Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terriert vagy...

Yorkshire terriert vagy bichon havanese-t?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik Kutya fajta ideálisabb a lakásban tartásra.( Tudom mind a kettő benti.) milyen szemszögből válasszak . Mert én nem tudok dönteni ezért is szeretném ha segítenének inkább abban hogy mik az előnyeik, és hátrányait ezeknek a kutyafajtáknak.

2017. jan. 22. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az életviteledhez megfelelő fajtát válassz
2017. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bichon egy nyugodtabb, egyszerűbben kezelhető fajta. A yorki pedig egy hiperaktív fajta.


Válassz életvitelhez

2017. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A yorkshire terrier mint a fajta nevében is benne van, terrier. Nagy mozgásigénnyel, konok kis fejjel :)

A bichon nyugisabb.

Te érzed, melyik jelleme illene inkább hozzád.

2017. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1%
3 éve én is ezek között vaciláltam.Aztán havanese lett.Gyönyörű és szofogadó!A yorkik idegbetegek!!
2017. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó: ne haragudj, de a jól kezelt yorkik nem "idegbetegek"

Nekem pl. a havanese-m stresszelt be mindentől egy időben, meg félelmében összehányta magát. Mégsem könyveltem el őt sem ideggyengének, hanem rehabilitáltam hosszadalmas munkával.

2017. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2%
Nem haragszom.Igen legtöbbször nevelés kérdése,de azért a nagy általánosságban sajnos azok...kicsi léttükre a LEGTÖBBJE agresszív más kutyákkal szemben is.A kolléganőmnek kettő van.Az egyik neki támadt egy malamutnak el is tört az álkapcsa,70 ezerért kelett műteni.
2017. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb Yorki azért ideggyenge, mert eleve szaporítiott alomból származik, ha meg mégsem, akkor ölebnek tartják őket és nem terriernek. Hiába kicsik, aktív szocializáció és tisztes mennyiségű lemozgatás kell nekik. Valóban így is zajosabbak az átlagnál, hamarabb jeleznek, de viselkedési problémáik zöme a rossz tartás következménye. Én magam egyetlen egy normálisan tartott yorkshire terriert ismerek, ő az egyik sétapartnerünk. Igen, bár csak a délutáni bandázós, labdázós sétánál van velünk, a reggeli futós/lemozgatóst nem bírná, vizslám van. Még ilyenkor télen is lent van velünk simán 2 órát (igaz, szibériai hidegnek is ellenállóan beöltöztetve) és nem picsog, meg drámázik, hanem rohangál, játszik, túrázik velünk becsülettel. A nagyobbak már megtanultak vele finoman bánni, bár néha megpördül a tengelye körül, mikor nagyon belejön a buliba, de vigyáznak rá, ő meg úgy vislekedik a többiek között, mintha maga is legalább 25 kilós lenne, hihetetlen jó fej. A legtöbb Yorki lakáskutya, annyi sétával, hogy épp csak a dolgukat el tudják végezni, bár sokukat eleve pelekára szoktattak, hogy minél kevesebbet kelljen kivinni, a szocializációjuk meg egyenlő a nullával, így a legtöbb a méretei miatt eleve félelmi-agresszív (ezért ugatnak, meg mennek neki mindennek és mindenkinek) Természetre a bichonok nyugodtabbak lennének alapon, az én szomszédomé spec egy szeparációs szorongós, napi minimum 10 órát vonyító, sosem sétáltatott agresszív példány, bár minket békén hagy, valamilyen oknál fogva tart az én galamblelkű, jólnevelt kutyámtól,vagy tőlem :D Egy megfelelően tartott yorkival nincs gond, hihetetlen okos, rafkós, jófej blökik tudnak lenni.
2017. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2017. jan. 23. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!