Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetem el, hogy a...

Hogyan érhetem el, hogy a kutyám ne foglalkozzon a vendégekkel?

Figyelt kérdés

Voltam már néhány olyan helyen vendégségbe, hogy a kutyák kb 10-20 mp alatt körbeszimatoltak, aztán otthagytak, és rám se néztek többé.


Az én kutyám nem képes békén hagyni a vendégeket. Nem bántja őket, csak állandóan szaglássza, nyalogatja a kezüket stb, és van olyan akit ez zavar. Többen félnek is tőle, mert nagytestű.

Ha elküldöm, pár másodperc múlva újra ott van körülöttük.


Hogyan tanítsam/neveljem, hogy normálisan viselkedjen a vendégekkel?

(inkább a tanítást, nevelést választanám, mint hogy kennelbe zárjam addig, bár tudom az lenne az egyszerűbb út)


2017. jan. 21. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdd el, hogy hallgasson rád. Vendégektől függetlenül rossz, ha elkülöd a helyére, ő meg kiröhög. Gyakorold a fegyelmezést, mikor nincs ott senki, kutyám van, de rohadtul utálom, mikor nekem kell testbeszéddel jeleznem a házigazda kutyájának, hogy kotródjon, ne nyalogasson, pláne ne ültömben a képemet.
2017. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezt szeretném én is elérni. A kérdés elsősorban a "hogyan"-ra irányult.

Ingerszegély környezetben minden ok, hazai és idegen terepen (csendes utca, erdő, mező) is.

Csak kutyák és idegen (vagy ritkán látott) emberek társaságában jön a probléma.

2017. jan. 21. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni velük, hogy ha jön hozzád 3 kutya és 5 ember, akkor egyszerre egy kutya vagy egy ember jöjjön be. Ha elkezdi a rossz viselkedést a kutya, egyszerűen rá kell szólni. Ha abbahagyta, akkor jöhet mindenki egyesével.


Egyébként meg ha szarik erre is és arra is, amit mondasz neki, akkor ki kell penderíteni...

2017. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vendegek se foglalkozzanak vele. Ha a vendegek sikongatnak meg elkapkodjak a kezuket meg futnak elole majdnem csak akkor nem fogja oket beken hagyni. Ha rajuk ugral akkor neked hatarozottan ra kell szolni. Vagy vezesd el es fogd meg mig megnyugszik. Csak nyugodt allapotban lehessen ott ahol ti vagytok. De ne kizard a spejzba es hagyd ott egyedul. Hanem maradj ott vele mig megnyugszik aztan egyutt vissza mehettek ... bar mi nem vagyunk ilyen turelmesek mi ugy zarjuk ki hogy latja mi van mert belát a szobaba de odajonni nem tud. Olyan gyerek biztonsagi ajtokkal.
2017. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hívj sokszor vendégeket és kérd meg őket, hogy ne foglalkozzanak a kutyával(se érkezésnél, se távozásnál és semmikor!!!), ignorálják, te pedig igenis szánd rá azt az 5 percet, amíg fegyelmezed a kutyát.


nekem amúgy az egyik kutyámmal sikerült ezt megcsinálnom, a másikkal viszont abszolút nem, mert a többség simogatni akarja és sipítoznak is neki, ezért feladtam... akinek nem tetszik h ugrál, ne jöjjön. ha pedig olyan ember jön, akire tényleg nem kéne ugrálni(pl magántanár), inkább elzárom.

ezt sokkal kulturáltabbnak tartom, mintha minden vendég előtt ott produkálnám magam. inkább szólok h ugrálós és kivárom azt a fél percet amíg lecsillapodik.

2017. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!