 00:26
 16/35 anonim ***** válasza:
97%
Neki se lehetett kellemes érzés, sőt... de hány éves? Ahhoz, hogy az arcát megharapja egy kölyök vizsla minden gond nélkül, elég alacsonynak kell lennie. Kisgyereket meg eleve nem hagyunk felügyelet nélkül semmilyen kutyával, amíg nem tudják, hogy kell viselkedni egymással... ugyanez lesz a tacskóval is, ha a szüleitek nem figyelnek, nem nevelnek, a testvéred meg hergeli. Sőt, ha ezek után esetleg félni fog a kutyáktól, és ha sikít/szalad, akármi, az se biztos, hogy tetszeni fog neki.... azt meg mindenképp magyarázd el neki te, ha már a szüleid nem tették, hogy hogyan kell viselkedni egy kutyával. Nem hergeljük, nem dobáljuk, nem piszkáljuk. Ha esetleg morog, akkor abbahagyjuk, amit csináltunk addig, és szépen lassan (nem futva!) elhátrálunk, nem vicsorgunk rá, nem adunk ki túl magas hangot (mint a sikítás), és nem nézünk vele farkasszemet. A legtöbb kutyánál nem kell ezt alkalmazni se, sőt, még ha mordulnak is egyet, szinte rögtön el is felejtik, ha abbahagyod a piszkálásukat, de ha a gyerek kicsi és se ő, se a kutya nincs rendesen nevelve, bármi előfordulhat...
2017. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Jaj, figyelmetlen voltam. A másfél éves azért már nem annyira kölyök. De még így is kíváncsi vagyok, mekkora a testvéred. Meg az a baj, hogy máshol lehet tényleg jobb helyen lenne (nem feltétlenül ott, ahova viszik, sőt...), mert ha másfél év alatt nem sikerült megtanítani a tesódnak, hogyan kell bánni a kutyával, és a szüleid most is inkább bezárják szerencsétlent, innentől normális élete már nem lehet veletek... :( egy kutyát tanítani és szocializálni kell, ezt is jegyezd meg, ha valamikor majd szeretnél egyet. Egy kutya se úgy születik, hogy tudja, hogyan kell viselkedni az emberekkel.

(14-es és 16-os voltam)

2017. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

A tacskóval (ha már oda viszik) első perctől foglalkozz!

Sajnálom a testvéred, de hány évesek vagytok, hogy neked kell kvázi nevelni azt a gyereket, hogy te figyelmezteted, ha rosszat tesz?

2017. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
#17 - Egy kisgyerek se úgy születik :) Ezt csak azért mondom, mert olyan, mintha nem láttál volna még kisgyereket, ez nem úgy megy, hogy elmagyarázzuk, aztán onnantól a pár éves gyerek már nem csinálja. Folyamatos kontroll kell és századjára is el kell mondani, hogy a kutyusnak fáj, ha bottal csapkodod stb.
2017. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

#19 Kutyával nőttem fel, és én is kisgyerekek és állatok között mozgok :)

Lehet, hogy nem egyszer kell elmondani, hanem kétszer, de igen is el kell magyarázni neki. Amúgy érdekes módon, engem sose harapott meg kutya, és az én kutyám se harapott meg gyereket. Vajon miért? Mert már a legelején el lett magyarázva, hogyan kell velük viselkedni, és amíg nem voltunk megbízhatóak, a szüleim nem hagytak felügyelet nélkül vele. Ugyanezt csinálom én is, nem hagyom kettesben a kutyát a gyerekkel, amíg nem vagyok biztos benne, hogy mindketten tudják, hogyan kell a másikkal bánni.

2017. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!