Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MARADÓ TEJFOG (PERSISTENTIA...

MARADÓ TEJFOG (PERSISTENTIA DENTIS) milyen eséllyel okozhat problémát később?

Figyelt kérdés
9 hónapos kiskutyámnál figyeltem meg hogy "dupla szemfoga" van, rákerestem és találtam ezt a betegséget, pont így néz ki, a szemfoga mellett megmaradt egy kis kampós másik [link] azt írták hogy már 8 hónapos korára ki kellett volna esnie és ha addig nem, akkor ki kell húzatni. anya hallani sem akar erről és biztos hogy nem is lehetne rávenni. úgy látom a többi foggal nincs probléma csak ennél az egynél mindkét oldalon, kérdésem ha így marad, okozhat súlyos problémákat később? (hogy írták hogy íngyulladása is lehet mert ott marad a kajamaradék stb. :(
2017. jan. 17. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet gond a maradó fogaival, mindenképpen ki kell szedni. Nem mozog neki? Próbálj vele "durván" rongyozni (kemény dologgal nem szabad), rágjon csontot (nyers marha, vagy FŐTT disznó).

Anyádat meg kérdezd meg, hogy akkor sem viszi dokihoz a kutyát, amikor úgy begyullad az ínye, hogy nem tud enni? Hagyja majd éhenhalni?

Nem írtad, mennyi idős vagy. Nincs zsebpénzed, nem tudod egyedül elvinni? Legalább megnézetni? Ha nem komoly a dolog és normális a doki, akkor minden előkészület nélkül kikapja őket.

2017. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Száríts ki kopogósra kenyércsücskét. Akkora legyen, hogy rágnia kelljen a kutyának. Nyers csirkenyak egyben, ha kisebb testű.

Olyasmit kell adni, amibe bele tudja mélyeszteni a fogát. Talán sikerül így orvos nélkül is megszabadulni a tejfogtól.

2017. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!