Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
Van egy négy hónapos beagle-m. Szeretném megtanítani,póráz nélkül sétálni, de egyelőre nem nagyon engedem el, mert a kíváncsisága hajtja és félek, hogy elszökik. Van a házunk közelében egy elkerített pici focipálya, ahol minden este szokott a pajtiaival játszani. Annak van a sarkain négy pici kijárata, ott ha elengedem ki szokott menni. Nagyon makacs, viszont szeretném, ha póráz nélkül is mellettem maradna. Tudtok valami módszert ehhez? Vagy még túl korai? Kutyaiskola/kutyaovi nem áll rendelkezésünkre.

2017. jan. 9. 21:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Öt éves beagle-m van, ő is makacs volt.Minfig elszökött.Igazából úgy kezdtem hogy amikor sétáltattam, elengedték, és a kezembe volt egy falatka.Azt követte.Minden séta közben megtettem ezt, és szépen lassan megtanulta.(1-2 hónap)Ha szót fogadott falatkát vagy simizést kapott, ha rosszul viselkedett akkor kapott egy kis nyaklevest.Nekem ez jött be.Ha neked nem jön be ez a módszer, akkor olvass utána kutyus blogokon és ott vannak még viszonylag hatékony módszerek.


Ui.: Gyerekkorában (első másfél év) jobban tanítható, ezért nem árt ha elkezded.

2017. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy beagle-d van nem lesz könnyű dolgod (nekünk is most egy, régebben 2 volt). Na ugye ez a fajta kimondottan szereti a hasát, ezért mindig legyen nélad valami finom falat pl. virsli, sajt stb. Először az udvarotokon (ha kertes házban laktok) kezd, ha nem akkor a focipályán. Kicsit elengeded
2017. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsi véletlen elküldte. had bóklásszon, majd hívod (kedvesen)+legyen előkészítve a kaja (mielőtt elengeded érdemes leültetni és megkövetelni a figyelmét+adsz neki jutit-tehát tudja hogy van nálad). A variáció: hívásra egyből odaszalad, ez esetben nagy öröm, juti+játék. B variáció: a kutyád tojik a fejedre, ez esetben nem odamész és lekeversz neki 1et hanem, hívod tovább kedvesen és elindulsz a kutyával ellentétes irányba valószínű utánad fog szaladni (itt kihasználjuk a kiskutya követési ösztönét). Ha odaszalad nagyon megdicséred+juti
2017. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a fajtához, teljesen egyedfüggő és hogy a gazdi mennyire elhivatott. A huskyra is azt mondják, hogy nem lehet póráz nélkül sétáltatni, én mégis meg tudtam tanítani rá, pedig nem vagyok varázsló.


Első körben tanítsd meg pórázzal láb mellett sétálni. Vegyél a kezedbe néhány darab jutalomfalatot (pl: virsli) és szagoltasd meg vele utána pedig indulj el és a virsit azon az oldalon amelyiken szeretnéd, hogy a kutya menjen húzd elötte. Folyamatosan dícsérd ha jól csinálja, szólítgasd a nevét és adj néha néha a jutalomfalatból neki. Az egésznek az a lényege, hogy rád figyeljen a kutya.


Ezt egészen addig gyakorold amég nem tudtok egy nagyobb távot megtenni úgy, hogy a kutya végig rád figyel (pl egy kör a focipályán). Ha ez sikerül akkor kezdheted az egész folyamatot előlről, csak most póráz nélkül.


Az sem árt ha megtanulod behívni a kutyát játékból, így ha esetleg el is rohan, biztosan vissza tudod hívni. Érdemes a feladatok elött leülteni, hogy nyugalmi állapotban kezdje az egész feladatot.

