Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy leshet bebizonyítani,...

Hogy leshet bebizonyítani, hogy a kutyámat folyamatosan mérgezi a szomszéd? Lehetséges egyeltalán?

Figyelt kérdés

Két hónapja hívtuk ki először az állatorvst, mert a kutyus annyira rosszul volt, hogy inni is csak úgy ivott, hogy az eléraktuk a vizestálat és fekve egy pár kortyot. Akkor azt mondta az orvos, hogy vmi mérgezőt evett és el kellet vinni az állatkórházba, aztán rendbejött.

Ennyire azóte szerencsére nem kapta el a rosszul lét, de többször hívtam az állatorvost, hogy a kutya hányt, nem eszik stb. Azt mondta, hogy tipikus mérgezési tünetek.

Két házzal odéb hasonló dolog történt az ott lévő kutyussal. Biztosak vagyunk bent, hogy a szomszéd mérgezi a kutyákat, de bizonyítani nem tudjuk. Nincs vmi használható ötletetek?

Előre is köszönöm.


2010. máj. 6. 14:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha biztos vagy abban h a szomszéd csinálja , akkor menj(etek) át hozzá és először csak szépen kérjétek meg h hagyja abba amit csinál.A kutyádat zárjátok el vagy kössétek meg 1-2 napra amíg nem vagytok otthon , ha hazaérsz nézz körbe h nincs-e vmi bedobva hozzátok , ha találsz valamit (pl kaját) akkor el lehet vinni bevizsgáltatni és fel lehet jelenteni.

Am ha szép szóval nem megy , akkor menni fog durván...

PL-náluk az volt h az ujságos hergelte a kutyát rugdosta a kerítést , dobálta a kutyát stb. Először megkértük szépen h hagyja abba de csak folytatta , 1 hónapra rá sikerült rajtakapnom , elkapott az ideg és kimentem és úgy elkezdtem vele ordibálni h szó szerint remegett a térde... Ezek után nem csinálta többet (arról ne is beszéljek h anyámnak is beszólogatott amikor hozta az ujságot).Tudom h a te eseted más , de ha nem megy szépszóval....

2010. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg nincs valami mérgező növény a kertben vagy a környéken? Utána keress az udvaron szivacsot vagy étel maradványokat. Ha a szomszéd a hibás üsd még életjeleket mutat.
2010. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tuti nincs mérgező növény. Csak pázsit meg gyümölcsfák vannak.
2010. máj. 6. 18:45
 14/18 anonim ***** válasza:
Szőlő esetleg nincs a kertben? (Csak a biztonság kedvéért, de nyilván a szomszéd a mocsok.)
2010. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem nincs szőlő.
2010. máj. 7. 15:36
 16/18 anonim válasza:
a szőlővel mi a baj? permetre gondolsz, vagy a kutyának emészthetetlen?
2014. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Gy.Ata ***** válasza:
54%
Szerintem szoktasd le a sok ugatásról, és akkor nem akad ki rá a szomszéd.(Gondolom ez a gondja)
2015. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

" [link]


Nekem volt szerencsém pesti társasházban ahhoz, hogy közvetlenül a bejárati ajtóm elé, és a liftbe újságpapirra tett valaki szalonnabőrbe varrt patkánymérget.

Elzarándokoltam toxikológiai vizsgálatot csináltatni, megállapitották hogy patkányméreg- közveszély okozás ugyanis a liftet gyerektől kezdve mindenki használja, majd a rendőrség lezárta azzal, hogy a cselekmény nem bűncselekmény.

Jelenleg egy dunaparti gyönyörű városban élünk, és a szomszédom megmérgezte az öregebb kutyámat, aki farkcsóválva örömmel üdvözölte őket mindig - és nem az én kutyáim üvöltöznek egész éjjel egész nap, hanem a szomszédé - több mint egy hónapig harcoltunk az életéért de végül el kellett altatni.

Épp most látom, hogy további mérget rakhatott át ez a retkes patkány, mert a kutya-macska fekhelyén vérfoltokat látok.

Az ember, akiről szó van, elmebeteg szadista bűnöző.

Amint meghallja, hogy vakkantottak a kutyák, mert kiengedem őket reggel, azonnal kiszaladt mindig a házából és a kerités mellett ólálkodott. Többször szembenéztünk egymással, nem értettem, mi a fenét akar.

A mérgezés után döbbentem rá, hogy hónapok óta csinálja.

Miután más súlyos rongálásokat is elkövetett már ellenünk, addig fog ügyeskedni, mig az összes állatunkat kiirtja.

Az ilyen embert miért nem lehet kényszergyógykezelés alá vetni, hisz az állatkinzók elmebetegek és közveszélyesek.

Ez is kinoz embereket is.

2018. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!