Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs, bolhairtás, szívférg...

Kullancs, bolhairtás, szívférgesség, féreghajtás. Tippek?

Figyelt kérdés

10 hónapos kan, hosszabb szőrű keverék kutyusom van. Amikor elvittük állatorvoshoz az Advocate-cseppet ajánlotta a fenti dolgok ellen, mert hogy ebben minden benne van, és így féregteleníteni se kell. Én azóta se értem, miért nem, de még úgyse esedékes a kövi tabletta.

Eléggé drágállom ezt a cuccot, és azt sem szeretem, hogy utána napokig szúrós szagú a kutyus szőre, nem lehet rendesen simogati, illetve, hogy havonta kell bekenni vele, és nem mindig úgy jön ki a lépés, szóval túl sűrűn kell a rendelőbe járkálni érte.


Légyszi ne írjátok, hogy akinek nincs pénze 3ezer ft-os cseppre az minek tart kutyát, nyilván van rá pénzem, és ha tényleg ez a legjobb megoldás, továbbra is meg fogom venni, de érdekelne, nincs-e erre praktikusabb, olcsóbb megoldás.


Köszönöm előre is!



2017. febr. 2. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagon a jelenleg kaphato keszitmenyek mindegyiket havonta kell alkalmazni a szivfergesseg megelozesere. Igy ilyen szempontbol nem talalsz praktikusabb keszitmenyt.


Az Advocate fereghajto hatasu is, de nem hat pl a galandfergek ellen. Es nem tartja tavol a szunyogokat sem.


Ha azt szeretned, hogy minden ellen vedve legyen a kutyad, akkor minimum ket keszitmenyt kell hasznalni egyszerre. Vannak hosszu hatoideju nyakorvek, amik vedenek bolha, kullancs, szunyog ellen, es emelle hasznalhatsz tablettat, ami pedig ved a fergek, es szivfereg ellen. Vagy marad a csepp, tablettaval.


Ha az Advocate nem valt be, akkor vannak mas cseppek is, kisebb spektrummal, amik vedenek a bolha-kullancs-szunyog ellen, de nincs fereghajto, szivferegmegelozo hatasuk. Es mivel az Advocate ugy sem ved minden feregfaj ellen, ezert ugyis kell egy fereghajto tablettat venned (ami ved szivfereg ellen is), ugyhogy az advocate fereghajto tulajdonsaga gyakorlatilag foloslegesse valik.

2017. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is egy hasonlo koru pulim van . Mi adtunk neki feregtelenitot es ugy kb fel evente kap majd . Bolha meg kullancs ellen a (bocsi h igy irom

De nincs kedvem utanajarni h h kell leirni) fresnapszzba:D vettunk a koranak megfelelo dozisu cseppet amit kb nyaron minden honapban racsopogtettunk a nyakara . Kb 3napig nem lehetett simogatni denem

volt budos meg ilyesmi. Telen nem kap ilyet csak nyaron :)

2017. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elso valaszolo vagyok. Azt elfelejtettem irni, hogy az Advocate kullancs ellen egyaltalan nem hat.. Szoval az ellen mindenkeppen vedekezni kell kulon.
2017. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hű, most kicsit összezavarodtam. Azt hittem az Advocate kullancs ellen is véd. Az asszisztensnő legalábbis tuti ezt mondta. Egyébként fogalmam sincs, bevált-e az Advocate, kétszer kentük be eddig, nem volt semmi gond, csak az, hogy marha büdös.


Akkor inkább úgy kérdezem, hogy mi lenne a legpraktikusabb rendszer? Egy nyakörv (kullancs, bolha), egy olcsóbb csepp (szívférgesség) és féreghajtás tablettával?

2017. febr. 2. 15:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs, visszaolvastam, és az első leírta rendesen, köszi :D
2017. febr. 2. 15:20
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos egyetlen olyan készítmény sincs, ami biztosan minden élősködőt távol tart a kutyádtól- ezt nekünk is állatorvos mondta. Az viszont szerintem nem igaz, amit a ti orvosotok mondott az Advocate-ről, mert az az emésztőrendszerben élősködő férgek ellen sajnos semmit sem ér!


Mi az agyondicsért Vectra 3d-t és Advantixot használtuk, és ugyanúgy csípték a szúnyogok a kutyát, mint anélkül. Pedig olyan bűz áradt már a kutyából a szer miatt hogy inkább én nem mentem oda hozzá, nem pedig a szúnyog.


Általános féreghajtásra és a szívférgesség megelőzésére a Milbemax tabletta a legjobb. Ez tényleg minden férget kiirt a kutyából!

