Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírják egymást a lányok -...

Nem bírják egymást a lányok - nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy lassan tíz éves ivartalanított labrador szukám. Hozza a fajta összes tulajdonságát, soha nem balhézik se kutyával, se emberrel. Mostanában már inkább keresi az emberek társaságát, mint a kutyákét, szereti az embereket és megbízik bennük, vadidegenekben is, a kutyákkal nem nagyon foglalkozik, megszaglássza őket, hagyja, hogy őt megszaglásszák, ha egy lelkes fiatal túlzásokba esik, némi eleg szelíd morgással értésére adja, hogy részéről elég volt és igyekszik kitérni ezekből a helyzetekből.


Esténként itt a Duna-parton szoktunk sétálni Csillaghegyen, de mostanában átszoktunk az északi gáthoz, mert ott így télen nagyobb az élet picivel, szimpatikus kutyás emberek sétálnak együtt. Előrebocsátom, hogy a történet ember és állat szereplőivel alapvetően semmi gondom, csak a helyzettel. A helyzettel, ami a következő: hogy van egy 8 hónapos foxi kan és egy kétéves ivartalanított német juhász szuka, mindketten teljesen normálisak amúgy, csak ők már úgymond összehaverkodtak és mi úgy csöppentünk közéjük és mintha ez okozna problémákat. Az én labim nemigen foglalkozik velük, de a kis foxi gyakran piszkálja őt, amivel részemről semmi gondom, sőt, örülök neki, kell ez a kis interakció más kutyákkal, csak a német juhász határozottan féltékenynek tűnik. Ha a foxi kezdeményez, akkor rá morcos, de mivel nagy haverok, nem veszi túl komolyan, megbökdösi, rámordul, ellenben ha néha sikerül rávenni a foxinak a kutyámat, hogy foglalkozzon vele kicsit, akkor látszik a német juhászon, hogy ezt már nemigen viseli el, gyakorlatilag vetélytársként kezdi el kezelni a labimat, először csak kicsit ideges lesz és innen még sokszor van visszaút, ha valami eltereli a figyelmét, de megesik, hogy záros határidőn belül egyszer csak minden különösebb konkrét előzmény vagy előjel nélkül kiakad és elég durván támad. Sérülést eddig nem okozott neki, de azért nem néz ki túl jól ez a dolog így a labi gazdájaként, abszolút nem. Ma este volt az eddigi legdurvább, a német juhászt utána pórázra is vette a gazdája, miután elválasztottuk őket.


Na most, az a helyzet, hogy én igazából már eldöntöttem, hogy részemről szomorú szívvel véget vetek ennek a kapcsolatnak, visszatérünk a déli részre Csillaghegy-Rómaipartra, mert úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy ha a kutyám tíz évig elvolt dominanciaharcok megvívása nélkül, akkor most már nem hiányzik neki. Ez tehát gyakorlatilag eldöntött dolog, csak elhangzott valami a német juhász gazdájától, amin ettől függetlenül elgondolkoztam és érdekelne, kinek-mi a véleménye.


Arról van szó, hogy az eseménykor persze ő is elráncigálta a kutyáját és megkötötte (én nem, mert az enyém nem kezdeményezett, ahogy soha máskor se), de ettől függetlenül azt gondolja, hogy ennek a helyzetnek az lenne a megoldása, ha hagynánk, hogy lerendezzék egymással a vitát, eldőlne, ki a főnök és onnantól nem lennének problémáik, úgysem akarják egymást ilyenkor komolyan bántani. Én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ha az enyém lenne a kétéves német juhász és az övé a tízéves labrador, lehet, hogy én is ezt mondanám, de így fordítva nem olyan szimpi az ötlet :) Tény, hogy nem okoztak sérülést egymásnak, de azért épp eléggé félelmetes volt a jelenet nekem, mint egyszeri "jajjdecukikutya"-tulajdonosnak, akinek a kutyája gyakorlatilag soha semmiféle konfliktusba nem keveredett, pedig soha nem volt eltiltva semmilyen kutyától, sőt, épp ellenkezőleg. Ki, mit gondol erről az egészről? Csak úgy, kíváncsiságból.



2017. jan. 21. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy gazdaként én döntöm el, hogy mit engedek a kutyámnak, és irgalmatlanul ideges lennék, ha nem hallgatna a szavamra, hanem tettleg kellene visszatartanom. Az enyém szokott kakaskodni, bár sosem kezdeményez, de sajnos(?) ő ilyen mufurc, ritkán barátkozik és csak akkor, ha ő választ, így akik odajönnek, azokat előbb csak lecsapott füllel-farokkal, aztán morgással, aztán ugatással-odakapással tette helyre. Ilyen állapotban kaptam én meg őt, akkor volt másfél éves. Némi munkával elértem, hogy bármelyik fázisban rászólva odajön hozzám, és hagyja, hogy én oldjam meg a helyzetet. Ilyen nincs, hogy majd a kutyák döntenek, még mit nem. És ha a németjuhász úgy dönt, hogy letépi egy öleb fejét a nyakáról, akkor az úgy lesz jó? Nagyon nincs igaza szerintem.
2017. jan. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól döntöttél :) Igazán jó gazdi vagy hiszen a kutyákkal való találkozás,bandázás fontos. Ahogy az első Írja: Te döntöd el,hogy milyen szituációba hozod a kutyádat. Ezt a "vitatkoznak aztán feláll a sorrend" szempont inkább azoknál szokott lenni akinek két kutyája van. Ott fontos a hierarchia. Hiszen egy család, egy falka amit a kutyák,a gazdája és a gazdi családja alkot.


Viszont ez egy teljesen idegen kutya ismerkedésénél tiltandó viselkedési forma.


Jól döntöttél mert nem viszed engedetlen kutyák és tudatlan gazdák közé a kutyádat.

2017. jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
* illetve az kimaradt hogy az otthoni rangsor kialakítása odafigyelést igényel. Nem szabad hagyni hogy megöljék egymást
2017. jan. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem azért, a gazdája egyáltalán nem szeretné, hogy a kutyája más kutyákat tépjen szét, próbálja tiltani meg akadályozza is fizikailag, emellett gondot fordít a nevelésére, csak még nincs azon a szinten a kutya, hogy egy szóra leállna. Nem egy agresszív kutyáról beszélünk, engedelmesnek is mondható, póráz nélkül sétálnak ők is és simán oda lehet engedni más kutyához, nem várható semmi. Az a gond, hogy az én kutyámmal ugye egész konkrét baja van :) Ez pedig nekem megoldhatatlannak tűnik. Valamennyire elvi szinten igazat adok neki, hogy így meg lehetne oldani, csak én viszont nem akarom ennek kitenni a kutyámat, lelkileg se, de a fő baj, hogy arról sem vagyok egyáltalán meggyőződve, hogy biztosan nem szenvedne sérüléseket. Szóval ilyen nem lesz. De azt se akarom, hogy az ő sétáikat tönkre tegyük, szóval ez van.
2017. jan. 21. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!