Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ennyi foglalkozás egy...

Elég ennyi foglalkozás egy német juhászkutyának?

Figyelt kérdés

Sok kérdésem volt már az njvel kapcsolatban. Most találtam egy kérdést, ahol egy munkakutyát akart és napi hat órája lett volna rá. Az emberek azt mondták neki, hogy ez kevés.

Nyáron kerülne hozzám a kölyök, úgy júliusban. Onnantól kezdve végig vele tudnék foglalkozni. A nyár végeztével folyamatosan szoktatnám az egyedüllétre és kintre. Bár még nem biztos, hogy teljesen kinti kutya lesz, hátha meg bírom győzni szüléimet, hogy kinti benti legyen. Én úgy tudnék vele foglalkozni, miután elkezdődött a suli hogy: Reggel egy órával hamarabb felkelek mint általában, hogy lefárasszam, ne ássa fel a kertet. Ez vagy négykor történne vagy pedig ötkor. Attól függ hogy van-e első órám. Néha biztos lenne nyolcadik órám is, szóval olyan negyed négyre akkor is otthon tudnék lenni. Aztán lenne rá úgy mondjuk este hatig időm rá, ami olyan három óra minimum. Utána tanulnom kéne (persze ez változhat pl.: kevesebb a házi) Abban a három óra minimumban lenne minden a sport, játék, séta, futás, más kutyákkal való foglalkozás. Hétvégén járnék vele kutyasuliba.

Elég lenne ez neki? Ha nem akkor mi nem jó? Etetést, ápolást, satöbbit kihagytam, de ezek szerintem alapvetőek, akár más is megcsinálhatja ha nincs rá időm (persze elsősorban én).



2017. jan. 10. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
3 órát nem tudsz mindenre beosztani. 3 óra még az akitámnak is kevés aki alapból baromi lusta jószág.
2017. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de ez a három óra a minimum, meg még ott van a reggeli egy óra.
2017. jan. 10. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Az a 6 (vagy több, vagy kevesebb óra a munkavonalra vonatkozik a show vonalú kutyák kevesebb foglalkozást igényelnek a szaporítottakról ne is beszéljünk...ha egy hétig rá sem nézel az sem fogja érdekelni mert nincs benne munkakedv vagy ösztön
2017. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig én nem show vonalút akartam :/ Akkor lehet nézelődök még egy kicsit a fajták között.
2017. jan. 10. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Azért ezt ennyire nem kell túlragozni és túlgondolni. Ha a kutyát csak simogatod, sétáltatod és labdáztatod, akkor persze, hogy kevés neki akár a 6 óra is, pláne egy munka németjuhásznak. De ha komolyabban dolgozol vele, céljaid vannak és elvárásaid, akkor untig elég lesz a 3 óra is.

Én a kutyáimmal általában napi egyszer tréningezek, az engedelmes 30-45 perc/kutya, a nyomkövetés kb. 20 perc. Olykor van, hogy 2 tréninget is csinálunk, illetve van heti egy pihenőnapjuk, amikor még séta sincs. Heti 1, jobb esetben 2 őv van a maliknak. És ez a legteteje annak, amit elbírnak! Ha ennél több munka, aktív foglalkozás van, romlik a teljesítményük, nem tudják kellően kipihenni magukat.

A kutyáim otthon csak alszanak, kimerülnek munka közben, főleg agyban, de fizikailag is. Mert nagy teljesítményt kell nyújtaniuk, bele kell adniuk a munkába minden erejüket, magas ösztönszinten kell dolgozniuk sokáig és nagyok az elvárások is. Mind fizikailag, mind szellemileg nagy terhelésnek vannak kitéve. Levezetésnek szoktunk úgy fél órát sétálni, heti 1-2 alkalommal hosszabbat, de már azt sem igényelnék, ha kimaradna, sokszor nem is viszem az egész bandát oda. Az főleg a nyugdíjas kutyámnak van.

2 malim, egy borderem és egy nyugdíjas keverékem van, az aktív foglalkozás kb. 3-5 órát vesz el összesen naponta.


Kérdező, olyan kutyasulit válassz, ahol van normál családi kutyás oktatás, szocializáció, stb, de ahol magasabb szintre is eredményesen fel tudnak készíteni. Ahol az oktatók maguk is sportkutyások, versenyeznek. Ha valóban munkás kutyád lesz, kelleni fog, hogy magasabb szinten is tudjnak veled foglalkozni. Ilyen iskolából persze nagyon kevés van.

2017. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkavonalu nj-m van. Napi 2-3 orat mozgatom. Eleg neki. 6 ora??? Szerintetek mindenki maganyosan elo munkanelkuli, akinek munkakutyaja van? Szeretnek itt az emberek tulzasba esni. Munkam van, ferjem van, hamarosan szeretnenk babat es termeszetesen a kutya marad, hiszen 2 ora alatt le lehet farasztani, ha valaki ert hozza.
2017. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Nekem is németjuhászom van suli mellett, én bevallom, reggel nem szoktam vele foglalkozni, egész nap kint van a kertben, négytől szoktam vele sétálni menni, változó, hogy mennyit. Nem ássa fel a kertet, a farkát sem rágta még le unalmában, ilyenkor télen pedig még lustább, mint egyébként.

Munkavonalút nem ajánlok, nekem show vonalú van, bár sajnos szaporítótól, de egy nyugodtabb példány szerintem bőven elvan ennyi foglalkozással. Nyáron és hétvégén pedig menjetek túrázni, suliba, sokat kirándulni, jó, ha minél több helyre viszed.


Szóval ha jó helyről veszel valami nem túl pontyhátút, akkor szép és egészséges kutyád lesz, egy alapból nyugodtabb kutya pedig bőven elvan annyi foglalkozással, mint amennyit nyújtani tudsz neki, és az szerintem rendben van.

2017. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég neki, de jó helyről, szerintem inkább show vonalról, az alomból egy nyugisabb kölyköt válassz.
2017. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, ugyan mar, 3 ora egy munkavonalunak is eleg, ha valoban igy fogja foglalkoztatni. Mondjuk ha nincsenek komoly celjai, akkor valasszon munkavonalon belul nyugodtabbat
2017. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!