Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyesek a pásztorkutyák?

Veszélyesek a pásztorkutyák?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnénk menni a Bihari-hegységbe a Pádisba túrázni pár napra. Nagy valószínűséggel vinnénk magunkal a németjuhászunkat is. Eddig nagyon lelkes voltam, viszont egyik ismerősöm mondta, hogy amikor ők arra jártak, akkor egy csomó szabadon kószáló pásztorkutyával találkoztak, akik nappal elhagyják a nyájat (KÁJ szerű kutyák). Na most ha kutya nélkül mennénk már önmagában az ijesztő, de ha kutyával megyünk akkor nem fognak megtámadni minket? Itt mindenhol azt írják, hogy ezek a kutyák minden más kutyát meg akarnak őlni. Viszont ott a Pádisban rengeteg kutyás szállás van, vagyis gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek, kik kutyával mennek arra túrázni. Esetleg valaki járt arra nyáron?


Illetve, mit tudunk tenni egy esetleges támadás elkerülése érdekében? Paprika spray vagy egyéb védekező eszköz?



#túra #pásztorkutya #bihari hegység
2017. jan. 21. 11:32
 1/8 anonim válasza:
2017. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jo kerdes, engem is erdekelne a valasz! Mondjuk nekem van pisztolyom, de az is hulyen nez ki h nekiallsz lelovoldozni a teruletet vedo helyi kutyakat :) !
2017. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, meg ha többen jönnek, akkor mire 1-et ártalmatlanítasz, a másik 2 leteper:/
2017. jan. 22. 00:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk minimum 6an leszünk (felnőttek)+ a kutya. Én abban bízok, hogy megszokták arrafelé a túristákat, mert nyáron az elég nagy paradicsom.
2017. jan. 22. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amikor édesanyámék túráztak arrafelé egy nagyobb társasággal és egy család lemaradt kicsit, a gyereket elég durván megharapták. Meg máskor is volt már olyan, hogy elég ijesztően viselkedtek velük a kutyák. A pásztorok meg nagyjából le se szarják a dolgot, ha oda is mennek, inkább csak azért, hogy megkérdezzék, mi a fenének mászkálsz arra.
2017. jan. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, igen azt tudom, hogy a pásztorok magasról tesznek rá, hogy napközben mit csinál a kutya... Neki elég ha este megvédi a nyájat a többi nem számít.
2017. jan. 22. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Erdekes ez a helyzet. En nem vagyok a tulszabalyzas es a nagy liberalizmus hive, nem gondolom hogy barki barhova mehessen ahova akar. Ez kicsit olyan középkori helyzet. Van az a terulet, vagy nyaj ami valakije, orzik a pasztorok es a nyers huson nevelt pasztorkutyak es igen, tudomasul kell venni, hogy arra nem mehetunk es pont. Gyonyoru a taj ez nem vitas, de vannak teruletek, amik csak a helyieknek all a rendelkezesere... Ezek orzik meg egy terulet erintetlenseget es szuveneritasat... Ott az ero es a termeszet es az ősi torvenyek az ur, azt még nem tette tonkre ez a repa nadragos, hímnős liberális europai jogpolgar!!
2017. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ne pont ez a helyzet. Ugyanis a kutya elkószál messze a nyájtól, akár több kilóméterre is, a fene se akar odamenni a nyájhoz. (nyilván a pásztorok sem a túrista útvonal mentén legeltetnek). Tehát az nem a kutya területe és tulajdonképpen senkié.
2017. jan. 22. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!