Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámal?

Mit csináljak a kutyámal?

Figyelt kérdés

Most 2 éves és először "tüzel".

Folyton kiszökik és más kutyákkal van eggyütt.(ez még nem is lenne baj)

De Már a szomszédok panaszkodnak hogy folyton ott van náluk...


De ami emgem nagyon meglepett haza jöttem a suliból pénteken már kb. 1 hete nem láttam a kutyámat.

Meg akartam simogatni és majdnem megharapott...

És nem is foglalkozott velem... :(

Pedig előtte mindig örült nekem amikor hazaértem...


Ez normális hogy így viselkedik?

Vagy mi a baja?



2017. jan. 21. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

első körben ivartalaníttasd ki és csináljátok meg szökésbiztosra a kerítést.

végül elkezdhetnél vele foglalkozni is... (napi séta, trükktanítás, játék stb.)

2017. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, igenis baj, hogy más kutyákkal van együtt az utcán mert:

-pár hónap múlva kiskutyáitok lesznek

-törvényellenes h egy kutya felügyelet nélkül az utcán bóklásszon, vannak emberek, akik félnek a kutyáktól(ha még téged is meg akart harapni, lehet, h jogosan félnek)

2017. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két évesen valószínűleg nem először tüzel, de ez mindegy is.

Ivartalaníttatnotok kellene. Ez volna az első. Utána pedig napi 1-2 óra séta, játék. Ha kellőképpen kifárad, nem akar majd szökni. + javíttassátok ki a kerítést.

A gazdi felelőssége, hogy a kutya a portán belül maradjon.

Ha folyton kiszökik, akkor megmérgezhetik, baleset érheti, valaki ijedtében lefújja gázspay-vel stb.

Ha valakit megharap, titeket büntetnek meg. Ha a szomszéd feljelent, akkor is megbüntetnek. Ha egy autó elüti a gazdátlanul kóborló kutyát és az autóban kár keletkezik, kifizettethetik veletek.

Egy ivartalanított, családtagként kezelt, jól lemozgatott kutyával ritkán van olyan gond, hogy szökik és agresszív. Viszont ha a gazdájával agreszív, ott komoly gondok vannak.

Szerintem érdemes a kérdést áttetetned a kutyák kategóriába, mert a macskákhoz írtad ki ;)

2017. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be az állatorvoshoz ivartalanításra. Tüzelés elmúltával kb. 3-4 hét múlva műthetik, félidős vemhesen.

Aztán: meg kell oldani, hogy a kutyád ne tudjon kimenni az udvarról, ne tudjon szökni. El kell kezdeni nevelni, naponta sétáltatni, engedelmességet tanítani neki.

2017. jan. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De, hatalmas baj hogy más kutyákkal van együtt! Valószínűleg már vemhes, mit fogtok csinálni 8-10 kiskutyával??? Ivartalanítás, szökésbiztos kerítés, napi séta. Ez az alap. Szomszéd helyében fel sí jelentenélek, hogy harapós, neveletlen kutyát hagytok egyedül csatangolni! Tuti falusi parasztok vagytok, ott divat ez a színvonalon aluli "kutyatartás"...
2017. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne lenne baj, hogy az agresszív, neveletlen, ráadásul ivaros kutyátok kint van az utcán?

Nyilván nem először tüzel, ha már 2 éves, csodálom, hogy eddig még nem vemhesült, ha ennyire nem érdekel titeket, hogy mi van a kutyával.

Csak pár kérdés: mennyit sétáltatjátok? Mivel csak az unatkozó, kertbe kivágott kutyák szöknek. Miért tartotok kutyát, ha még annyit sem vagytok képesek megtenni érte, hogy foglalkozzatok vele, ivartalaníttassátok, neveljétek, csináljatok egy olyan kerítést, hogy ne tudjon szökni?

A szüleidhez is lenne pár szavam, hogy gyerekként ezt látod tőlük, hogy így (nem) szabad állatot tartani...

2017. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!