2017. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. Itt a behívás tanítással és magával a neveléssel, kutyával való kommunikációval van gond, ha már négy hónaposan is elrohan tőled. A kutyanevelést nem lehet leírni itt pár mondatban, végképp nem lehet netről, könyvből megtanulni. Keress olyan kutyaiskolát, ahol vannak elengedések, behívás tanítás, szabályok is, nem csak engedelmes munka.
2017. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy a beagle nem könnyű eset ilyen téren, mert vadász kutya, ebből kifolyólag a szagok az elsődlegesek, a gazda csak utána. (olvass utnána) Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak azt, hogy nehezebb, mint más fajtáknál. Tapasztalat. Jelenleg 1 beagle és egy németjuhászom van. A németjuhász jön, ahogy hívom, pedig még kis fiatal. A beagle meg csak a kaja miatt jön vissza (őt még a szüleim vették, és az elején nem nagyon lett megtanítva neki a behívás, ő már idősebb), viszont most, ha kimegyünk a rétre őt is el lehet engedni, mert jön szépen velünk.
2017. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is gyakorolj vele sokat.


Először lakáson/házon belül. Utána kertben (ha van).


A jó behívás alapja, hogy a kutya tutira ismerje és értse is a parancsot. Előttem jókat írtak, az elején lehet falatokat használni jutalomként, után felválthatja a dicséret, paskolás, vakargatás. Ha odamegy, megdicséred, ha nem, akkor érte mész és erélyesebben rászólsz, hívod.


Sose szidd le, amikor épp odamegy hozzád, a gazdihoz menetel mindig pozitív élmény legyen.


Egy esetben van helye a szidásnak (akkor viszont nagyon is)! Amikor a kutya hallja és tudja, mit jelent a parancs, ennek ellenére tojik a fejedre, elrohan más irányba! Nyilván 2-3x is próbáld meg behívni, de ha süketet játszik, akkor odamész és leteremted.


Szabadtéren ahol gyakorolhattok használj sima nyakörvet/hámot és egy hosszú pórázt (10-15 méterest akár).


Ezeket is beépítheted még a gyakorlásba:

-ha vonakodik, hogy jöjjön-e, hirtelen elfutsz a másik irányba

-ha nagyon elkalandozik a figyelme, elbújsz egy fa mögé és onnan hívod, így megtanul jobban figyelni a gazdi hollétére


Fontos, hogy a gyakorlást ingerszegény környezetben kezdd (szoba) és úgy haladj az ingergazdag felé (pl. erdő), ne rögtön a parkban kezdd el a behívás tanítását.

2017. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Lakásban abszolút követ, mindig mellettem van. Viszont ha kimegyünk akkor mintha ott sem lennék, még néha a kajára sem figyel, hanem csak szalad. Nem arról van szó, hogy nem szeret, mert jó körülmények között él, eleget mozog is, csak kíváncsi.
2017. jan. 10. 14:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor keress egy lakásnál ingergazdagabb, de a szabadnál ingerszegényebb környezetet és ott gyakorolj vele. Lépcsőház, háztok körüli utca.


Az én kutyám is eleinte totál be volt kattanva, mikor kint voltam vele. Ha akkor elengedtem volna azt hiszem várhattam volna 2 órát, mire visszajön, annyira fel volt pörögve :D Én is ugyanezt csináltam, amit leírtam, hogy fokozatosan mentünk az izgalmasabb helyek felé.


Sokszor hívd amúgy be, majd engedd tovább szaglászni, felfedezni. Ez azért kell, mert akkor megtanulja, hogy a gazdihoz menetel nem a móka végét jelenti :D

Sokan ott cseszik el, hogy elengedik a kutyát és csak akkor hívják be, amikor már haza készülnek és persze a kutya nem megy oda, mert hát tudja, hogy ha póráz kerül rá, akkor vége a bulinak.



Szóval csak ügyesen, gyakoroljatok a könnyebbtől a nehezebb helyszínekig és menni fog.

2017. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1es olyan nyaklevest adok én neked,hogy sose felejted el...
2017. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!