Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Németjuhász egy vagy kettő?

Egyet vagy kettőt vegyek? Két szukát, két kant, vagy egy szukát egy kant? Egyet nem nahyon akarok, hogy ne legyen egyedül, de nincs tapasztalatom velük.

Keress kérdéseket hasonló témában: németjuhász

01-11 20:27  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2 3
ha foglalkozol vele minden nap akkor nem fogja magát egyedül érezni. Minden nap tanítani, sétáltatni és kutyás társaságba kell vinni. Semmi baja nem lesz. és amúgy is 2 kutya dupla költség. Legolcsóbban 80 000ft-ért tudsz tenyésztőtől német juhászt venni de az ivartalanítás, minőségi táp, oltás, féregtelenítés, felszerelés, kutyaiskola sokkal drágább lesz és nevelni is sokkal nehezebb kettőt mint egyet. 2 kutya nem fogja egymást szórakoztatni.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/26Időpont 01-11 20:31 Privát üzenet
Először kezd 1el. Járj vele oviba majd suliba. Legyen egy jólnevelt kutyád és akkor ezután jöhet a második. Egy kiskutyát se annyira könnyő megnevelni nemhogy kettőt. Nekem egy 9 hónapos szuka németjuhászom van. Imádom:) 12 hetes kora óta kutyaoviba járunk+ mellé 4 hónapos kora óta kezdő engedelmes és agility edzésre járunk. Ha te eleget foglalkozol vele nem fog unatkozni. Azt ugye tudod, hogy a németjuhásszal sokat kell foglalkozni? Egymást nem fogják lefárasztani. Ha nem vagy velük eleget lesz 2 unatkozó kutyád. Te mennyi időt szánnál rá? Miket nyújtanál neki? A neme igazából mind1 ivartalanítani kell mindenképp. Én először 1 szukát javasolnék, majd később jöhet mellé még egy szuka v még 1 kan. Mindenképp jó tenyésztőt keress. Munka vagy show line kutyát szeretnél? (foglalkozás tekintetébe nagyon nem mind1)

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/26Időpont 01-11 20:34 Privát üzenet
Egyet. Nekünk is egy van, és kettő néha nagyon sok lenne belőle. Egyedül is nagyon jól elszórakoztatja magát,ha kell,viszont ha kifarasztod, foglalkozol vele, akkor tényleg felesleges kettőt tartanod, főleg ha mondjuk kevés időd van rá.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/26Időpont 01-11 20:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Házikedvencnek venném őket, hatalmas telkünk van kb. 20000nm, de munkából kifolyólag van, hogy napokig nem vagyok otthon ezért nem akarok egyet.

# 4/26Időpont 01-11 20:37 Privát üzenet
akkor ne legyen kutyád. A séta még a leglustább kutyának is kötelező.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/26Időpont 01-11 20:43 Privát üzenet
Akkor egyet se vegyél... A németjuhászt mozgatni kell+ az agyát fárasztani. Lehet bármekkor a kert magától nem fog szaladgálni. Te meg gondolkozz már a kutya nem kerti dísz!!! Nem is akarsz vele foglalkozni.... Egy unatkozó neveletlen le nem fárasztott németjuhásznál, csak 2 roszabb. Ugyanis, ha te nem adsz neki feladatot majd ő talál... és nem biztos, hogy te örülni fogsz neki... (tapasztalat, egész nyáron+szorgalmi időszakban nagyon sokat foglalkoztam a németjuhászommal, most 4 hét vizsgaidőszak van, most lejjebb redukálódott, de így is mindennap foglalkozok vele, de ez most nem elég neki, így elfoglalja magát...)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/26Időpont 01-11 20:44 Privát üzenet
Már bocs, de ez hülyeség, hogy egy ekkora területen lévő kutyát mindennap kell sétáltatni. Heti 1-2 alkalom bőven elég.lefárasztani bent is lelehet.

A válasz 4%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/26Időpont 01-11 20:52 Privát üzenet
a séta nem feltétlen a fárasztásra van. És de, kötelező a napi séta.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/26Időpont 01-11 20:53 Privát üzenet
Nem nem kötelező. Régen sem haltak bele a kutyák, higy nem coltak minden nap sétáltatva. 3 nagytestű kutyánk van, heti max 2/ vannak kint, és köszönik jól vannak. Bent az udvarban minden nap játszunk, engedelmességi feladatokat gyakorlunk. Ha van vele foglalkozva rombolni sem fog.

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/26Időpont 01-11 20:59 Privát üzenet
A napi de maximum 2 napontai séta kötelező. Hogy miért? Hát a szocializáció miatt.
Kérdező, ha sokat utazol miért nem kistestu kutyát veszel akit vihetsz magaddal?

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/26Időpont 01-11 21:36 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elég ennyi foglalkozás egy német juhászkutyának?
Jó német juhászkutya tenyésztőket/kennelt mondanátok?
Van egy 6hónapos németjuhászom de még na állnak a fülei a kutya fajtatiszta, a tenyésztője azt mondta hogy fell fog állni ne izguljak, de én azért nem vagyok nyugott. Igaz..
Van 2 kutyám egy régi németjuhász aki 2 éves és most hosztam egy kölyök angol agárt és mind a kettö követ de mikor oda jön a kicsi rá morog a nagy meg megtámadja mit tegyek? Bocsi..
Van-e esélye annak hogy egy 9 hónapos németjuhász és egy 9 éves keverék németjuhász megszokják egymást vagy választanom kell a kettő között?
Első kutyának melyiket válasszam a Németjuhászt vagy a Boxert? Nagyon sokat olvastam mind a két fajtáról elég sok könyvet olvastam a kutya nevelésről is már a kutya iskolát is ki..

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu