Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs pénze állattartás...

Akinek nincs pénze állattartásra, miért tart állatot? Kell valami simogatnivaló, de ha beteg, felfordulhat?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat a provokatív címért. A kérdés inkább érdeklődés, véleménykutatás jellegű.


Annyi, de annyi abszurd kérdéssel találkozni csak itt (de máshol is), hogy a kutya/macska beteg vagy balesetet szenvedett, és hogy mit tudnának vele házilag csinálni, mert állatorvoshoz nincs pénz (vagy csak nem akarják) elvinni.


Esélyes, hogy vannak, akik valójában tisztában sincsenek az állatorvosi költségekkel. Gyakran hallani olyan túlzásokat, hogy "nincs pénzem otthagyni százezreket az orvosnál", holott a megfelelő orvosnál egy vizsgálat max. 5-6 ezerből megoldható (legyen mondjuk kb. 10 ezer, ha gyógyszer is kell). Ennél nagyobb kiadások csak nagyon nagy probléma esetén merülnek fel, pl. műtéti költségek. De vannak, akik inkább végignézik az (állítólag szeretett) kutyájuk haldoklását tétlenül, az ügyelet keresése helyett.


Ott van az a csoport is, aki csak tájékozatlanul bevásárol a legolcsóbb konzervekkel (miért terjedt el egyáltalán, hogy a konzerv az elsődleges kutyakaja, mikor 80-90%-ban csak víz, gabona és hamu?). Azoknál még a házi koszt is egészségesebb, ha nem fűszerezik/sózzák agyon. És vannak, akik azt hiszik, a legjobbat kapja a kutyájuk/cicájuk, ha megveszik nekik a Pedigree/Chappi/Whiskas/Friskies szintű kajákat, aminek az árán már valóban lehetne kapni normális hústartalommal rendelkező száraztápot is.


Az állattartás nem kötelező. Ha nincs pénz, nem tartok állatot. Ha kevés pénz van, akkor is teszek félre az esetleges problémák idejére.


Sajnálják azt az 5 ezret, amit az 1 hete nem evő kutya kivizsgálásáért kérne a doki? Egy mozi/barátokkal összejövős este/telefonszámla kerül ennyibe. Miért hagyják inkább szenvedni az állatot?


Véleményeket köszönöm.



2017. jan. 21. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Akik ezeket a kérdéseket felrakják vagy falusiak akiknél a kutya fogyóeszköz vagy kétségbe esett gyerekek akik nem tudják az állatot orvoshoz vinni. :/
2017. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A falusi lét nem feltétlen kifogás rá. :/


Rengeteg falusi ismerősöm van, akik normálisan, családtagként tartanak kutyát, kinti-benti tartással, ivartalanítva, rendes kajával etetve. Ugyanígy van olyan városi ismerősöm is, akinél civilizálatlanabb, primitívebb embert még nem igen láttam.


Az utóbbi eset viszont a szülők szégyene. A gyereknek azt tanítják meg ezzel, hogy teljesen rendben van, ha szenved az állat, majd lesz másik. Aztán lesznek, akik ebből kinőnek és más módon, rendesen tartanak állatot, meg lesznek, akik továbbviszik ezeket az elveket...


Köszi a válaszodat.

2017. jan. 21. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nagyon sokan nem tudják, mi a felelős állattartás. Főleg vidéken, a kutya macska fogyóeszköz, semmilyen érzelem nem fűzi hozzá őket. Szerintem ezt is tanítani kéne az iskolában.
2017. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbben azzal a kifogással jönnek, hogy "de régen is elélt a kutya/macska x évig úgy, hogy szeméttel volt etetve, le se volt tojva egész életében, csak ki volt vágva az udvarra, stb.", és nem hajlandóak elfogadni, hogy milyen változások mentek végbe azóta, és hogy mennyi évvel meghosszabbíthatnák az állatuk életét azzal, ha mondjuk pl jó minőségű táppal etetnék. Meg az csak egy állat, örülnek ha megveszik nekik a legolcsóbb filléres szemetet, hiszen sokszor ők maguk is vágóhídi hulladékból készült felvágottakat esznek, akkor honnan is tudnák, hogy pl. miért nem jó a kutyának a legolcsóbb táp. Az csak egy állat, azt nem kell orvoshoz vinni, majd rendbe jön magától, ha meg nem, akkor így járt, majd lesz másik a szomszédból ahol mondjuk évente ellik a kutya/macska, mert "nem akarnak beavatkozni a természet rendjébe" azzal hogy ivartalaníttatják, vagy valami más kifogást talalnak, hogy miért nem.

A tv-ből ömlik a pedigree/whiskas reklám, akik pedig nem látnak tovább a tv-nél, azok persze hogy azt fogják hinni, hogy milyen jót tesznek azzal hogy azt veszik még.

Sajnos a legtöbb ember, főleg az idősebbek, annyira nem nyitottak az új és más dolgokra, hogy bármit lehet nekik mondani, csak az általuk jónak hitt dolgot fogadják el.

