Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutya macskák, jószágok...

Farkaskutya macskák, jószágok mellé?

Figyelt kérdés

Komoly dilemmában vagyok. Éppen tervezzük a kis tanyánk jövendőbeli "állatállományát".

A férjem mindenképpen szeretne kutyát is. Nekem két öt éves, lakásba szokott cicám van, kisebb korukban ugyan találkoztak kutyával, de szerintem nincsenek ilyesmire felkészülve :D

Ez még a kisebbik gond lenne, kölyökkutyákat hoznánk a házhoz, de a férjem éppen a csehszlovák farkaskutyát nézte ki magának, rögtön többet is, hogy falkában lehessenek.

Valóban gyönyörű jószágok, nagyon szimpatikus a jellemük is, de iszonyatosan féltem a macskáimat.

Attól nem félek, hogy ne tudnánk kordában tartani őket, volt már dolgunk kutyákkal, és még a macskáink is idomítottak... na de ott a vadászösztön.

Nem tudom, meg tudnék-e bízni az ebekben annyira, hogy a cicák közelébe engedjem őket, szinte a szemem előtt látom, ahogy szép lassan préda lesz belőlük...

Lehet csak azért dramatizálom túl, mert anyáméknál a szomszédban 4 évnyi együttélés után tépte szét a kutya a macskát, de nem szeretnék ilyennek még csak esélyt sem adni.

Ha valaki közelebbről ismeri ezt a fajtát, nagyon szívesen vennék beszámolókat, mennyire lehet visszafogni az ösztöneit :)


2017. jan. 19. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban hülye választás, jószág mellé kell valami juhászkutya meg valami patkányozó fajta. Mondd meg a férjednek, hogy a tanya egy funcionális létesítmény, először működjön ahogy kell, aztán vehet hobbiból magának kutyákat.
2017. jan. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Miért ne lehetne? Megnevelitek és szocializáljátok. 3 vizslám van és egy macskám. Összebújva alszanak, játszanak és nyalogatják egymást. Te most nem a kutyában hanem a nevelésében nem bízol. A férjed és te fogod nevelni szóval jó lenne tisztázni hogy tényleg készen állsz-e a kutyára.


A másik az, hogy először egyet kéne venni. És ti is jobban meg tudjátok tapasztalni a fajtát. Illetve a kölyök kutyák és a "kamaszok" elég rendetlenek

Sok "kamasz" kutyával lehetetlen bírni, még egyel is nehéz.


Jó tanács: #1 ezek benti kutyák

#2 ha kan és szuka is lesz, akkor ivartalanítsátok őket.


Minden a nevelésen múlik:)

2017. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Farkaskutyából 1 is sok nem hogy egy falka. Erős a vadászösztönük, nagyon dominánsak a szófogadást nem ismerik szerintem a háziállatokat megtámadnák. A macskával még kijönnek de a többivel nem nagyon. Egy tanya működtetése mellett nem lenne energiátok rájuk mert ez nem egy átlag fajta. Extra nevelés kell neki. Inkább tanyára valót válasszatok.
2017. jan. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Macskáktól függetlenül nem javaslom a fajtát, többet egyszerre pedig semmilyen fajtából.

Inkább valamilyen pásztorkutyát válasszatok, mint pl. a komondor. Kiskortól normálisan nevelve, hozzászoktatva nem fogja bántani az állatokat, cicákat sem.

2017. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Csehszlovák farkaskutya nem éppen a legjobb tanyasi kutya. Sokkal erősebb a vadászösztönük mint más fajtáknak+ 100x dominánsabbak. Nem való mindenkinek. Vegyetek valami könnyebben kezelhető fajtát, mert ha valami félrecsúszik a nevelésében a jószágállományotoknak lőttek.
2017. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A kutyasuliba jár egy csehszlovák farkaskutya. A kiképző egyénileg is rengeteget foglalkozik vele, mégis kiszámíthatlan. A futtatóban a legdominánsabb, állandóan résen kell lenni, ha ott van.

Persze, ez csak egy kutya, de én magam is mindenhol azt olvasom, nagyon nehéz nevelni, nagyon hozzáértő gazdát igényel. Ja, és a gyerekeket sem szereti alapból. Mielőtt megveszitek, nagyon komolyan tájékozódjatok.

2017. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért megnézném hogy boldogultok majd egy falka kamasz farkassal. Szerintem gondoljátok át. Találkoztam már ilyen kutyával aki gyenge gazdik mellett volt, hiába volt a suli akármi, már 7 hónaposan ráfogott a gazdi kezére.
2017. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5-ös és 6-os, ez volt a kérdésem lényege :)


Nem megyek bele a győzködésetekbe, mert teljesen felesleges, de képeztem már ki kutyát, még a macskáim is ismernek mindent parancsszót, maximálisan behívhatóak :D

Nem putyulgatjuk őket, tudjuk, hogyan kell bánni az állatokkal, így kölcsönösen tiszteljük is egymást.

Éppen azért költöztem ki tanyára, hogy nyugalomban éljünk. Ha kis esélyét is látnám annak, hogy bármivel idegesítene, akkor egy sánta teknőst se engednék oda.


Természetesen a kutyák kinti-benti tartásban lennének, és aki egyet javasolt belőlük, az előbb tájékozódjon kicsit, mert kifejezetten falkaállatok, kínzás lenne szegénynek egyedül. Éppen ezért hoznánk többet is, egyébként egy is elég ide :)

Nem ipari gazdaságra kell gondolni, azért pásztorkutyára hál'Istennek nem lesz szükség, a jószágot meg talán előbb féltem a két ravasz macskámtól :D Háziállatot keresünk.


Bár abban biztos vagyok, hogy szót értenénk egymással a kutyákkal, nem szeretném tesztelni, hogy kamasz lázadás közben meddig mernek elmenni.

Egy-két csirkét még leír az ember járulékos veszteségnek, de a macskáimmal senki nem szórakozik, mert puszta kézzel tekerem ki a nyakát...


Megértem, hogy a férjem miért szeretne ilyen fajtát, de én is úgy látom, hogy túl erősek benne az ösztönök. Nyilván jogosan :)

Valószínűleg megmutatom neki a válaszokat, és keresünk alternatívát, mert nem játszom a macskáim életével.

Még a szabadság is új nekik, felügyelet nélkül egyelőre csak futtatóban lehetnek kint, nem lennének felkészülve egy támadásra.

2017. jan. 19. 13:46
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es, látom írtál közben.

Nekem is a kamaszkorral vannak problémáim. Valahogy az az erős megérzésem, hogy túl nagy kísértés lenne az a két macska ahhoz, hogy ne velük próbálják feszegetni a határokat.

Rendes, jófej macskák, bőven elég lesz nekik, ha kutya jön a házhoz, nemhogy még vadászcélpont legyen belőlük. Nem csak a mi kényelmünkre kell gondolni, hanem a többiekére is :))

2017. jan. 19. 14:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként mindenkinek köszönöm a választ! Bocsi, kicsit fáradt vagyok :D
2017. jan. 19. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!