Ha viszont nem akarsz folyton ágyúval lőni, akkor sima emésztőrendszeri féreghajtásra a Drontal Plus is tökéletes. De ez szívférgek ellen semmit nem ér.

A szívférgesség úgy védhető ki a legjobban, ha 1-2 havonta csöpögtetsz rá az Advocate készítményből. A szúnyogokat ugyan nem tartja távol, de a kutya mégis biztonságban lesz, ugyanis, ha szívféreggel fertőzött szúnyog csípi meg, akkor a vérébe kerülő lárvákat a szer azonnal elpusztítja. Nem muszáj viszont szigorúan havonta kezelni evvel a kutyát, min. 2 havonta is elég. Ezt azért érdemes tudni, mert a kutya vérébe bekerülő szívféreg lárvák tulajdonképpen eleinte még ártalmatlanok, és néhány hónap alatt fejlődnek csak ki felnőtt féreggé. Na ezt az állapotot már nem érdemes megvárni, mert ilyenkor nincs féreghajtó ami azokat kiirtja, ekkor már tünetek is jelentkeznek a kutyán.


Az Advocate bolha ellen elvileg jó, kullancsot viszont simán találhatsz a kutyában mellette. De még mindig ez az egyik legkedvezőbb univerzális készítmény.


Másféle típusú szerekkel ne nagyon próbálkozz, nyakörvek, spray-k, szinte semmit nem érnek.


Tehát én a helyedben így csinálnám:

-2 havonta kezelném a kutyát, Advocate-tel

-2 havonta kapna féreghajtó tablettát, Milbemaxot és Drontalt felváltva (pl. márciusban milbemaxot adsz neki, májusban drontalt, júliusban megint milbemaxot, stb...)

2017. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok.

A kullancsok ellen tényleg nem is tudsz nagyon mivel védekezni, de én nem is szoktam külön evvel foglalkozni, egy évben egyszer ha találok a kutyában, kiveszem és kész. Így tehát tök mindegy lenne hogy mivel csöpögtetném őt egész évben, az a néhány kullancs úgyis megtalálja.

2017. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szívféreg, bőrféreg és bélférgek ellen belsőleges készítményekkel érdemes védekezni. (Szívféreg+bőrféreg szúnyog közreműködésével terjed és a csepp szép és jó, hogy rajta van, de ha pont egy szúnyogot nem érdekel és befertőzi a kutyádat..). Erre jó a Milbemax, Milprazon (ugyanaz a hatóanyag, csak a Milprazon fele annyiba kerül). Ezt tavasztól őszig érdemes adni, de CSAKIS egy negatív szívféreg teszt után , különben bajt csinálhatsz vele.


Van egy Nexguard nevű tabletta is, az jó kullancsra, bolhára, talán szúnyogra, mikrofíliákra is (lárvá a vérben, amik a szívférgességet okozzák), de ez is csak havonta alkalmazva hatásos.


Bravecto tabletta bolha, kullancs ellen jó,de csak akkor ha már táplálkozik belőle a kis roha.dék, szóval van esély a fertőződésre (pl. babéziára...) és nagyon drága.


Külsőleg: Advantixot dicsérik.

Nyakörv: Foresto nyakörvet dicsérik, nekem bebolhásodott mellette a kutya és csak bolha+kullancs ellen véd elvileg.

Scalibor kullancs és szúnyog ellen is jó, bolhára mérsékelten. Nálunk marhajól bevált, viszont allergiás reakció jött ki tőle a kutyán 3 hónap múlva.


Nálunk cseppekből a Héry zero jött be, ez gerániumolaj (rózsamuskátli olaj) alapú bio cucc,mentás citromos erős illata van. Sima gerániumolaj is nagyon jó, de abból 2-3 naponta kell 1-1 cseppet bedörgölni a bundába. Kutyának zavaró lehet az erős illat.


Használtunk ősszel sörélesztős B vitaminos tablettát is.

ilyet: [link]



Szóval a leghatékonyabb ami nálunk bevált az tavasztól őszig a Milprazon szív+bőrféreg ellen és vagy a B vitaminos sörélesztős cucc vagy ha abból kifogytam a gerániumolaj. Milprazon darabja 600Ft/hó, B vitaminos cucc 3500Ft/2 hónap, gerániumolaj 1200Ft/kis üvegcse (1-1,5 évre simán elég).


15 kilós labradoros szőrű keverékem van amúgy és sokat járunk erdős részekre+kutyák közé.

2017. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hú nagyon köszi. a féreghajtókat doki írja fel, vagy azt is meg lehet venni simán a patikában?
2017. febr. 2. 15:55
 10/13 anonim ***** válasza:
a féreghajtók általában nem vénykötelesek :)
2017. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!