Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzásnak számít, ha egy...

Claysiss04 kérdése:

Állatkínzásnak számít, ha egy kutyát bezárva tartanak egy 6-8 nm-es kennelben, ahol nem lakik ott életvitelszerűen a gazda?

Figyelt kérdés
Naponta jön hozzá, picit kiengedi, kb- fél, egy órára, nem lehet azt sem mondani, hogy nem szereti. De rövid idő után újra visszazárja és magára hagyja a kutyát és az ingatlant. A kutya olykor órákig szívszaggatóan sír nap közben ill. éjszaka is.
2017. jan. 18. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem jó neki az biztos. A törvény szerint nem az, mert ellátja, de józan ésszel az. Jobb lenne neki egy másik gazdi. (mondjuk ha idősebb kutyáról van szó, akinek esélytelen az örökbefogadása, akkor még mindig jobb mint egy menhelyen, mert ott heti 1x max 2x kerül ki az ugyanekkora kennelből, ahol akár több kutya is össze van zárva, itt meg legalább naponta)
2017. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annak számít.

Minek neki kutya így? Nem is értem...

2017. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 piriiiii ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ez nagyon is állatkínzás. Pláne, ha az én kutyám helyzetéhez viszonyítok, akivel egy ágyban alszom és lehetőleg mindenhova viszem magammal. Ha elképzelem, neki mekkora kínzás lenne egy ilyen életmód... :( Viszont Murinak megvan a lehetősége mozogni, természetes közegben, nem úgy, mint ennek a szegény párának abban a (nem túl nagy) kennelben, ahol napi 23 órát tölt egyedül. Képzeld magadat a helyébe. Szerintem pár nap után találnál módot arra, hogy megöld magad...
2017. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen az, de még mindig nem akkora, mint egy gyepi vagy egy menhely.
2017. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Fajtatiszta labrador, szép kutya, pár éves. Kértem a gazdáját több alkalommal, hogy legalább a körben bekerített telken eressze szabadon, jobb lesz neki úgy.

A válasz: Nem, mert attól fél, hogy úgy ellopnák a kutyát (mivel ő nem lakik ott) és hát, drága volt!

Paff!

2017. jan. 18. 11:50
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy ez is állatkínzásnak számít az emberek mégis támogatják. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8360870-menny..
2017. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Állatkínzás szerintem.De nem tudom,hogy lehet -e tenni valamit,mennyire foglalkoznak vele,hogyha jelented.

Ha már régóta fent áll ez a helyzet,akkor a legjobb az lenne,ha "kimentenéd" onnan éjszaka és keresnél neki normális gazdát.

Nem érdemi ezt egy kutya se szerintem.. Kevés helyre van bezárva,nincs vele foglalkozva és tök egyedül van..Sokkal szívesebben lenne az bent a szerető gazdival+ napi sétákkal,játékokkal.

Ennél még kb a menhely is jobb helyen lenne..Meg ott lenne esélye jó helyre kerülnie.

Nem értem az ilyennek minek állat.

2017. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
6: normális vagy? Ott összesen 2-3 hétről van szó, ami nem ideális, de nem ismerjuk a körülményeket. Ne hasonlítsuk már össze ezzel, ahol a kutya így éli le az életét.
2017. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6.os te tudod értelmezni azt a kérdést??? Nem úgy tűnik... Ott a kérdező elutazik 2-3 hétre és a SZOMSZÉDRA van bízva, miért lenne állatkínzás elmagyaráznád? Akérdező amikor otthon van gondolom nem napi fél órára engedi ki őket+ foglalkozik velük. Manapság kb aki nem a saját ágyában altatja a kutyáját/macskáját mindenki állatkínzónak van kikiáltva... Gondolkozzatok már emberek
2017. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 piriiiii ***** válasza:
Ha ezzel rám (is) céloztál, én nem azért altatom az ágyamban a kutyámat, hogy jó állattartó legyek (vagy annak tűnjek), hanem, mert imádom a kutyát és azt is, ha a közelemben van.
2017. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!