Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut?

Alaszkai malamut?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a kutya fajta. Most lehetőségem nyílna venni egy kölyök kutyust. Infókat kérnék tőletek, esetleg személyes tapasztalatot. Mit csináljak vele, mit ne, kijön-e a gyerekekkel, jó lenne családi kutyának, milyen temperamentumú, stb..?
2017. jan. 21. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ennyit sem tudsz róla akkor gondolom kinézet alapján választottál.Nagyon sok mozgást igényel mert munkakutya, szánhúzó. A nyarakat rosszul viseli nyáron hűvös helyet kell biztosítani. Nagyon sokat kell sétáltatni jobb esetben futtatni. Ha nem kinézet alapján választottál volna kutyát akkor a temperamentumot tudnád. A gyerekekhez szoktatni kell utána nem lesz baj. Jól gondold meg hogy akarsz-e malamutot, ja és nem mellesleg az ára 200-250K ft.
2017. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak vele, mit ne,"(...)


Hát igazából kezeld úgy mint egy átlagos kutyát. Következetesen,igazságosan és határozottan neveld. Nem való első kutyának. Hatalmas energia szintjük van.


"kijön-e a gyerekekkel, jó lenne családi kutyának"


Nem egy átlag családi kutya... De tökéletes lehet a megfelelő hozzáértéssel. Ha jól neveled és szocializálod a gyerekeket hű macijává fog válni :)


Nagyon vicces kkutyák. De elég önállóak is, főleg a "kamasz korukkban" nagyon "süketek". Nem a saját kutyusomról beszélek az ismerősömnek van. Szerintem ha jól kezelitek ideális családi kutya

2017. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslatom: ne küllem alapján válassz kutyát, hanem jellem alapján.

Gyerekekkel kijön-e: nevelés, szocializáció kérdése minden kutyánál.

Nem igazán az a bújós családi kutya.

Nyári meleget nehezen viseli, kánikulai napokon célszerű hűtött lakásba beengedni hűsölni.

Nagy mozgásigényű, rendszeres futtatást, sportolást igényel.

Nehezebben nevelhető, mint pl. egy német juhász.

2017. jan. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg!!!Családi kutyának pláne ne!Nem gyerekek mellé való.Érteni kell hozzá.Nagy testű kutya krményen kell fogni,mert baj lesz!
2017. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal.

Ha mindenképp kutyát akarsz akkor a berni pásztort ajánlom.

Nagyon gyerekbarát, viszont kölyök korában megkell nevelni és tanítani olyan dolgokra amiket elvársz tőle, mert ez később nem fog menni. Egyébként rendszeresen sétáltatni kell és nagy a mozgásigénye is. Családi kutyának megfelelő.

2017. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Egyáltalán nem nagy testű kutya.

Legalábbis ha nem ezt a francse tudja milyen óriás malamutot nézed. A sima malamut kan marja sem nagyon éri el a 70 centit, és súlyra is 40-45 kg. De az nagyon a max szerintem. Legalábbis az enyém ha rendesen van mozgatva 38 kg körül van a súlya.


Olvass utána sokat, és ezt a kezeld úgy mint egy átlag kutyát most felejtsd is el. Mondok egy példát, mikor az enyém kicsi volt ha elvitte a cipőt megszidtam. Rájött, hogy nem viheti el a cipőt, deeee mi van ha az a cipő nem a talpán áll, hanem el van dőlve jobb oldalra? Na? Megpróbálja, megszidod, bal oldalra van dőlve is megpróbálja, megint megszidod. Azután leszokik róla, ha éppen kedve szottyan, de legalábbis amíg a közelben vagy nem viszi el.


Nagyon kreatív kutyák, és szószerint idióták. Ezért szerintem aki szerez egy malamutot magának, részben idiótának kell lennie és rettentő kreatívnak is, hogy rendesen fel tudja nevelni. Akiből ez hiányzik és nem szereti a nem normális dolgokat, annak csak szenvedés lesz.


Passzolom gyerekkel emnnyire lehet otthagyni, nálam még semmi baj sem volt vele gyerekekkel.


Nem kell napi 80 km-t futtatni. Nem is fog igazán sprintelni kilométereket, inkább lassan de sokat mennek.


Az enyém szeret húzni biciklit, meg amúgy meg is tanítottam ignorálni a hirtelen ugráló macskákat, nyulakat. Tud menni vezényszóra. Nagy élmény neki is, meg nekem is, hogy kényelmesen a bicón -10 fokban húzathatom magam 3 órán át és széjjel fagy a lábfejem. De nem megy gyorsan, 10 km/h az átlag kocogása húzás közben, néha megugrik és sprintel egy kicsit de ennyi. Egyedül nem gyors, ha van előtte másik kutya akkor annak felveszi a tempóját, de egymagától kényelmes. Gyanítom fogatban nem leader dog lenne, hanem valahol középen helyezkedne el. Vagy max még wheeler dog hátul, mert erő iszonyat sok van benne.


Így röviden összegezve ennyi, ha nem akarsz olvasni: Ha nem vagy kreatív idióta legbelül, ne vegyél malamutot.

2017. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!