Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mibe halhatott bele a kutyám?

Mibe halhatott bele a kutyám?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kiszökött nem tudom hogyan,délben haza értem nem volt sehol egyből mentem keresni de nem találtam,szóltam ismerősöknek,hogy segítsenek,de nem lett meg estig..

Tegnap reggeltől délig kerestem de semmi aztán amikor este jöttem a hátsó udvarból láttam az utcaajtó előtt valamit,megnéztem,hogy mi az és a kutyám volt..

Lassan bejött ekkor láttam meg,hogy az egész nyaka felvan dagadva nagyon csúnya volt,levolt fogyva a füle véres volt

Szóltam neki nem reagált semmit,csak ment az előszobába fele majd lefeküdt és bármit csináltam csak lefelé nézett..

Majd ott voltam vele de csak feküdt pislogni sem pislogott,átvirrasztottam vele az éjszakát.. ma reggel én elmentem suliba,az ajtót nem csuktam be jól így kinyillott valszeg

Amikor haza értem mentem volna hozzá de nem volt ott..

Mentem a házához és bent volt,szóltam neki de nem.csinált semmit,amikor jobban megnéztem láttam hogy nem lélegzik.

Megnyomogattam kicsit de már halott volt.

Én kiborultam teljesen .

Majd amikor kivettük a házából megnéztem azt a dagadást a nyakán és nagyon puha volt,gondolom víz lehetett.

Majd észre vettem a nyakán hátul egy mélyebb sebet amit azelőtt észre sem vettem

Megfulladhatott attól a valamitől a nyakán vagy a seb okozta?

De az a dagadást hogy kerülhetett oda?



2017. jan. 20. 17:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Tőlünk 30km van az állatkórház. Mikor gyerek voltam este kellett volna doki a Bernáthegyinkhez. Nem házhozjövős. Akkor kocsink sem volt, de anyámék szereztek éjjel 11kor autót és vitték. A kutyát este meg is műtötték! Kb 1 éves volt akkor. Így élhetett még 9 évet egészségesen! Mindent lehet, csak akarni kell!
2017. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
Minden megyében van legalább 1 nagyobb város, ahol legalább 1 (ha nem több) állatorvosi ügyelet. Akár megyehatárról beérni a megyeszékhelyre max 1 óra lett volna és lehet a kutyus még mindig veled lenne. Mind emellett részvétem a kutyusod miatt, de egy ideig most ne legyen kutyátok.
2017. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
A szökésre mi a mentséged? Már az is felelőtlenség volt. A keresés sem volt valami alapos, nem volt messze, ha magától hazament olyan állapotban. Aztán nem vittétek orvoshoz. Hát mit lehet erre mondani... a gazdái butaságába halt bele.
2017. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom a kutyádat, de baromira felelőtlenek voltatok, már a szökéstől kezdve, de hogy csak néztétek hogy haldoklik, ahogy csak gratulálni tudok.
2017. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
Lehet ezt akárhogyan szépíteni, de mivel a kérdésed az: mibe halhatott bele a kutyám? - a válasz: abba, hogy nem tettél meg mindent azért, hogy túlélje a sérülését. Sőt, igazából semmit nem tettél, mert arra nem számíthattál, hogy a mellette virrasztástól majd hirtelen másnapra meggyógyul, egy nyilvánvalóan súlyos állapotból. Lehet hogy nem élte volna túl akkor se, ha orvoshoz viszed. Lehet. De azért ne legyen nyugodt a lelkiismereted, mert esélyt se adtál neki.
2017. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a pontos okát már nem lehet megmondani, de a halálában a gazdája felelőtlensége nagyban közrejátszik.

Lehet, hogy neked ez nyálasan hangzik, de nekem a kutyám nem "csak a kutyám", hanem a társam, a barátom. Így ha bármi baja van, pláne, ha ennyire komoly, akkor nem várok egy orvosra sem, reggelig sem, hanem addig megyek, amíg nem találok egy nyomorult orvosi ügyeletet, ahol ellátják. És leszarom ha 10,20 vagy 100 km-ert is kell utazzak emiatt. Ha haldoklik, akkor is sokkal humánusabb elmenni az ügyeletre, és elaltatni, mint hagyni hogy szenvedjen, amíg ki nem leheli a lelkét.

Nagyon sajnálom a kutyádat, és részvétem miatta, de amíg nem tudod belátni mekkora részed volt abban, hogy így végezte szegény, addig ne akarj új kutyában gondolkodni.

2017. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Soha többet ne vállaljatok kutyát, sőt gyereket se. Ennyire felelőtlenek nem lehettek.. Látod rajta, hogy haldoklik de te mégse teszel semmit ellene. A kutyád bezzeg az életét adta volna értetek bármikor, te pedig arra nem vagy képes, hogy szólj a szüleidnek, hogy baja van és ügyeletre kell vinni azonnal.
2017. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
0%

Részvétem:(

Nyugodtan lehet szidni a gazdit, de azzal nem érünk el semmit, nem hozza vissza a kuytát.

2017. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18 Ezt a kutyát már nem, de ha most kicsit elgondolkodott azon, mekkora a felelőssége a történtekben, és ezért a következő kutyájával már felelősségteljesebben, okosabban bánik, az a kutya egy hasonló helyzetet talán túlél, mert a gazdi felismeri, hogy itt nem lehet késlekedni, meg abban reménykedni hogy másnapra valahogy csak jobban lesz.

Viszont ha csak vigasztalgatjuk, és elhitetjük vele hogy semmiben nem hibázott, egy újabb kutya járhat ugyanígy.

2017. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hibásnak tartom magam is az elejétől kezdve

Családomat nem akartam belekeverni,de ők nem szerették a kutyát mert sokszor rosszalkodott meg ilyenek és nem is nagyon foglalkoztak vele

Amikor bátyám aki felnőtt meglátta,annyit mondott,hogy ebből majd tanúl hogy nem kell kiszökni,ha ha hétvégét túléli nem lesz baja

Én hívtam az állatorvost is de 13 évesen nem vesznek komolyan bármit is.mondok

És ennyi idősen sajnos nem tudok mit tenni egyedül

A családom meg se rezzent a halálatól én pedig teljesen összetörtem,lehet ezt mentségnek hívni vagy aminek akarjátok

Csak az igazságot írtam le.

Szerettem volna tenni érte valamit de a korom miatt nem vesznek komolyan és meg sem hallgatnak.

Köszönöm a válaszokat

2017. jan. 21. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!