Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhullás és orrfolyás?...

Szőrhullás és orrfolyás? Mennyire normális jelenségek? És mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés

Német vizsla szerű keverék kutyám van, talán egy kis labrador is van benne. Nagyon extrém módon hullik a szőre. Állandóan, nem csak szezonálisan. Régen kerti kutya volt, most már csak benti. De semmi változás. Egy 5 perces simogatás alkalmával kb. 3 maroknyi szőr jön le róla. Pedig szoktam néha fésülni. Szőrhiányt soha nem láttam még rajta. Tehát ami kihullik az nem hiányzik róla. Rövid, de dús, tömött szőre van. Úgy tudom ez a durva szőrhullás labradoroknál gyakori jelenség. De nem tudom hogy mennyire számít nála normálisnak. Mert nem beteg, vagy ilyesmi. Táptól függetlenül mindig ugyanolyan mértékű a probléma. De amúgy ezeket kapja általában: Happy Dog Supreme, Royal Canin, Eukanuba. (száraz tápok csak)


A másik gond hogy folyik az orra gyakran, de csak vízszerű valami jön belőle, talán izzadtság? Viszont már szinte teljesen kihullott emiatt a szőre az orrtükör alatt, a pofiján. Mintha kimarta volna. De nincs kisebesedve vagy ilyesmi, csak a szőr hiányzik. Ez normális?



2017. máj. 6. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én megmutatnám egy dokinak, elmesélném az aggodalmaimat, maximum megnyugtatna, hogy semmi gond, vagy ajánlana valamit a szőrhullásra.

Mondjuk tavasszal minden kutya jobban vedlik, én feltekertem a szőnyeget ameddig nem jutunk el kozmetikushoz, mert minden nap csomókban állt rajta a szőr....

2017. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "szoktam néha fésülni" lesz a gond. Hetente fésüld, és megfelelő eszközzel - Furminátor pl. -, ami az aljszőrt is szedi, és nem csak azt, ami véletlenül beleakad.

Az orrfolyást meg beszéld meg dokival.

2017. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!