Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítjátok a kutyát?

Hogyan tanítjátok a kutyát?

Figyelt kérdés

Ki szoktuk engedni a kutyát a ház elé, mikor éppen beállunk az autóval vagy mi beszélgetünk valakivel.

Egy szóra visszajön, ezzel nincs is semmi gond, de azt nem érti meg, hogy ha jön egy autó ne szaladjon ki elé. Hogyan tanítottátok/tanítanátok meg ezt neki?

Előre is köszönöm.



2017. jan. 18. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Én arra tanítottam, hogy SOHA nem mehet a kapu vonalán kívül, csak ha ráteszem a pórázt, és indulunk sétálni.


Amúgy nem értelek: ha egy szóra visszajön, akkor hívd magadhoz, amikor jön egy autó. Ilyen egyszerű.

2017. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból ne engedd így ki, csak akkor mehessen ki, amikor sétálni mentek. Én így tanítottam az enyémet.
2017. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, hogy nem jöhet ki a kapun, ha nyitva van és nem vagyunk ott akkor se, csak akkor, ha sétálni megyünk és én magam hívom ki.

Amúgy tényleg miért nem hívod vissza? Vagy olyankor nem hallgat rád? Az első szóra visszajön nálam azt jelenti, hogy mindig visszajön, akármi is tereli el a figyelmét. Ha nálatok ez nem így van, akkor tanítsd meg jobban ezt a parancsot!

2017. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Minden további nélkül visszajön, csak legutóbb is az út másik oldalán volt és ha jön az autó nem fogom áthívni magamhoz, hogy elüsse. Magyarán azt kéne neki valahogy megtanítani, hogy amikor látja a mozgó autót akkor inkább leüljön vagy ne mozduljon, de ezt hogyan?
2017. jan. 18. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, elég kockázatos lenne erre tanítani, megdicséred, ha nem ugrott mégsem a kocsi elé? Inkább kerüld ezeket a szituációkat.
2017. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyszerűen nem szabad a patkáról lelépnie mert bárhol vagytok és lelép akkor bármi baja lehet és a kutya nem tudja azt csinálni hogy csak otthon szabad ilyet hanem akkor mindenhol ezt fogja
2017. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne így nem kiengedni.

De, ha ragaszkodsz ehhez a szokáshoz, akkor meg kell tanítani a helyben maradást, ill távolról ültetést, fektetést.

Azaz: ha pl. az út túloldalán van, és jön az autó, te pedig attól tartasz, hogy elészalad, akkor odakiáltasz neki és lefekteted. Ha elmúlt a veszély, hívhatod magadhoz.

2017. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!