2017. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontozza le a válaszokat, én mindenkit felpontoztam. Személyes véleményen mit lehet nem hasznosnak találni?


--


Köszönöm a válaszaitokat.

2017. jan. 21. 21:00
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos az én családom is a felelőtlen állattartók körébe tartozik.

Eddig két kutyusunk, 2 hullámos papagáj és számtalan macska pusztult el nálunk, mert a szüleim egyszerűen sajnálták a pénzt az állatorvosra.

Mondjuk mióta felérem ésszel, hogy ez így nem felelős állattartás a szüleim hozzáállásán is sokat javítottam, sikerült felszámolnom az itthoni macskaszaporulatot, és gazdit találni a kiscicáknak, így mostmár csak egy kandúrunk van, aki hamarosan ivartalanítva lesz, és a jelenlegi kutyusunk helyzete is sokat javult, aminek nagyon örülök, mert szegénykém már nem mai gyerek.

2017. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 g8ri válasza:
24%
azért mert nagyon szereti és a szeretett többet ér a pénznek. KOLBÁSZ
2017. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nos nekunk szerencsenk van mert van allatklinika hetkoznap 8ig es hetvegen 4ig.


Meg en olyan ember vagyok ha valami baj van spuri orvoshoz. Minel hamarabb megyunk annal olcsobb lesz. A kocsimnal is ezt az elvet vallom. Ha valami zorog spuri a szerelohoz. Egy szelep 20 ezer ha szetmegy a motor akkor uj kocsi.


De sok ember tapasztaltom szerint mindent addig huz ameddig csak tud. Mondjuk reggel hany a kutya meg bagyadt. Biztos bezabalt. Este 10re rajon hogy nagy a baj de mar nincs doki, kihivni also hangon 20 ezer annyia meg nincs ra. Var reggelig hatha jobban lesz, vagy nem rosszabbul es akkor makd elviszi, feljon gyikre hatha valaki azt mondja nem lesz baj ez normalis a kutyaknal.


Viszont ezzel nem ertek egyet, hogy akinek nincs penze...


Egy kutya 15 evig el. Ennyi ido alatt siman meg lehet gazdagodni vagy teljesen leegni. Betegseg, baleset, valas, hazastars halala, munka elvesztese es maris ott vagy a nullan.

2017. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Mindenben igazad adok neked, kérdező, kivéve az állatorvosi árakat. Legalábbis nagyon változóak az árak. Lehet, hogy ahol te laksz, ott olyanok, amit írtál. Nekem a cicám volt egyszer beteg (tüdőgyulladás, fekélyes száj, magas lázzal), neki 96 ezer Ft-ba került a gyógyíttatása. Ebben volt infúzió, gyógyszer, tüdőröntgen, FELV-FIP teszt, teljes labor.

Most műtötték egy ismerősöm kistestű kutyáját bélelzáródás miatt, 130 ezer Ft-ért.

Persze normális ember ilyenkor erején felül is kifizeti, ha lehet, megmenti az állatát. Én is ezt tettem, kölcsönkértem.


Az ivartalanítás itt nálunk (Pest megye) cicáknál kandúr: 10-15 ezer, nőstényeknél 15-20 ezer, kutyáknál 15 ezertől 60 ezerig (testmérettől függ).


Oltás kombinált: 8-10 ezer Ft.

Veszettség elleni 5000 Ft.


Vizsgálati alapdíj (amikor még semmi nem történt, csak hogy egyáltalán foglalkoznak veled) 5000 Ft, ügyeleti időben 7000 Ft. Erre jön rá minden egyéb vizsgálat, gyógyszer, gyógykezelés.


Tehát valóban drága az állatorvos sok helyen. De aki állatot tart, annak erre fel kell készülni, félre kell rakni apránként, hogy mindig legyen mihez nyúlni hirtelen, ha kell. Illetve létezik biztosítás is már.


Ami a kaját illeti, a reklámok, a tévé előtt bambulás, tájékozatlanság az oka az általad említett márkák preferálásának. Sokaknak valóban fogalmuk sincs, hogy nem a legjobbat veszik ezzel az állatuknak.

2017. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8


Jogos a nézőpontod, hogy az élet változékony. Viszont válságosabb időkben is fennáll a lehetőség, hogy az ember tervezzen. Sőt, akkor talán még inkább meggondolja, hogy hova kerül minden forintja. Vésztartalékot, úgy gondolom, mindig szükséges tartani. Ez fordítható saját problémákra, hullámvölgyekre, vagy a háziállatéra.


Természetesen, adódhatnak olyan szituációk az életben, amikor egyszerűen nem tud tovább gondoskodni a házikedvencéről valaki. Ez esetben kereshet neki másik otthont, még ha nem is könnyű. Vagy valamiféle megoldást.


A halogatás érdekes érv, köszi, hogy felvetetted. Az ember vár, és reméli, hogy valami (pozitív) történik, a dolog megoldódik magától/megoldja más. Ez sok dologban igaz.

2017. jan. 21. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!